Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Maďaři a Slovinci žádají o pořadatelství MS v hokeji místo Rusů

Velké ambice mají Maďaři a Slovinci, kteří se hned po postupu do elitní světové skupiny MS přihlásili k pořadatelství šampionátu místo Rusů.

poradatelstvi-ms-v-hokeji-2023
MS v hokeji v roce 2023 by mohlo být v Maďarsku a Slovinsku. / Zdroj: ČT

MS v hokeji 2023 se mělo původně konat v ruském Petrohradu, kvůli invazi Rusů na Ukrajinu však IIHF Rusům pořadatelství odebrala. Hlavním důvodem byla starost o bezpečí hráčů a diváků v době konání šampionátu.

Maďaři a Slovinci by šampionát chtěli pořádat spolu

Ředitel Slovinského hokejového svazu Matjaž Rakovec uvedl: „Minulý měsíc IIHF rozhodla, že Petrohrad nebude příští rok dějištěm elitní kategorie, proto jsme přišli s myšlenkou rychle zorganizovat šampionát spolu s našimi maďarskými přáteli“.

Ředitel Maďarského hokejového svazu György Such na to konto dodal: „Je to mimořádná příležitost a šance kompetentním ukázat, že i malé krajiny mohou dostat příležitost organizovat šampionát. Jsme si geograficky i organizačně blízko a blízko k nám to má i hodně dalších zemí z elitní skupiny“.

Maďarsko šampionát ještě nikdy nekonalo. Slovinsku se to poštěstilo pouze jedenkrát a to před 56 lety. Napraví si tyto státy svojí chabou bilanci?

Reklama. Posunutím pokračujte.

Číst
Češi jdou do akce! Jak zápas sledovat?
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

MS v hokeji

Chceš zažít ten nejdramatičtější světový šampionát? Vyplň Hokejového pavouka a hltej každý mač! Půjde o hodně, hrajeme o jackpot ve výši 10 000 000...

Hokej

Rusko a Bělorusko budou kvůli invazi na Ukrajinu, respektive za podporování invaze na Ukrajinu vyloučeni z IIHF.

Hokej

Finský trenér Jukka Jalonen po nedávno skončivším MS sklízí chválu ze všech stran. S minimálním počtem posil z NHL dovedl finskou reprezentaci až do...

Reklama
Reklama

Nové

Hokej

Lotyšský gólman Elvis Merzlikins si během rozhovoru pro server sportacentrs.com postěžoval na kvalitu hotelu, v němž jsou s jeho týmem ubytovaní.

Motosport

Pilot Formule 1 Charles Leclerc nemůže prolomit prokletí, které se ho drží v jeho rodné zemi. 

Atletika

Zuzana Hejnová, dvojnásobná mistryně světa a bronzová medailistka z Olympijských her ukončila kariéru.

Fotbal

Je to jen pár dnů, co bylo oficiálně oznámeno, že norský kanonýr Erling Haaland se od července stane hráčem Manchesteru City. Kromě anglického celku...

Hokej

Jiří Hrdina na sociální síti Twitter rozpoutal debatu na téma "gólová znělka českého hokejového týmu", respektive "hodí se taková znělka pro oslavu národního výběru"?

Fotbal

Brémy, za které nastupuje také český brankář Jiří Pavlenka, se vracejí do nejvyšší německé fotbalové ligy. Fanoušci to náležitě oslavili.

Reklama