Connect with us

Ahoj, co hledáte?

MMA

Oktagon 30: Titul pro Terezu Bledou i výzva pro Pauluse a Buchingera

Oktagon s pořadovým číslem 30 je za námi a tak nezbývá, než si projít všechny jeho zápasy a prozradit si, jak si v nich borci vedli a kdo vyhrál.

oktagon-30-tereza-bleda
Tereza Bledá se dočkala historicky prvního ženského titulu Oktagonu. / Zdroj: eXtra.cz

Oktagon 30 právě skončil. Pojďme se podívat na to, co jsme se v rámci tohoto eventu dozvěděli.

Tomáš Cigánik vs. Jakub Mikovčák

Jakub Mikovčák měl jasnou výškovou převahu. Jako favorit do tohoto zápasu vstupoval Tomáš Cigánik. A tento předpoklad začal potvrzovat už od začátku. Cigánik do svého soupeře šel stále sebevědoměji, komba složená ze dvou úderů začal postupně nastavovat dalšími údery. Mezi tím Mikovčák působil trošku jako nejistý teenager, který moc nevěděl, co s Cigánikovým nátlakem dělat. Mikovčák dokonce nedokázal ke svému soupeři vyslat pověstná kolena, proto byl tento mač jasně v režii Cigánika. Zápas nicméně nedokázal zakončit před časovým limitem a odnesl si výhru na body.

Denis Farkaš vs. Andrej Šimkulič

Tento zápas přinesl KO po 1 minutě a 15 vteřinách. O KO se svým rychlým, sebevědomým přístupem zasloužil Denis Farkaš. Fakaš dal svému soupeři pravý hák na spánek a na chvíli ho vypnul.

Nikolas Krivak vs. Luděk Greguš

Zápas dvou thaiboxerů, do něhož sebevědoměji vstoupil Greguš. První kolo vyhrál jasně na body, ve druhém kole pak svého soupeře poslal k zemi, ale Krivák se ještě zvedl, přičemž měl jasně zraněnou nohu. Zápasníci nakonec dobojovali všechny tři kola, ovšem zápas vyhrál jasně český zápasník (3x více signifikantních úderů). Na tomto zápasu bylo zajímavé to, že Greguš odzápasil v pořadí druhý zápas v rámci 24 hodin.

Andreas Čehakovský vs. Adam Tadlánek

Favoritem tohoto zápasu byl Andreas Čehakovský. Tadlánek však měl citelnou výškovou převahu, větší rozpětí paží a nejspíš i větší chuť zápas ovládnout. První kolo přineslo skvělé tempo a snahu obou zápasníků o boj ve stoje. Druhé kolo bylo spíše v režii Tadlánka, který se dokonce několikrát pokusil o naskočené koleno. Čehovskému se ve druhém kole podlomilo koleno a od té doby bylo citelné, že s ním má problém. Toho Tadlánek začal využívat a Čehovského nenechal ani na chvilku oddechnout. Ve třetím kole Čehovskému uštědřil i loket a nakonec vyhrál – zaslouženě – na body.

Michal Plesník vs. Vito Špic

Michal Plesník si proti svému vypracovanému soupeři šel pro vítězství od prvního okamžiku a také se mu podařilo uštědřit mu TKO. Pro Plesníka se jednalo o první profi výhru v kariéře.

Číst
Pohřešovaný MMA zápasník byl nalezen mrtvý. Tragická událost je opředena tajemstvím

Mate Sanikidze vs. Aleksander Kolontay

Kolontay zkraje převzal kontrolu, ale Sanikidze po chvíli svého soupeře natlačil na pletivo a dával mu poměrně signifikantní kolena. Kolontay se z toho dostal, ovšem Sanikidze ho na pletivo brzy dostal znovu. V půlce druhého kola Sanikidze nádherně trefil zvedák a dostal soupeře na zem. Kolontay se dosoukal ke kleci, tam ho ovšem Sanikidze opět dokázal udržet a uštědřil mu pár kolen a dalších úderů. Poté však trošku nesmyslně ztratil pozici a Konotay na chvíli převzal kontrolu. Následně se převaha v oktagonu přelévala z jedné strany na druhou. Na body vyhrál Mate Sanikidze.

Daniel Škvor vs. Jhonhatan Azevedo

Azevedo hned zkraje zápasu dostal patou do slabin a chvíli byl mimo hru. Poté se boj opět rozjel, ale Azevedo po pár minutách opět dostal do slabin a bolest rozdýchával na zemi. Zápas se opět rozjel, ale Daniel Škvor byl aktivnější. Ke konci prvního kola pak Azevedovi dal TKO. Škvor navíc jasně dominoval na signifikantní údery.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Dawa Emmanuel vs. Mateusz Strzelczyk

Velmi rychlý zápas, který se rychle dostal do grapplingu. Dawa Emmanuel držel svému soupeři nohy, ten ho ovšem vzal do sevření a položil na záda. Zápas skončil na submission pro polského zápasníka Mateusze Strzelczyka.

Jakub Tichota vs. Dawid Kareta

Hlavní zápas prelims začal v obrovském tempu. Zkraje měli pěkné údery oba zápasníci, nicméně český bijec postupně přebíral kontrolu. V posledním kole Tichota svého soupeře dlouho držel na pletivu, následně ho strhnul na zem a snažil se ho zaklinčovat. V grapplingu se nakonec pokračovalo až do konce zápasu, který nakonec Tichota jasně vyhrál na body.

Po zápase si Jakub Tichota řekl o zápas s Paulusem, kterého označil za „kuchaře z Lidlu“. A dále odtajnil plán na to odklidit Ivana Buchingera a nastolit na domácí scéně nové časy.

Číst
U Karlose Vémoly to pořádně vře: Nařčení z nevěry, útěk z domova a napadení kamaráda

Matúš Juráček vs. Robert Pukač

Matúš Juráček šel do zápasu v ostřejším tempu, ale v druhém kole se poměr sil trošku vyrovnával. Nicméně Juráček měl stále lehce navrch a nakonec svého soupeře porazil na body.

Daniel Dittrich vs. Tadej Dajčman

Tadej Dajčman šel do zápasu jako obrovský kurzový outsider. Zápas se rozjel velmi rychle, stejně rychle v něm potom převzal kontrolu právě Dajčman. Ten svého soupeře dostal na zem, do plného mountu a následně ho porazil na submussion škrcením. Akce byla rychlá a účelná.

Matěj Peňáz vs. Cheick Kone

Jasným favoritem tohoto zápasu byl Matěj Peňáz, Cheick Kone však hned v prvním kole ukázal svou kvalitu, když Peňáze natlačil na pletivo a tam ho dlouho držel. Po restartu zápasu se Peňáz do svého soupeře pustil a hodně se otevřel, čehož využil Cheick Kone a uštědřil mu silný úder do ucha. Následně přešel do protiútoku a Peňáz netrpělivě odpočítával poslední vteřiny prvního kola.

V druhém kole se Peňáz vrátil do hry několika signifikantními údery, přičemž svého soupeře poslal na chvilku i k zemi. Cheick Kone však stále odolával, ačkoliv to pro něj bylo stále obtížnější. Peňáz řetězil údery rukama a nohama a Cheick Kone začal být viditelně unavený. Minutu před koncem druhého kola Peňáz svého soupeře srazil na zem, jenže i když to vypadalo na konec zápasu, Kone i tento nátlak ustál.

Do třetího kola Peňáz opět vstoupil aktivně a několika přesně mířenými údery svého soupeře poslal k zemi a vyhrál na TKO. Peňázovu převahu následně potvrdily i statistiky.

Tereza Bledá vs. Mabelly Lima

Hlavní zápas Oktagonu 30 a historicky první titulový zápas žen. Naše zápasnice Tereza Bledá do zápasu vstoupila jako jasná favoritka a to se také potvrdilo. Tereza Bledá začala sebevědomě, během dvou minut soupeřku dostala pod sebe a dodělala ji na zemi dobře mířenými údery na hlavu. Nakonec si převzala pás pro šampionku.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

MMA

Karlos Vémola a jeho přítelkyně Lela Ceterová řeší další partnerské neshody, tentokrát do toho zatáhli nevinné lidi.

MMA

Šampion lehké váhy UFC Charles Oliveira se přiznal, že v ringu vidí pouze na 50%. Tato vada mu, zdá se, zatím nijak nepřekážela.

MMA

Turnaj World Ertaymash Federation (WEF) v Moskvě přinesl nebývalou podívanou. Staredown se totiž zvrtl v hromadnou bitku, do které se zapojilo více než padesát...

Fotbal

Žalgas Žumagulov rozvířil MMA komunitu tím, že se svěřil s několika detaily ze svého života.

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Kazuyoshi Miura, nejstarší profesionální fotbalista na světě, podepsal další roční kontrakt. 

Fotbal

Newcastle se podle dostupných zpráv snaží v zimním přestupovém okně přivést obránce Diego Carlose. A k němu se váže jedna z nejbizarnějších rozhodcovských historek na světě.

Fotbal

Zápas mezi Mali a Tuniskem na Africkém poháru národů se změnil ve frašku po neuvěřitelných verdiktech hlavního sudího.

Fotbal

Cristiano Ronaldo je skvělým útočníkem, každý ovšem už tak nějak tuší, že dozadu se mu „tahat“ nechce. Jak špatné to s ním v tomto...

Fotbal

Měl být společně s Lionelem Messim hlavní tváří Barcelony. Schopnosti na to rozhodně měl. Jenže brazilský útočník Coutinho se v katalánském klubu nechytil a...

Fotbal

Před pár dny potvrdil trenér Arsenalu Michael Arteta, že je připraven posílit svůj kádr i za cenu vyšší částky, kterou bude muset za nákup...

Reklama