Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Streamovací platforma Spotify je novým sponzorem Barcelony

Španělský velkoklub má nového sponzora. Na webových stránkách katalánského celku se dnes objevila zpráva, že streamovací gigant Spotify bude novým sponozrem Barcelony. Poprvé v historii slavného klubu dojde k přejmenování dosud nedotknutelného Camp Nou. Nově ponese název podle svého sponzora, Spotify Camp Nou.

Barcelona poprvé ve své klubové historii přejmenuje svůj stadion podle titulárního sponozra Spotify. Zdroj: cc.cz
Barcelona poprvé ve své klubové historii přejmenuje svůj stadion podle titulárního sponozra Spotify. Zdroj: cc.cz

Detaily smlouvy neznámy

U podobných kontraktů bývá zvykem, že se nezveřejňují konkrétní body nové smlouvy. Je tomu tak i v případě Barcelony a Spotify. Přesto však na povrch vypluly některé zajímavosti. Tou první je jistě přejmenování stadionu Camp Nou podle titulárního sponzora. Stane se tak poprvé ve více než stoleté historii klubu. Nová dohoda by měla vejít v platnost od 1. července tohoto roku a bude platit následující čtyři roky. Jméno streamovací platformy pak bude hráči nosit také na dresu, což bylo v Barceloně dlouho považováno za „zakázané území“.

Další zajímavostí jsou samozřejmě finance. A těch se v této smlouvě nachází opravdu hodně. Ačkoli nejde o potvrzenou informace, zdroje z katalánského rádia RAC1 přinseli informaci, že by si klubová kasa měla za čtyři roky sponzorské smlouvy se Spotify přijít na hezkých 150 milionů eur, coř je v přepočtu zhruba sedm miliard korun. Pro Barcelonu je to dobrá zpráva dvojnásobně, jelikož se má za to, že klub dluží více než miliardu eur a každá finanční pomoc je tedy vítána.

„Spojení se Spotify je dalším krokem na začátku nové éry, kterou jsme v Barce odstartovali. Znovu budeme blíž fanouškům a umožní nám to oslovit další příznivce po celém světě,“ uvedl ředitel Barcelony Joan Laporta.

Katalánský velkoklub a její sponzoři

Je samozřejmé, že přejmenování stadionu Camp Nou vyvolal mezi fanoušky velkou odezvu. Co však také stojí za povšimnutí, je fakt, že jméno sponzora budou hráči nosit i na hrudi. Čelní strana dresů totiž bývala sponozrům Barcelony dlouhá léta nedostupná. Až v roce 2005 se hráčům katalánského klubu objevil na hrudi symbol neziskové organizace UNICEF. Nutno však říci, že Barcelona tehdy k tomuto kroku přistoupila bez nároku na finanční kompenzaci.

Astronomickým nabídkám na lukrativní místo odolával momentálně třetí celek španělské ligy až do roku 2011, kdy za tehdy rekordních 150 milionů eur na pět let, umístil na dres značku katarské neziskové organizace Qatar Foundation. Později nosili hráči Barcelony na hrudi i nápis odazující na katarské aerolinky Qatar Airways. V roce 2017 pak vešel v platnost kontrakt s japonským gigantem Rakuten, který údajně platil Barceloně 55 milionů eur za sezonu. Nyní jeho místo tedy převezmě švédská platforma Spotify.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Číst
V ženském fotbale to vřelo! Hráčka kopla rozhodčího do rozkroku
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Fotbal

Proslýchá se, že Robert Lewandowski odmítl prodloužit smlouvu s Bayernem Mnichov a nyní čeká na nabídku, kterou dostane od Barcelony.

Fotbal

S velmi zajímavou studií přišla společnost CIES Football Observatory. Ta spočítala zisky a ztráty z přestupů hráčů za posledních deset let a spočítala, který...

Fotbal

Běží nastavení zápasu proti Valencii a domácí Atletico Madrid prohrává 1:2. Famózní obrat domácích v posledních minutách však znamená, že si Atletico připisuje i...

Fotbal

Je to jeden z nejvíce žádaných hráčů na fotbalovém trhu. Norský supertalent Erling Haaland má nabídky od největších klubů v Evropě a mezi zájemce...

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Mužská tenisová asociace (ATP) a ženská tenisová asociace (WTA) rozhodly, že na letošním Wimbledonu se nebudou rozdávat body do světového žebříčku.

Box

Tyson Fury je známý tím, že si umí užívat. Tentokrát to ovšem přehnal s alkoholem. Ukazuje to video. 

Motosport

Italské stáji se zatím při víkendové Velké ceně Španělska daří. Poté, co jejich pilot Charles Leclerc ovládl oba tréninky, opanoval monacký pilot také kvalifikace...

Fotbal

Je to jen pár dnů, co vedení Manchesteru City uvedlo, že do jejich řad vstoupí během letní pauzy Erling Haaland, který byl v posledním...

Hokej

Česko si po rozpačitém výkonu s Rakouskem a pobytem na hraně postupu do play-off spravilo chuť. 

Hokej

Mistrovství světa v hokeji přineslo sexistickou kauzu. Hlavními aktéry jsou redaktorka slovenské (RTVS) televize Barbora Žiačiková a členka německého štábu Jessica Campbellová.

Reklama