Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Slavia je ve finále MOL Cupu, v semifinále zkosila Spartu (v této sezóně už potřetí)

Pražská fotbalová Slavia se i navzdory potupnému vyřazení z Evropské ligy řítí za poháry a rekordy. Před pár dny si díky domácí výhře nad Plzní pojistila titul (výhra 5:1 byla skutečně impozantní), aby si za pár dní zopakovala úspěch v MOL Cupu.

slavia-v-mol-cupu
Slavia v semifinále MOL Cupu porazila Spartu a postoupila do finále. / Zdroj: sparta.cz

V semifinále MOL Cupu Slavia potkala svého největšího soka, pražskou Spartu. A jako už dvakrát v této sezóně rudé nemilosrdně zašlapala do země, tentokrát výsledkem 3:0. A to se prosím pěkně hrálo na Letné a v hledišti už bylo i pár fanoušků (tj. Sparta měla signifikantní výhodu domácího hřiště).

Slavie si letos zkrátka hraje svojí ligu a v tuzemsku navíc nezná přemožitele. Slavia v této sezóně neprohrála jediný ligový zápas, přičemž dosáhla fascinujícího skóre 80:17. Na druhý Jablonec má náskok rovných 16 bodů.

Od zisku „double“ Slavii nyní dělí pouze finálový zápas s plzeňskou Viktorií. Tu naposledy na svém hřišti přejela rozdílem 5:1 a tedy rozdílem jedné třídy. Finálový zápas se sice bude hrát v Doosan Aréně, tedy na domácím hřišti Plzně, nicméně jen málokdo zde asi očekává, že Slavia na výhru nedosáhne.

Sparta je za své výkony naopak silně kritizovaná, ale to je nejspíš jasné. Třetí prohra se svým největším rivalem při celkovém skóre 8:0, to rudého fanouška u srdce asi nepříjemně bodne. Zabere léčba Pavlem Vrbou už v příští sezóně, nebo se průšvih s názvem internacionalizace (který proběhl pod italským trenérem Andreou Strammacionim) ještě potáhne? Já bych si tipnul, že Sparta to ani příští sezónu na Slavii nedotáhne.

Číst
Boj o titulárního sponzora českého fotbalu vrcholí. Bude to Fortuna nebo Tipsport ?
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Fotbal

Fotbalová Slavia má na konci sezóny radost ze své rezervy, které se podařilo postoupit do druhé nejvyšší fotbalové ligy s názvem Fortuna: Národní liga. 

MS v hokeji

Česko prohrálo poslední zápas ve skupině, ve kterém se postavili domácímu Finsku. Finům se nelíbilo nasazení Českého výběru. Češi podle nich zápas úplně vypustili.

Fotbal

Bez angažmá nezůstal ani celý týden. Trenér Pavel Vrba se po vyhazovu ze Sparty představí jako kouč ostravského Baníku, a to už od příští...

Fotbal

Fotbalová Slavia se obula do svých fanoušků, kteří v utkání šlágru proti Plzni tropili výtržnosti. 

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama