Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

Série MotoGP otřesená tragédií, Jason Dupasquier kvůli pádu v kvalifikaci přišel o život!

Sobotní kvalifikace na Moto3 byla poznamenána velmi nebezpečně vypadajícím karambolem, která podle nejnovějších zpráv nedopadl dobře.

moto2-nehoda
Jason Dupasquier přišel během kvalifikace na Velké ceně Itálie o život. / marketresearchtelegraf.com

Ústřední postavou zmiňovaného karambolu byl Jason Dupasquier. Mladý švýcarský závodník v zatáčce spadl ze svého motocyklu, přičemž vedle jedoucí motocykl se mu již nedokázal vyhnout a v plné rychlosti ho přejel.

Na místo nehody se okamžitě sjeli přítomní zdravotníci, kteří mladého švýcarského závodníka ošetřovali přibližně půl hodiny přímo na trati, načež ho transportovali do nemocnice přivolaným vrtulníkem. Všichni doufali, že devatenáctiletý jezdec nehodu přežije, ale marně.

Jason Dupasquier

Jason Dupasquier utrpěl vážné zranění hlavy a hrudníku. Po transportu do nemocnice podstoupil vážnou operaci hrudníku, ale ani to mu nepomohlo. Dnes prostřednictvím twitterového účtu MotoGP vyšlo najevo, že Jason Dupasquirer je po smrti.

Ještě před smrtí mladého závodníka se rozhodl do závodu Velké ceny Itálie nenastoupit jeho krajan Thomas Lüthi (Moto2), závodu se samozřejmě nezúčastnil celý tým Prüstel GP.

Dupasquier jel v Moto3 svou druhou sezónu, přičemž jeho nejlepším umístěním bylo 7. místo na závodu v Jerezu.

Číst
Madrid má zájem pořádat závody Formule 1
5 Komentářů

5 Comments

 1. Jožka

  30. 5. 2021 at 18:37

  „Ještě před smrtí mladého závodníka se rozhodl do závodu Velké ceny Itálie nenastoupit jeho krajan Thomas Lüthi (Moto2), závodu se dále neúčastnil ani Jakub Kornfeil, parťák z jeho stáje.“

  Jakub Kornfeil? Veď ten tam už druhý rok nejazdí! Adam Novák, vy ste sa zbláznil???

 2. Jožka

  30. 5. 2021 at 19:30

  Že Jakub Kornfeil… Amaterizmus.

  • Adam Novák

   30. 5. 2021 at 20:18

   Dobrý den, omlouvám se za chybu, velice mě mrzí. Novinka byla přebírána ze zahraničního serveru, kde měli tuto chybu uvedenou. V rychlosti jsem nad informacemi moc nepřemýšlel a napsal ji tam. Ještě jednou se moc omlouvám.

 3. Jožka

  30. 5. 2021 at 21:30

  Ďakujem Vám za odpoveď a opravu. Ale zablokovať kolegu na Vašej FB stránke za to, že na to upozornil, tiež nie je fér.

  • drbna

   30. 5. 2021 at 21:38

   Dobrý den, komentář na FB byl smazán proto, protože obsahoval vulgární výraz „Ho…“

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Motosport

Velkou cenu Itálie poznamenala smrtelná nehoda mladičkého švýcarského jezdce Dupasquiera, závod MotoGP tak začínal minutou ticha.

Motosport

Z pohledu českých fanoušků je největší událostí právě uplynulé Velké ceny Francie pořadí ve třídě Moto 3, kde jako druhý dojel český závodník Filip...

Motosport

Dnes byl na programu třetí závodu seriálu motocyklových závodů MotoGP. Včerejší kvalifikace dopadly zajímavě, proto se mnoho zraků upíralo právě k dnešním závodům. Jak...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Tenis

Daniil Medvědev, aktuálně první tenista ATP při zápasu v německém Halle předvedl takový zkrat, že se za něj styděla i jeho manželka.

Reklama