Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Češi stále nemají vyhráno! Jestliže s Dánskem nezískají jediný bod, na MS končí!

Před zítřejším odpoledním zápasem s Dánskem se v hlavách českých fanoušků vznáší vykřičníky. Hokejová matematika totiž říká, že pokud Češi v tomto zápase nedokážou získat jediný bod, do vyřazovací fáze nepostoupí.

cesko-vs-dansko
Zdroj: IIHF

Česko a Dánsko mají stejný počet bodů (8) s tím, že výběr České republiky odehrál 5 zápasů, zatímco Dánové mají za sebou o jeden zápas navíc (tedy celkem 6). Pokud by Česko v inkriminovaném setkání prohrálo bez ztráty jediného bodu, bylo by o 3 body za Dánskem a k tomu by bylo znevýhodněno špatným výsledkem ze vzájemného zápasu.

Tím pádem by Čechům nepomohlo už ani to, kdyby svůj poslední zápas (proti Slovensku) vyhrálo. V tabulce by totiž stejně bylo až pod Dánskem, tedy na pátém místě. Vzhledem k tomu Čechy zítra na MS v hokeji 2021 čeká už druhý zápas o všechno. Tím prvním zápasem bylo utkání se Švédskem, který Češi potřebovali, aby se na poslední chvíli odrazili ze dna.

Zápas s Dánskem nás čeká v pondělí 31. května od 15:15 hodin – preview s predikcí Česko – Dánsko.

Číst
Novým trenérem Vegas Golden Knights je Bruce Cassidy
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Výběr České republiky v zápase o bronzovou medaili porazil tým USA a vrátil se zpět mezi hokejovou špičku. 

Hokej

Česko nezvládlo semifinálový zápas s Kanadou a v neděli si zahraje pouze o bronzové medaile.

Hokej

Česko zvládlo čtvrteční zápas s Německem a probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji. Večerní zápasy potom rozhodly také o jeho soupeři.

Hokej

Česko slaví obrovský úspěch. Probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji, mají tedy jistotu, že si zahrají o medaile.

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Tenis

Daniil Medvědev, aktuálně první tenista ATP při zápasu v německém Halle předvedl takový zkrat, že se za něj styděla i jeho manželka.

Reklama