Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

Zápas mezi Dánskem a Finskem poznamenal kolaps hráče

Zápas EURO mezi Dánskem a Finskem měl obrovského favorita, první jmenovaný tým. Zápas od začátku naplňoval všechny předzápasové prognózy, když Dánové byli nesmírně nebezpeční a vypracovali si hned několik skvělých gólových šancí. Před koncem prvního poločasu se však na hřiště nečekaně sesunul dánský hráč Christian Eriksen.

Christian Eriksen
Christian Eriksen / Zdroj: Twitter

Christian Eriksen byl původně uveden do stabilizované polohy, během chvíle ho však zdravotníci rychle přetočili na záda a začali s masáží srdce. Následně se Eriksenovi spoluhráči seskupili tak, aby na oživovací pokusy nebylo vidět, proto nelze říct, zdali byl v akci také defibrilátor, kteří si zdravotníci na místo incidentu přinesli.

Oživovací pokusy probíhaly přibližně deset minut, následně Eriksen přišel k sobě a zdravotníci ho transportovali z hřiště a poté rovnou do nemocnice, kde zůstává i nyní.

Zápas byl po konci prvního poločasu přerušen. Hráči obou táborů však utkání chtěli dohrát ještě týž den, proto se UEFA rozhodla k jeho pokračování od 20:30 hodin.

Do druhého poločasu již Dánsko nastoupilo značně utlumené, brzy navíc dostalo smolný gól a pak už se to s ním vezlo. V 74. minutě Dánsko neproměnilo penaltu a ani několik málo následných pokusů a tak prohrálo 0:1.