Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

UEFA chystá další soutěž fotbalových klubů

Unie evropských fotbalových asociací UEFA podle všeho plánuje zavedení nové soutěže fotbalových klubů. 

alexander-ceferin
Zdroj: TN.cz

Zpráva je překvapivá z toho důvodu, že UEFA byla celkem nedávno hojně kritizována za zavedení Evropské konferenční ligy. Odpůrci této soutěže tvrdí, že tato liga je zbytečně nákladná a vyčerpávající a že se na ní stejně nikdo nekouká (když nemá pořádnou sledovanost ani Evropská liga).

Nově projednávaná soutěž by se ovšem od Evropské konferenční ligy měla značně lišit. Především tím, že by se jí měly účastnit pouze nejlepší čtyři týmy podle koeficientu.

Účast by měl zaručenou vítěz Ligy mistrů.

UEFA plánuje turnaj v USA

Soutěž by měla podobu miniturnaje, který by se ještě před sezónou celý odehrál v Americe. To by mělo zajistit dostatek návštěvníků. Turnaj by končil těsně před začátkem skupinové fáze Ligy mistrů.

Nejnovější klubová soutěž by mohla začít už v roce 2024.

Číst
Real se plácl přes kapsu a za 2,5 miliardy si pořídil hvězdného mladíka
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Fotbal

Unie evropských fotbalových reprezentacích (UEFA) přemýšlí o tom, že by fanouškům zpestřila léto a uspořádala nový předsezónní turnaj.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

EURO

Prezident UEFA Alexander Čeferin v rozhovoru pro televizi BBC uvedl, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý a už ho nehodlá znovu podporovat.

Fotbal

Výkonný výbor UEFA oznámil, že ruší pravidlo o venkovních gólech. Od nové sezóny bude platit, že domácí a venkovní góly mají stejnou cenu.

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Reklama