Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Češi stále nemají vyhráno! Jestliže s Dánskem nezískají jediný bod, na MS končí!

Před zítřejším odpoledním zápasem s Dánskem se v hlavách českých fanoušků vznáší vykřičníky. Hokejová matematika totiž říká, že pokud Češi v tomto zápase nedokážou získat jediný bod, do vyřazovací fáze nepostoupí.

cesko-vs-dansko
Zdroj: IIHF

Česko a Dánsko mají stejný počet bodů (8) s tím, že výběr České republiky odehrál 5 zápasů, zatímco Dánové mají za sebou o jeden zápas navíc (tedy celkem 6). Pokud by Česko v inkriminovaném setkání prohrálo bez ztráty jediného bodu, bylo by o 3 body za Dánskem a k tomu by bylo znevýhodněno špatným výsledkem ze vzájemného zápasu.

Tím pádem by Čechům nepomohlo už ani to, kdyby svůj poslední zápas (proti Slovensku) vyhrálo. V tabulce by totiž stejně bylo až pod Dánskem, tedy na pátém místě. Vzhledem k tomu Čechy zítra na MS v hokeji 2021 čeká už druhý zápas o všechno. Tím prvním zápasem bylo utkání se Švédskem, který Češi potřebovali, aby se na poslední chvíli odrazili ze dna.

Zápas s Dánskem nás čeká v pondělí 31. května od 15:15 hodin – preview s predikcí Česko – Dánsko.

  Utajená svatba hokejisty Plekance a tenistky Šafářové! Při zásnubách málem podpálil barák!
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Česko ve čtvrtfinále EURO 2020 prohrálo s výběrem Dánska 2:1 a na turnaji končí. Naopak Dánové po dvou prohrách v základní skupině budou hrát o medaile.

EURO

Zatímco většina lidí se v sobotu chystá na zaslouženou dovolenou, naši fotbalisté se připravují na další z klíčových zápasů EURO. A tentokrát před sebou mají ještě...

EURO

Nizozemsko do zápasu vstoupilo aktivně, ovšem jejich nápor začal rychle ovadat. Později v prvním poločasu se hra vyrovnala, ale moc gólových šancí nebylo, a když...

EURO

Česko v osmifinále EURO 2020 narazí na Nizozemsko, realizační tým, fanoušci, fotbaloví odborníci i samotní hráči jsou přitom plni optimizmu. Na Nizozemsko prý historicky...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama