Connect with us

Ahoj, co hledáte?

MMA

Oktagon 27 | Buchinger získal titul, Gábor Boráros po nakládačce požádal přítelkyni o ruku a další informace z galavečera

Povedený galavečer Oktagon 27, který se odehrával u našich východních sousedů, přinesl hromadu skvělých zápasů i dalších příběhů. Pojďme se na ně podívat.

buchinger-vitěz
Buchinger slaví vítězství v Oktagonu 27. / Zdroj: RK

Vojčák vs. Golub – vítěz Vojčák

Souboj v těžké váze, který ani nezačal. Tak by se dal ve stručnosti definovat vývoj tohoto zápasu. Vojčák do svého soupeře šel od první minuty velmi sebevědomými, tvrdými údery, ani se pořádně nebránil. V čase 0:29 pak svému soupeři udělil tvrdé TKO a šel domů.

Plesník vs. Šurin – vítěz Šurin

Michal Plesník měl před zápasem na kontě pouze jeden profesionální MMA zápas, z něj odešel poražen. Plesník do zápasu vstupoval jako lehký favorit.

Z Plesníka byla od začátku zápasu cítit nervozita, nestál pořádně na nohách a Šurin se toho snažil využít pokusy o takedown. Po třech minutách zápasu to vypadalo, že Šurinova taktika vyjde, Plesník však stále vzdoroval a po takedownu se vrátil zpět na nohy.

Další krušná chvíle pro Plesníka přišla o přibližně 30 sekund později. To už se Šurin po chytré změně směru takedownu dostal do mountu a zápas začal kontrolovat. Do konce kola se Šurinovi podařilo Plesníkovi v mountu udělit i několik úderů, protože však neustále hledal stabilitu, nejednalo se o nic významného.

Do druhého kola vstoupil aktivněji Plesník, který Šurinovi udělil několik zkušebních a jeden opravdu bolestivý úder do hlavy. Ještě než si však Plesník začal užívat zvýšené povzbuzování publika, Šurin po něm vyskočil a opět ho srazil na zem.

Ve třetím kole Šurin Plesníka opět rychle zalehl a v této pozici kontroloval až do konce zápasu. Šurin byl lepší kondičně, technicky i takticky a zaslouženě vyhrál.

Paulus vs. Rakowicz – vítěz Paulus

Zápas mezi Paulusem a Rakowiczem nabídl rychlou a napínavou akci v postoji, která přinesla také obrovský obrat. Roman Paulus přibližně do poloviny zápasu vypadal na odpis, polskému zápasníkovi se povedla velká spousta signifikantních úderů a zdálo se téměř nemožné, že by do konce zápasu dominanci mohl ztratit.

Následně se však Paulusovi podařily dva tři pěkně mířené údery a zápas se začal rychle otáčet. Ke konci zápasu pak Rakowicz byl ve stavu, kdy šel až na dřeň a vysílal na svého soupeře špatně mířené, zpomalené údery, které nenacházely cíl. Paulus svou aktivitu nakonec přetavil v rychlou smršť úderů a kopů a 20 sekund před koncem to dokonce vypadalo, že se mu podaří soupeře knockoutovat. To se sice nestalo, Paulus však nakonec vyhrál na body, ačkoliv statistiky byly dost vyrovnané.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Jonas Magard vs. Elnur Veliev – vítěz Magard

Magard byl v tomto zápase bantamové výhy velký favorit a svou pozici potvrdil, když svého soupeře ukončil ve druhém kole, v čase 2:50 na submission.

Čepo vs. Kostič – vítěz Čepo

Jeden z nejočekávanějších zápasů večera bohužel skončil dřív, než vůbec začal. Čepo se do svého papírově slabšího soupeře pustil naplno, ten se po pár rychlých, přesně mířených úderech svezl po pletivu a rukama bránil hlavu. Po 50 sekundách zápasu byl zápas ukončen. Čepo vyhrál na TKO.

Veličkovič vs. Prater – vítěz Veličkovič

Veličkovič, jako o pět centimetrů vyšší a mladší do tohoto zápasu vstupoval jako obrovský favorit. A svou pozici poměrně hravě a především rychle potvrdil.

V čase 2:44 se Veličkovič rozhodl pro kop ze zadní nody, trefil jím soupeře přímo do břicha a vzal mu dech. Soupeř se po chvíli skácel na zem a zápas byl ukončen na TKO.

Gábor Boráros vs. Mickael Lebout – výhra Lebout

gabor-boraros

Boráros prohrál, ale nakonec požádal svou přítelkyni o ruku. / Zdroj: RF

Veterán Gábor Boráros je zárukou napínavých zápasů, své pověsti však tentokrát úplně nedostál. Do zápasu s francouzským zápasníkem Mickaelem Leboutem vstoupil velice dobře, když ho udržoval na distanc kopy. Přibližně minutu před koncem prvního kola však Lebout Gáborovi uštědřil dobře mířený úder pravačkou. Gábor se v té chvíli přestal na chvíli bránit, čehož Lebout využil ke kombinaci několika úderů, které dostaly Gábora na zem. Zde pak svého protivníka zpracovával až do konce kola.

Protože Gábor ve druhém kole začal odcházet fyzicky a stále razil taktiku jednoho úderu, tedy bez kombinace, na což v moderním MMA zkrátka vyhrávat nelze, v druhém kole si zkušený francouzský bijec zápas kontroloval a postupně střádal další signifikantní údery. Stejné to bylo i ve třetím kole a tak Gábor prohrál na body.

Gábor Boráros po zápase požádal o ruku svou přítelkyni Moniku a ta řekla ano.

Pukač vs. Kertész – vítěz Kertézs

Od tohoto zápasu se očekávalo hodně taktiky, zápasníci se do sebe ovšem pustili v rychlém tempu. Více ze zápasu měl ovšem od začátku Kertesz, který slovenskému borci dával jeden calf kick za druhým. Kolo skončilo u pletiva, kde se Kertesz snažil dostat Pukače pod sebe.

Také do druhého kola borci nastoupili v rychlém tempu, Pukačovi se však podařilo několik pěkných kopů do levého stehna soupeře, které bylo viditelně červené. Kertesz se v reakci na to snažil soupeře dostat na zem, Pukač však odmítal jeden jeho pokus za druhým. Minutu před koncem druhého kola Kertesz svého soupeře viditelně přiškrtil a následně k tomu přidal pár úderů. V tuto chvíli byl Pukač jasně načatý, jenže Kertesz toho vzhledem k únavě nedokázal využít.

Do třetího kola Kertesz vstoupil jako neřízená střela. Rychlé údery oběma rukama střídaly pokusy o takedowny. Před koncem první minuty se Pukačovi podařilo Kertezse odmítnout a navíc dostal šanci sám zalehnout, Kertezs se však jeho pokusu ubránil. Okamžitě poté se Kertezs opět dostal na koně a dál svého soupeře masíroval u pletiva. Dvě minuty před koncem tempo viditelně ochablo. Unavení soupeři se přetlačovali na pletivu, přičemž hlavní slovo měl maďarský bojovník. Ten si zápas až do konce kontroloval a vyhrál na body.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Ivan Buchinger vs. Vojto Barborík – vítěz Buchinger

buchinger-sampion

Buchinger získal pás. / Zdroj: Sme

Zápas, který nabídl možnost získat titul pouze pro jednoho zápasníka, protože Barborík, jak známo nenavážil.

Zápas se nesl v šíleném tempu, nabídl několik zvratů. Oba borci do něj investovali neskutečnou porci energie a je až neuvěřitelné, co oba vydrželi.

Zápas večera začal opatrně, zápasníci se oťukávali a tempo se pomalu zrychlovalo. Přibližně v polovině zápasu se Buchingerovi podařilo soupeře trefit přímo na bradu a poté dění v oktagonu chvíli kontroloval. Do konce kola přidal ještě dva signifikantní údery a po dobře mířeném kolenu to vypadalo, že zápas před koncem kola ukončí. To se ovšem nakonec nestalo.

V druhém kole se Barborík rozhodl Buchingera vzít na zem. To se mu po pár sekundách také povedlo, Buchinger se však za chvilku bez problémů postavil. Barborík následně Buchingera držel chvíli na pletivu, poté se však zápas dostal do ultra rychlého tempa, ve kterém do sebe zápasníci bušili v postoji i na zemi. Barborík přitom absorboval několik tvrdých ran do hlavy.

Ve třetím kole Barborík chytil druhý dech, chytl soupeře do klinče a u pletiva mu občas přidal i nějakou tu ránu. Nejednalo se o taktiku, kdy by Buchingera měl knockoutovat, ale rozhodně mu začal ubírat spoustu sil.

Ve čtvrtém kole už bylo nad slunce jasné, že Barborík jde pouze po zemi. Zápas však pokračoval v nadstandardním tempu a přeléval se ze strany na stranu.

Hned zkraje pátého kola Buchinger Barboríkovi dal KO úder, ovšem Barborík dál vzdoroval. Na zemi ho pak Buchinger dále zpracovával, přičemž Barboríkovi začala téct výrazně krev. Buchingerovi se však podařilo ještě několik dalších úderů a i přestože ho Barborík dlouho držel na zemi, Buchinger do konce zápasu kontroloval. Na konci to v oktagonu vypadalo jako v krvavých lázních. Zápas vyhrál Buchinger na decision.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

MMA

Je to tady, dlouho očekávaný galavečer Oktagon 26! Výsledky všech zápasů se dozvíte v tomto článku! Kdo nakonec získá titul střední váhy?

MMA

Měl to být zápas galavečera Oktagonu 26. Karlos Vémola měl bojovat o zisk titulu v organizaci Oktagon, kde se měl postavit proti polákovi Naruszczkovi....

MMA

Je to tady! Konečně zde máme Oktagon 23! Čeká nás galavečer plný zajímavých soubojů a drsných fightů. Dnes exkluzivně výsledky Oktagon 23 živě!

MMA

Oba dva mají něco společného. Oba dva zápasili proti „Terminátoru“ Vemolovi a oba dva s ním prohráli. Mikulášek poměrně rychle, Robertson to s ním...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Fotbal

Messiho nová kapitola se nevyvíjí dobře. Během premiéry v dresu PSG fanoušci začali tvrdit, že jejich oblíbený tým nikdy nehrál hůře. A v domácí...

Reklama