Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

Formule 1 zavítala do Prahy! Projížděla přes Karlův most i kolem Pražského hradu!

Formule 1 v barvách mistrovského týmu z let 2010-2013 několikrát projela po Karlově mostě, později byla k vidění u Pražského hradu a na Hradčanském náměstí, načež své představení zakončila nedaleko Staroměstského náměstí u sochy Franze Kafky.

Formule 1 zavítala do Prahy.
Formule 1 burácela na Karlově mostě / Zdroj: Aktualne.cz

Pokud jste ve středu ráno, či během brzkého dopoledne procházeli historickým centrem Prahy, dost možná jste si museli promnout oči, štípnout se do hřbetu ruky a nechat se “profackovat” od náhodných kolemjdoucích. V několika historických lokalitách se totiž proháněla Formule 1. A ne, nebyl to sen. Ta podívaná byla skutečná!

Formule 1 v barvách mistrovského týmu z let 2010-2013 několikrát projela po Karlově mostě, později byla k vidění u Pražského hradu a na Hradčanském náměstí, načež své představení zakončila nedaleko Staroměstského náměstí u sochy Franze Kafky. Důvod této akce byl čistě propagační – Red Bull se rozhodl natočit video pro svou další reklamu.

Natáčení Red Bullu v útrobách Prahy bylo až do posledních minut utajováno. O natáčení vědělo jenom pár lidí, přesto bylo u trati během pár okamžiků narváno. O hladký průběh akce se kromě pracovníků zmiňované stáje pochopitelně starala také Policie.

Utajeny byly i další informace, doposud například vůbec není jasné, kdo seděl v kokpitu zmiňovaného monopostu. Red Bull prozradil pouze to, že se nejedná o jeho aktuální jezdce – Maxe Verstappena a Sergia Péreze.

Utajovaným pilotem byl s největší pravděpodobností bývalý jezdec F1 David Coulthard, který figuroval v předešlých propagačních videích Red Bullu, jenže tuto informaci nikdo ze stáje na průběžném druhém místě MS konstruktérů nepotvrdil.

Red Bull má za sebou mnoho zajímavých reklamních spotů. Jeho vymazlený monopost se v nich proháněl po pláži na Floridě nebo po sjezdovce v Kitzbühelu, takže Praha se dostala do vybrané společnosti.

Na rozdíl od fanoušků motosportu, kteří byli z návštěvy Red Bullu maximálně nadšeni, se k natáčení vyjádřily i některé nespokojené osoby. Kritikům se nelíbila nízká cena za pronájem Karlova mostu a dále také národnostní a etická stránka věci. Přejezd Formule 1 podle nich škodí historickým památkám (které mají být v následujících měsících a letech opraveny) a celkové národní hrdosti. Co na to říkáte vy?

Reklama. Posunutím pokračujte.
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Motosport

Velká cena Turecka zná svého vítěze. Na prvním místě dojel pilot Mercedesu Valtteri Bottas, druhé místo obsadil Max Verstappen a třetí jeho týmový parťák...

Motosport

Lewis Hamilton si v Soči (na Velké ceně Ruska) dojel pro své jubilejní, sté vítězství v řadě.

Motosport

Internetem kolují záběry z nedělní kolize závodů Formule 1 mezi Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem. Ze záběrů je jasně patrné, že kdyby nebylo ochranného...

Motosport

Královská třída motorsportu příští rok prožije neuvěřitelná "škatulata". Vzhledem k velkým změnám v jednotlivých stájích i vzhledem k odchodu ledového muže Kimiho Räikkönena se...

Reklama
Reklama

Nové

Biatlon

Ruská lukostřelecká biatlonistka Maria Kornějevová čelí obvinění, že při obětním rituálu zabila patnáctiletého chlapce. 

Nezařazené

Manchester United dokázal vyhrát zápas proti Atalantě v Lize mistrů, ve kterém prohrával 2:0. Fanoušci si však kromě skvělého obratu všimli také pověrčivého chování...

MMA

Konec všem spekulacím! Na české scéně se skutečně objevila zbrusu nová bojová organizace, která nese název Real Right Arena (zkráceně RFA).

MMA

Slavný MMA zápasník Conor McGregor má na krku pořádný průšvih. Podle dostupných zpráv napadl slavného italského DJe, za což mu hrozí až 3 roky...

Fotbal

Nepodařené představení mají za sebou zástupci českého fotbalu ve čtvrtečním dni evropských pohárů. Bodově naprázdno z něj vyšli jak Sparta tak Slavia, čest českému...

MMA

Jiří Procházka za sebou nechal přezdívku "Denisa" a místo ní začal používat "BJP". 

Reklama