Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

Do Wembley na finále EURO 2020 až 60 000 lidí!

Ačkoli EURO 2020 má za sebou pouze základní skupiny, už nyní se s velkým očekáváním vyhlížejí vyřazovací boje a samozřejmě také finále. Pokud Wembley nepřijde o pořadatelství, pak se na finálové utkání EURO 2020 dostane až 60 000 diváků, což by znamenalo zaplnění kapacity stadionu ze 75 %.

Finále EURO 2020
Finále EURO 2020 se 60 000 diváky | zdroj: idnes.cz

Britská vláda schválila kapacitu

Semifinálová utkání a závěrečné finále bude hostit stadion Wembley. Britská vláda také schválila, že se do hlediště podívá až 60 000 lidí. Pro vstup bude samozřejmě potřeba negativní test na koronavirus případně potvrzení o dokončeném očkování. Otazník ale visí nad zahraničními fanoušky. Je totiž dost dobře možné, že Londýn o pořadatelství těchto zápasů přijde.

Karanténa před EURO? A co přírůstky

Podle současných pravidel musejí turisté, kteří přicestují do Velké Británie povinně nastoupit do desetidenní karantény. V současné době tak probíhá jednání mezi UEFA a britskou vládou. Pokud by Británie ze svých požadavků na karanténu neustoupila, reálně by hrozilo, že o pořadatelství přijde. V takovém případě se uvažuje o tom, že by se finále a semifinálový utkání konala v Budapešti.

Podle italského premiéra by ale pořadatelství finále mělo být Británii odebráno proto, že mají vysoké přírůstky pozitivních pacientů na COVID-19. To ovšem UEFA odmítla. Pořadatelství si tak mohou zničit pouze Britové. I přesto ale prezident UEFA poděkoval vládě za takovéto navýšení kapacity.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

EURO

Finále EURO 2020, které se uskutečnilo v londýnské baště Wembley, je pro Anglii ostuda ve všech směrech. 

EURO

Prezident UEFA Alexander Čeferin v rozhovoru pro televizi BBC uvedl, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý a už ho nehodlá znovu podporovat.

EURO

Itálie se ve finále EURO 2020 potká s Anglií a to je, alespoň z jedné strany, příslib nádherného fotbalu. Itálie praktikuje velice živý fotbal s rychlým přechodem...

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Bývalá světová tenisová jednička Simona Halepová ve finále French Open psychicky zkolabovala a prohrála s Číňankou Čeng Čchin-wen 6:2, 2:6 a 1:6.

Hokej

Česko nezvládlo semifinálový zápas s Kanadou a v neděli si zahraje pouze o bronzové medaile.

Fotbal

Největší britská televizní a rozhlasová stanice BBC označila tým Manchester United za "odpad". Následně se trapas snažila vysvětlit.

Hokej

Česko zvládlo čtvrteční zápas s Německem a probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji. Večerní zápasy potom rozhodly také o jeho soupeři.

Hokej

Česko slaví obrovský úspěch. Probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji, mají tedy jistotu, že si zahrají o medaile.

Hokej

Bývalý kouč české hokejové reprezentace Filip Pešán bude od nové sezóny trénovat švýcarské Lausanne.

Reklama