Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

Formule 1 zavítala do Prahy! Projížděla přes Karlův most i kolem Pražského hradu!

Formule 1 v barvách mistrovského týmu z let 2010-2013 několikrát projela po Karlově mostě, později byla k vidění u Pražského hradu a na Hradčanském náměstí, načež své představení zakončila nedaleko Staroměstského náměstí u sochy Franze Kafky.

Formule 1 zavítala do Prahy.
Formule 1 burácela na Karlově mostě / Zdroj: Aktualne.cz

Pokud jste ve středu ráno, či během brzkého dopoledne procházeli historickým centrem Prahy, dost možná jste si museli promnout oči, štípnout se do hřbetu ruky a nechat se “profackovat” od náhodných kolemjdoucích. V několika historických lokalitách se totiž proháněla Formule 1. A ne, nebyl to sen. Ta podívaná byla skutečná!

Formule 1 v barvách mistrovského týmu z let 2010-2013 několikrát projela po Karlově mostě, později byla k vidění u Pražského hradu a na Hradčanském náměstí, načež své představení zakončila nedaleko Staroměstského náměstí u sochy Franze Kafky. Důvod této akce byl čistě propagační – Red Bull se rozhodl natočit video pro svou další reklamu.

Natáčení Red Bullu v útrobách Prahy bylo až do posledních minut utajováno. O natáčení vědělo jenom pár lidí, přesto bylo u trati během pár okamžiků narváno. O hladký průběh akce se kromě pracovníků zmiňované stáje pochopitelně starala také Policie.

Utajeny byly i další informace, doposud například vůbec není jasné, kdo seděl v kokpitu zmiňovaného monopostu. Red Bull prozradil pouze to, že se nejedná o jeho aktuální jezdce – Maxe Verstappena a Sergia Péreze.

Utajovaným pilotem byl s největší pravděpodobností bývalý jezdec F1 David Coulthard, který figuroval v předešlých propagačních videích Red Bullu, jenže tuto informaci nikdo ze stáje na průběžném druhém místě MS konstruktérů nepotvrdil.

Red Bull má za sebou mnoho zajímavých reklamních spotů. Jeho vymazlený monopost se v nich proháněl po pláži na Floridě nebo po sjezdovce v Kitzbühelu, takže Praha se dostala do vybrané společnosti.

Na rozdíl od fanoušků motosportu, kteří byli z návštěvy Red Bullu maximálně nadšeni, se k natáčení vyjádřily i některé nespokojené osoby. Kritikům se nelíbila nízká cena za pronájem Karlova mostu a dále také národnostní a etická stránka věci. Přejezd Formule 1 podle nich škodí historickým památkám (které mají být v následujících měsících a letech opraveny) a celkové národní hrdosti. Co na to říkáte vy?

Reklama. Posunutím pokračujte.
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Motosport

Velkou cenu Velké Británie definovala kolize v prvním kole závodu. Lewis Hamilton v ní zavadil o zadní kolo svého největšího soka Maxe Verstappena a...

Motosport

Velká cena Rakouska se jako předchozí Velká cena Štýrska jela na Red Bull Ringu. Vzhledem k předchozí výhře Maxe Verstappena, který navíc vyhrál pole...

Motosport

Velká cena Francie byla napínavější, než jsme si před závody představovali. Z pole position do závodu odstartoval Max Verstappen, ten ovšem v zahřívacím kole...

Motosport

Max Mosley, bývalý prezident FIA, člověk, za kterým se táhla také jedna velká aféra. Tento velký člověk pro F1 zemřel ve věku 81 let.

Reklama
Reklama

Nové

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Olympiáda

Česká tenistka Markéta Vondroušová slaví senzační hru. V osmifinále porazila domácí hráčku Naomi Osakovou. 

Fotbal

Wayne Rooney opět rozčeřil vody anglického veřejného života, tentokrát však trošku jiným způsobem, než jsme zvyklí. 

Olympiáda

Česká republika se dočkala na olympijských hrách první medaile! Obstaral ji Lukáš Rohan v rámci kanoistiky. Jak si vedou další Češi v Tokiu?

Reklama