Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

Do Wembley na finále EURO 2020 až 60 000 lidí!

Ačkoli EURO 2020 má za sebou pouze základní skupiny, už nyní se s velkým očekáváním vyhlížejí vyřazovací boje a samozřejmě také finále. Pokud Wembley nepřijde o pořadatelství, pak se na finálové utkání EURO 2020 dostane až 60 000 diváků, což by znamenalo zaplnění kapacity stadionu ze 75 %.

Finále EURO 2020
Finále EURO 2020 se 60 000 diváky | zdroj: idnes.cz

Britská vláda schválila kapacitu

Semifinálová utkání a závěrečné finále bude hostit stadion Wembley. Britská vláda také schválila, že se do hlediště podívá až 60 000 lidí. Pro vstup bude samozřejmě potřeba negativní test na koronavirus případně potvrzení o dokončeném očkování. Otazník ale visí nad zahraničními fanoušky. Je totiž dost dobře možné, že Londýn o pořadatelství těchto zápasů přijde.

Karanténa před EURO? A co přírůstky

Podle současných pravidel musejí turisté, kteří přicestují do Velké Británie povinně nastoupit do desetidenní karantény. V současné době tak probíhá jednání mezi UEFA a britskou vládou. Pokud by Británie ze svých požadavků na karanténu neustoupila, reálně by hrozilo, že o pořadatelství přijde. V takovém případě se uvažuje o tom, že by se finále a semifinálový utkání konala v Budapešti.

Podle italského premiéra by ale pořadatelství finále mělo být Británii odebráno proto, že mají vysoké přírůstky pozitivních pacientů na COVID-19. To ovšem UEFA odmítla. Pořadatelství si tak mohou zničit pouze Britové. I přesto ale prezident UEFA poděkoval vládě za takovéto navýšení kapacity.

  Gól roku? Schickova střela z poloviny hřiště se nedostala ani mezi první tři
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

EURO

Finále EURO 2020, které se uskutečnilo v londýnské baště Wembley, je pro Anglii ostuda ve všech směrech. 

EURO

Prezident UEFA Alexander Čeferin v rozhovoru pro televizi BBC uvedl, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý a už ho nehodlá znovu podporovat.

EURO

Itálie se ve finále EURO 2020 potká s Anglií a to je, alespoň z jedné strany, příslib nádherného fotbalu. Itálie praktikuje velice živý fotbal s rychlým přechodem...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama