Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

Češi dosáhli fantastického úspěchu, vyhráli nad Nizozemskem!

Nizozemsko do zápasu vstoupilo aktivně, ovšem jejich nápor začal rychle ovadat. Později v prvním poločasu se hra vyrovnala, ale moc gólových šancí nebylo, a když už někdo vystřelil, tak to nebylo úplně nebezpečné.

cesko-vs-chorvatsko
Zdroj: iDnes

První klíčový okamžik přišel až zkraje druhého poločasu, kdy se Patrik Schick mohl dostat do trháku, ovšem bránící hráč de Light zahrál rukou. Rozhodčí šel situaci prozkoumat a potom de Lightovi udělil červenou kartu.

V 64. minutě dostal Kadeřábek přihrávku na malé vápno, kde se ocitl úplně sám. Neunáhlil se a míč si pečlivě zpracoval, ovšem jeho střela byla naprosto jalová a gólovou šanci tak spálil.

Superpočítač předpověděl, že Česko vyhraje EURO 2021

V 80. minutě zápasu dostal před velkým vápnem do běhu padáčkem přihrávku Tomáš Holeš, ten v běhu míč dostal až těsně před bránu odkud „zasekávačkou“ vracel za sebe na Tomáše Součka. Ten nabídkou nepohrdl a míč uklidil k levé tyči. Češi vedli již 2:0.

Na konci zápasu si Češi své vedení pohlídali velmi chytrou hrou u soupeřovi brány a výsledek se tak do konce zápasu již nezměnil. Češi postoupili do čtvrtfinále, kde se utkají s Dánskem. Zápas se hraje 3.7. od 18:00 hodin.

Ronaldo TOP, Souček druhý! Zajímavé statistiky ze základních skupin!