Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

Francie se nemůže smířit s vyřazením z EURO, hráči se hádají, lidé podepisují petici

Francie na EURO 2020 vypadla v osmifinále a tuhle hořkou pilulku ještě i teď nemůže pořádně spolknout.

mbappe
Zdroj: BeSoccer

Osmifinálové vyřazení od velkého outsidera v podobě Švýcarska jitřilo emoce od začátku. Na hřišti se hádali hráči, v hledišti potom jejich příbuzní. Hodně se píše o hádce Rabiotovi matky s matkou Kyliana Mbappého a dalšími příbuznými. Tato hádka se po zápase údajně stupňovala, až k ní musela být přivolána ochranka.

Velmi podobné to pak bylo i u některých fanoušků. Na popud některých zhrzených Francouzů vznikla petice, která žádá o opakování zápasu kvůli tomu, že při jedné z penalt brankář Francie nestál na čáře. A to i přestože zpomalené záběry a fotografie jasně dokazují, že na čáře stál.

Zmiňovanou petici podepsalo přes 300 tisíc lidí a další a další se přidávají. Samozřejmě všem musí být jasné, že zápas už se nezopakuje (dnes se hrají zbylé dva zápasy čtvrtfinále), nicméně i tato skutečnost docela jasně dokumentuje, proč Francouzi nepostoupili.

Výběr galského kohouta šel do zápasu zkrátka a dobře s tím, že zápas má vyhraný. Nikdo neočekával, že by je Švýcarsko mohlo ohrozit. Došlo k podcenění a na to konto pak k překvapení, kvůli němuž se pohádal celý reprezentační tým i další zainteresovaní lidé.

Francii selhání bolí a ještě dlouho bolet bude. Protože nás ovšem další velký turnaj čeká už za rok, nezbývá ji než hodit to za hlavu a pokusit se znovu. Třeba to vyjde.

  Jack Grealish se snaží dostat do klubu, který nenávidí
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

EURO

Finále EURO 2020, které se uskutečnilo v londýnské baště Wembley, je pro Anglii ostuda ve všech směrech. 

EURO

Šampionát EURO 2020 zná svého vítěze. Stala se jím Itálie, která byla považována za outsidera.

EURO

Prezident UEFA Alexander Čeferin v rozhovoru pro televizi BBC uvedl, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý a už ho nehodlá znovu podporovat.

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama