Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

Francie se nemůže smířit s vyřazením z EURO, hráči se hádají, lidé podepisují petici

Francie na EURO 2020 vypadla v osmifinále a tuhle hořkou pilulku ještě i teď nemůže pořádně spolknout.

mbappe
Zdroj: BeSoccer

Osmifinálové vyřazení od velkého outsidera v podobě Švýcarska jitřilo emoce od začátku. Na hřišti se hádali hráči, v hledišti potom jejich příbuzní. Hodně se píše o hádce Rabiotovi matky s matkou Kyliana Mbappého a dalšími příbuznými. Tato hádka se po zápase údajně stupňovala, až k ní musela být přivolána ochranka.

Velmi podobné to pak bylo i u některých fanoušků. Na popud některých zhrzených Francouzů vznikla petice, která žádá o opakování zápasu kvůli tomu, že při jedné z penalt brankář Francie nestál na čáře. A to i přestože zpomalené záběry a fotografie jasně dokazují, že na čáře stál.

Zmiňovanou petici podepsalo přes 300 tisíc lidí a další a další se přidávají. Samozřejmě všem musí být jasné, že zápas už se nezopakuje (dnes se hrají zbylé dva zápasy čtvrtfinále), nicméně i tato skutečnost docela jasně dokumentuje, proč Francouzi nepostoupili.

Výběr galského kohouta šel do zápasu zkrátka a dobře s tím, že zápas má vyhraný. Nikdo neočekával, že by je Švýcarsko mohlo ohrozit. Došlo k podcenění a na to konto pak k překvapení, kvůli němuž se pohádal celý reprezentační tým i další zainteresovaní lidé.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Francii selhání bolí a ještě dlouho bolet bude. Protože nás ovšem další velký turnaj čeká už za rok, nezbývá ji než hodit to za hlavu a pokusit se znovu. Třeba to vyjde.

Číst
Slavia se pustila do svých fanoušků, 5 let nesmějí vstoupit na stadion
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

EURO

Tohle se zdá poměrně drzé. Rusko se i přes holý fakt, že bylo kvůli invazi na Ukrajinu vyloučeno z mezinárodního fotbalu, dál hlásí na...

Fotbal

Tragický příběh má za sebou i tragický konec. Bývalý francouský obránce Jean-Pierre Adams, který v důsledku špatně podaných anestetik upadl v roce 1982 do...

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

EURO

Finále EURO 2020, které se uskutečnilo v londýnské baště Wembley, je pro Anglii ostuda ve všech směrech. 

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Mužská tenisová asociace (ATP) a ženská tenisová asociace (WTA) rozhodly, že na letošním Wimbledonu se nebudou rozdávat body do světového žebříčku.

Box

Tyson Fury je známý tím, že si umí užívat. Tentokrát to ovšem přehnal s alkoholem. Ukazuje to video. 

Motosport

Italské stáji se zatím při víkendové Velké ceně Španělska daří. Poté, co jejich pilot Charles Leclerc ovládl oba tréninky, opanoval monacký pilot také kvalifikace...

Fotbal

Je to jen pár dnů, co vedení Manchesteru City uvedlo, že do jejich řad vstoupí během letní pauzy Erling Haaland, který byl v posledním...

Hokej

Česko si po rozpačitém výkonu s Rakouskem a pobytem na hraně postupu do play-off spravilo chuť. 

Hokej

Mistrovství světa v hokeji přineslo sexistickou kauzu. Hlavními aktéry jsou redaktorka slovenské (RTVS) televize Barbora Žiačiková a členka německého štábu Jessica Campbellová.

Reklama