Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

Platy závodníků Formule 1? Většina sportovců bledne závistí

F1 je jednou z nejbohatších sportů na světě, přičemž výplaty nejlepších jezdců jako je například Lewis Hamilton nebo Max Verstappen se počítají v desítkách milionů eur. V tomto článku se podíváme na to, kolik takoví F1 závodníci berou, a porovnáme jejich platy s některými dalšími známými sportovci.

lewis-hamilton-platy-jezdcu-formule-1
Lewis Hamilton o peníze nemá nouzi. / Thesun.ie

Nejlépe placeným jezdcem Formule 1 je aktuálně Brit Lewis Hamilton, který podle serveru Mundo Deportivo pobírá roční plat v hodnotě 25,23 milionu eur. Na druhém místě je pochopitelně jeho největší rival ze stáje Red Bull, mladičký Max Verstappen, jehož roční apanáž činí 21,02 milionů eur. Oba tito jezdci půjdou do nadcházejícího podniku Formule 1 ze stejných pozic, oba mají na kontě jedno první a jedno druhé místo.

Třetím nejlépe placeným jezdcem Formule 1 v této sezóně je Fernando Alonso, který pobírá plat ve výši 16,82 milionů eur. Na čtvrtém a pátém místě najdeme Sebastiana Vettela a Daniela Ricciarda se shodným platem ve výši 12,61 milionů eur. Přes deset milionů dolarů se se svým platem dostal ještě Charles Leclerc (10,09 milionů eur).

Aktuálně nejhůře placeným jezdcem je nováček Yuki Tsunoda, který ročně pobírá pouze 420 tisíc eur. Pokud mu to ovšem půjde na trati jako doposud, jistě mu jeho aktuální gáže moc dlouho nevydrží. Jenom pro srovnání Mick Schumacher, který v poslední době nedosahuje tak dobrých výsledků jako Tsunoda, pobírá více než 2× (841 tisíc dolarů).

Platy všech jezdců Formule 1 v sezóně 2021:

 1. Lewis Hamilton: 25,23 milionů eur
 2. Max Verstappen: 21,02 milionů eur
 3. Fernando Alonso: 16,82 milionů eur
 4. Sebastian Vettel: 12,61 milionů eur
 5. Daniel Ricciardo: 12,61 milionů eur
 6. Charles Leclerc: 10,09 milionů eur
 7. Valtteri Bottas: 8,41 milionů eur
 8. Kimi Räikkönen: 8,41 milionů eur
 9. Carlos Sainz: 8,41 milionů eur
 10. Lance Stroll: 8,41 milionů eur
 11. Sergio Pérez: 6,72 milionů eur
 12. Pierre Gasly: 4,20 milionů eur
 13. Lando Norris: 4,20 milionů eur
 14. Esteban Ocon: 4,20 milionů eur
 15. George Russell: 841.000 eur
 16. Antonio Giovinazzi: 841.000 eur
 17. Mick Schumacher: 841.000 eur
 18. Nikita Mazepin: 841.000 eur
 19. Nicholas Latifi: 841.000 eur
 20. Yuki Tsunoda: 420.000 eur

Když tyto platy dáme do souvislostí, na platy nejlepších jezdců Formule 1 dosáhnou pouze další velké sportovní hvězdy a to navíc pouze ve vybraných sportech.

S nejlepšími jezdci Formule 1 se mohou dobře poměřovat především hvězdní fotbalisté, jejichž roční plat činí okolo 40 milionů eur (například Neymar ročně bere cca 36 milionů eur), hvězdní NBA hráči, jejichž roční apanáž činí okolo 35 milionů eur (například Stephne Curry bere 37 milionů eur), naopak platy hvězdných hokejistů v NHL nedosahují ani poloviční hodnoty (například Jakub Voráček bere 6,52 milionů dolarů), o hráčích ve třetí či čtvrté lajně ani nemluvě.

Průměrný plat většiny sportovců se pak pohybuje na přibližně stejné hladině, jako plat Yuki Tsunodi, nejhůře placeného hráče Formule 1.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Motosport

Velká cena Francie byla napínavější, než jsme si před závody představovali. Z pole position do závodu odstartoval Max Verstappen, ten ovšem v zahřívacím kole...

Motosport

Max Mosley, bývalý prezident FIA, člověk, za kterým se táhla také jedna velká aféra. Tento velký člověk pro F1 zemřel ve věku 81 let.

Motosport

Protože Velká cena Monaka vede úzkými uličkami Monte Carla, ve kterých se velmi špatně předjíždí, o konečném postavení většinou rozhoduje už postavení na startovním...

Motosport

Dnes byl na programu třetí závod vozů Formule 1 v portugalském Portimau. Sobotní kvalifikace určila, že z prvního místa do závodu odstartoval Bottas, z...

Reklama
Reklama

Nové

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Olympiáda

Česká tenistka Markéta Vondroušová slaví senzační hru. V osmifinále porazila domácí hráčku Naomi Osakovou. 

Fotbal

Wayne Rooney opět rozčeřil vody anglického veřejného života, tentokrát však trošku jiným způsobem, než jsme zvyklí. 

Olympiáda

Česká republika se dočkala na olympijských hrách první medaile! Obstaral ji Lukáš Rohan v rámci kanoistiky. Jak si vedou další Češi v Tokiu?

Reklama