Connect with us

Ahoj, co hledáte?

MS v hokeji

Vitásek si na MS již nezahraje. Z Lotyšska odletěl domů

Obránce Ondřej Vitásek si již na hokejovém mistrovství světa v hokeji nezahraje. Dnes ráno se odpojil od České reprezentace a odletěl domů za rodinou. Důvod? Zranění, které utrpěl hned v prvním zápase mu zkrátka neumožňovalo se do turnaje ještě jakkoli zapojit.

Vitásek si na MS již nezahraje. Z Lotyšska odletěl domů
Ondřej Vitásek na tréninku | zdroj: isport.blesk.cz

Zlomená žebra

Hned v úvodním utkání proti Ruskému olympijskému výběru utrpěl poměrně vážné zranění, kontaktně se jedná o zlomeninu dvou žeber. Ze zápasu proti Rusku odstoupil, při debaklu od Švýcarů na ledě taktéž chyběl a vlastně ani v dějišti mistrovství světa mu jeho zdravotní stav nedovoloval trénovat. Jak se ale říká, naděje umírá poslední a Vítasek proto doufal, že se mu podaří ještě české reprezentaci pomoci.

Zázraky se bohužel nedějí a je v současné době jasné, že Ondřej Vitásek českému týmu již nepomůže. Zdravotní stav mu to zkrátka neumožňuje. Mluvčí českého hokeje, Zdeněk Zikmund, potvrdil, že Vitásek již ráno opustil český národní tým a odletěl zpět do České republiky.

Vitásek si na MS již nezahraje. Z Lotyšska odletěl domů

Vitásek v souboji s ruským útočníkem | zdroj: cnn.iprima.cz

Comeback se nevydařil

Vitásek se přitom na hokejové mistrovství těšil. Však také reprezentační dres oblékal po dlouhých osmi letech. Bohužel velmi smolné zraněné mu tuto radost po tolika letech vzalo. Filip Pešán má i přes tuto nepříjemnost k dispozici stále osm beků, konkrétně se jedná o Libora Hájka, Filipa Hronka, Lukáše Kloka, Michala Moravčíka, Davida Musila, Davida Skleničku, Libora Šuláka a Andreje Šustra. Všichni tedy byli zapsání na soupisku.

Doufejme, že se českému týmu již budou zranění vyhýbat, neboť českou reprezentaci nyní čekají poměrně obtížné duely, ve kterých bude potřeba vybojovat body, aby mohlo Česko nakouknout do vyřazovacích bojů play off, které začínají po základních skupinách.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Před zítřejším odpoledním zápasem s Dánskem se v hlavách českých fanoušků vznáší vykřičníky. Hokejová matematika totiž říká, že pokud Češi v tomto zápase nedokážou...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama