Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Ostatní

Putin přišel o pozici čestného prezidenta a ambasadora judistické federace

Rusky prezident Vladimir Putin již není čestným prezidentem a ambasadorem Mezinárodní judistické federace. IJF ho této pozice zbavila.

putin-prezident
Prezident Putin byl zbavený čestné funkce. / Zdroj: ČT24

Mezinárodní judistická federace tímto krokem pochopitelně reagovala na ruskou invazi na Ukrajinu.

Putin je velkým milovníkem juda. Tento sport provozuje od ranného mládí a je držitelem černého pásu.

Výměna skutečného prezidenta

O své místo v čele evropské federace přišel také Rus Sergej Solovejčik, který z EJU odstoupil dobrovolně. Na pozici prezidenta byl prozatím dosazen Němec Otto Kneitinger. Solovejčik EJU vedl od roku 2007.

V reakci na ruskou invazi EJU zrušila také několik turnajů – květnový Grand Slam v Kazani a dále turnaje v Tule a Orenburgu.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Jsou tomu již téměř tři týdny, co ruská vojska napadla Ukrajinu a rozpoutala válku. Během té doby se téměř celý svět sjednotil proti ruskému...

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Serena Williamsová se po 14 měsících trápení konečně dopracovala výhry, místo dalšího útoku ne mety nejvyšší však naznačila možný konec.

Hokej

Jaromír Jágr je aktivní v různých internetových diskuzích. Nedávno reagoval na smělý příspěvek jednoho z draftovaných hráčů a nyní si "došlápl" na fanouška s...

Fotbal

Fotbalový útočník Mohamed Buya Turay se nedostavil na svou svatbu. Musel plnit povinnosti spojené s jeho angažmá v Malmö.

Basket

Pětiletá basketbalová nadvláda Tomáše Satoranského končí. Basketbalistou roku se stal Jan Veselý.

Hokej

Alexandr Salák strhl poprask na sociálních sítích kvůli způsobu, jakým léčí své problémy se zády. K problému přizval šamana.

Fotbal

Lionel Messi v poslední době nepodává takové výkony, na něž jsme byli zvyklí za dob, kdy hájil dres Barcelony, přesto se mu však povedl...

Reklama