Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Tenis

Kritika pak odstoupení Naomi Osaka

Osaka již před French Open oznámila, že nehodlá komunikovat s novináři. Po prvním kole také na tiskovou konferenci nedorazila a přišla první pokuta. Spolu s ní tak hrozba, že bude z turnaje vyloučena. K tomu už nedojde.

Osaka odstoupila z French Open
Naomi Osaka | zdroj: axios.com

Vlna kritiky

Osaka si za své rozhodnutí vysloužila velkou vlnu kritiky. A to nejen od pořadatelů ale také od spousty hráčů a hráček z tenisového kolotoče. Podle nich jsou zkrátka rozhovory s novináři nutné, zvláště, když hrajete sport na tak vysoké a profesionální úrovni. Osaka ale “se sdílením pocitů” s novináři nesouhlasila a rozhodla se, že kromě toho, že nebude chodit na tiskové konference, tak raději odstoupí z celého Roland Garros.

Osaka odstoupila z French Open

Naomi Osaka | zdroj: theguardian.com

Oznámení přes Twitter

Toto oznámí napsala Osaka na svůj Twitter. Při “honbě za duševním zdravím”, jak odůvodnila nechuť chodit před novináře si vysloužila vlnu kritiky a tak se raději rozhodla stáhnout. Podle ní je prý odstoupení nejlepším rozhodnutím, a to jak pro turnaj, tak pro ostatní hráče ale především pro ni samotnou, což nezapomněla jedním dechem dodat. I přesto ale musí zaplatiti pokutu ve výši 15 000 dolarů. Navíc, pokud by bojkotovala také další tiskové konference, hrozilo by jí vyloučení z dalších grandslamů.

Psychické problémy?

Podle mnohých tenistů zde nejde tak úplně o to, že Osaka nešla před novináře a raději odstoupila. Je možné, že čtyřnásobná grandslamová vítězka má psychické problémy a situaci možná i proto dále nehrotí. Uvidíme, zda se jí podaří dát dohromady a nějakým způsobem zapracovat na své psychice. Schovávat se před novináři, když hrajete na nejlepších tenisových turnajích na světe zkrátka nelze, a to moc dobře ví i Osaka.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Tenis

Novak Djokovič se ve čtvrtfinále utkal s italským tenistou Mateem Berrettinim a ačkoliv zápas měl poměrně hladký průběh, neudržel nervy na uzdě.

Tenis

Barbora Krejčíková, která si na tenisových dvorcích zatím vydobyla pověst spíše jako kvalitní deblová hráčka, dnes všem škarohlídům ukázala, že má i na dvouhru....

Tenis

Daniil Medvedev vypadl ve čtvrtfinále French Open, když v zápase se Stefanosem Tsitsipasem neuhrál ani set. Nepříznivý výsledek přitom neunesl a rozčiloval se na...

Tenis

Ve třetím kole letošního Roland Garros bojoval Roger Federer přes tři hodiny proti německému soku Dominiku Koepferovi. I přesto, že napínavý duel švýcarský tenista...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama