Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Tenis

Barbora Strýcová ukončila kariéru, co jí vzkázala Petra Kvitová, Sie Šu-wej a další sportovci?

Barbora Strýcová nečekaná oznámila ukončení své kariéry. K tomuto rozhodnutí podle svých slov dospěla poté, co se během Australian Open dozvěděla o tom, že je těhotná.

barbora-strycova
Barbora Strýcová je těhotná, ukončila proto kariéru. / Zdroj: Plzen.cz

Miminko by podle doktorů měl být chlapec. Jeho otcem je šéfredaktor časopisu Esquire Petr Matějíček. Barbora Strýcová je rozvedená, se svým bývalým manželem, německým tenisovým trenérem Jakubem Hermou-Záhlavou byla vdaná 9 let.

Barbora Strýcová ve své kariéře vyhrála 2 WTA a 9 ITF titulů ve dvouhře, specializovala se ovšem na deble. V roce 2019 se jí podařilo vyhrát ženskou čtyřhru ve Wimbledonu, o tři roky dříve si pak zapsala třetí místo v ženském deblu na Olympijských hrách v Rio de Janeiru. Jejím maximem je druhé místo světového žebříčku deblů.

Na nečekané oznámení Barbory Strýcové již stihlo zareagovat několik dalších sportovních hvězd:

Mezi prvními byla Petra Kvitová se svým vzkazem na Twitteru: „Barus, gratuluju Ti ke skvele kariere. Bylo pro me cti byt Tvou tymovou kolegyni. Jsem rada, ze jsem s Tebou mohla stat na stejne strane kurtu i na te opacne. Tesim se na to, az se stanes maminkou.“

Dále se přidala její bývalá deblová kolegyně Sie Šu-wej, se kterou triumfovala ve Wimbledonu: „Barboro, děkuji za tu spoustu zábavy a skvělých časů, které jsi na tour přinesla“.

A nakonec se přidala například i fotbalová Viktoria Plzeň: „Gratulujeme Barboře Strýcové, vítězce čtyřhry ve Wimbledonu, bronzové olympijské medailistce, pětinásobné vítězce Fed Cupu a zároveň plzeňské rodačce a naší fanynce k úspěšné kariéře. Věříme, že jakmile to bude možné, tak budeme moci Báru přivítat i u nás v Doosan Areně.

Barbora Strýcová se novinářům svěřila, že by se se svými fanoušky chtěla rozloučit na kurtu, ovšem až po porodu. Jako ideální místo rozloučení vidí travnaté kurty Wimbledonu, na které má ty nejlepší vzpomínky.

  Vondroušová z OH vyprovodila domácí Osakovou!
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Tenis

Benoitu Pairemu se nezdál aut, který byl potvrzen čárovým rozhodčím, umpairovým rozhodčím, jestřábím okem i jeho protihráčem Stefanem Travagliou.

Fotbal

Pražská fotbalová Slavia se i navzdory potupnému vyřazení z Evropské ligy řítí za poháry a rekordy. Před pár dny si díky domácí výhře nad Plzní...

Tenis

Venus Williamsová je nejstarší tenistkou mezi TOP 100 hráčkami WTA žebříčku a jednou z nejstarších aktivních profesionálních tenistek (s výjimkou tenisovou "babči", která se...

Tenis

O zajímavosti na probíhajícím Australian Open rozhodně není nouze. A nejde pouze o program hráčů, který musí být podřízen co největší bezpečnosti z důvodu...

Reklama
Reklama

Nové

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Olympiáda

Česká tenistka Markéta Vondroušová slaví senzační hru. V osmifinále porazila domácí hráčku Naomi Osakovou. 

Fotbal

Wayne Rooney opět rozčeřil vody anglického veřejného života, tentokrát však trošku jiným způsobem, než jsme zvyklí. 

Olympiáda

Česká republika se dočkala na olympijských hrách první medaile! Obstaral ji Lukáš Rohan v rámci kanoistiky. Jak si vedou další Češi v Tokiu?

Reklama