Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Real Madrid, Barcelona a Juventus mohou přijít o Ligu mistrů

Je to již několik týdnů, co dvanáct předních evropských klubů oznámilo vznik nové Superligy. Prakticky tentýž časový úsek je to také od toho, kdy byl projekt v podstatě ukončen. Z původní dvanáctky vyvolených zbyly již jen tři kluby, které ještě oficiální cestou neoznámily vystoupení z tohoto projektu. A právě na tyto kluby se chystá zaměřit UEFA.

Real Madrid, Barcelona a Juventus se stále drží vize Superligy. Zdroj: sportovninoviny.com
Real Madrid, Barcelona a Juventus se stále drží vize Superligy. Zdroj: sportovninoviny.com

Skončil tedy projekt Superligy ?

Po oznámení nové mamutího projektu se strhla obrovská bouře nevole nejen ze strany UEFA ale také fanoušků a odborné veřejnosti. Projekt, díky kterému by si nejbohatší kluby Evropy vydělaly mnohonásobně více než účastí v Lize mistrů, se však pochopitelně nelíbil UEFA, která by tím přišla o divácky nejatraktivnější kluby. Liga mistrů by poté už zdaleka nedosahovala takového věhlasu jako má nyní. Proto tato organizace zakročila velmi rázně a pod jejím tlakem se devět z dvanácti zakládajících klubů své účasti v Superlize zřeklo.

Samotný projekt Superligy však ještě neskončil. Tři celky, Juventus, Barcela a Real Madrid, se projektu stále nevzdaly a UEFA jim nyní hrozí vysokými tresty, pokud tak v nejbližší době neučiní. Právě na enormní tlak ze strany UEFA si všechny tři kluby stěžují. Někteří se tento tlak dokonce nebojí označit za téměř vydírání. Již minulý týden UEFA oznámila, že všechny tři celky čekají disciplinární řízení a kromě finančních trestů jim hrozí i vyloučení z nejprestižnější klubové soutěže na světě pro příští rok.

Ostatní celky pouze finanční postih

Zbylých devět klubů, které již z projektu vycouvaly, potrestala UEFA krácením příjmů o pět procent pro příští rok. Navíc se budou muset kluby složit na pokutu ve výši 15 milionů eur, které má UEFA později v plánu použít na rozvoj mládežnického a amatérského fotbalu.

Bude velmi zajímavé sledovat, jak bude celá kauza pokračovat. Faktem totiž zůstává, že tři velkokluby, které čeká disciplinární řízení a možné vyloučení z Ligy mistrů, jsou populární po celém světě a generují slušné peníze, o které by se UEFA připravila v případě, že by jim neumožnila startovat příští rok v Champions League. Pro kluby by to znamenalo, že budou celý rok hrát pouze domácí soutěž, jelikož vize Superligy byla sice zajímavá, ale po vycouvání ostatních klubů je v nejbližší době nerealizovatelná.

Číst
Soud smetl ze stolu žalobu na Ronalda za údajné znásilnění

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Fotbal

Unie evropských fotbalových asociací UEFA podle všeho plánuje zavedení nové soutěže fotbalových klubů. 

Fotbal

Real Madrid si vyhlédl novou posilu. Přestup Aurélie Tchouaméniho ho vyjde na 100 milionů eur, tedy na 2,47 miliardy korun.

Fotbal

Sobotní finále Ligy mistrů na pařížském stadionu Saint-Denis přineslo mnoho šarvátek mezi fanoušky a pořadateli a přes 200 zraněných.

Fotbal

Hvězdný útočník Kylian Mbappé prodloužil s PSG smlouvu o další tři roky a to i navzdory faktu, že z klubu chtěl přes léto přestoupit...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Tenis

Daniil Medvědev, aktuálně první tenista ATP při zápasu v německém Halle předvedl takový zkrat, že se za něj styděla i jeho manželka.

Reklama