Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

Formule 1 zavítala do Prahy! Projížděla přes Karlův most i kolem Pražského hradu!

Formule 1 v barvách mistrovského týmu z let 2010-2013 několikrát projela po Karlově mostě, později byla k vidění u Pražského hradu a na Hradčanském náměstí, načež své představení zakončila nedaleko Staroměstského náměstí u sochy Franze Kafky.

Formule 1 zavítala do Prahy.
Formule 1 burácela na Karlově mostě / Zdroj: Aktualne.cz

Pokud jste ve středu ráno, či během brzkého dopoledne procházeli historickým centrem Prahy, dost možná jste si museli promnout oči, štípnout se do hřbetu ruky a nechat se „profackovat“ od náhodných kolemjdoucích. V několika historických lokalitách se totiž proháněla Formule 1. A ne, nebyl to sen. Ta podívaná byla skutečná!

Formule 1 v barvách mistrovského týmu z let 2010-2013 několikrát projela po Karlově mostě, později byla k vidění u Pražského hradu a na Hradčanském náměstí, načež své představení zakončila nedaleko Staroměstského náměstí u sochy Franze Kafky. Důvod této akce byl čistě propagační – Red Bull se rozhodl natočit video pro svou další reklamu.

Natáčení Red Bullu v útrobách Prahy bylo až do posledních minut utajováno. O natáčení vědělo jenom pár lidí, přesto bylo u trati během pár okamžiků narváno. O hladký průběh akce se kromě pracovníků zmiňované stáje pochopitelně starala také Policie.

Utajeny byly i další informace, doposud například vůbec není jasné, kdo seděl v kokpitu zmiňovaného monopostu. Red Bull prozradil pouze to, že se nejedná o jeho aktuální jezdce – Maxe Verstappena a Sergia Péreze.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Utajovaným pilotem byl s největší pravděpodobností bývalý jezdec F1 David Coulthard, který figuroval v předešlých propagačních videích Red Bullu, jenže tuto informaci nikdo ze stáje na průběžném druhém místě MS konstruktérů nepotvrdil.

Red Bull má za sebou mnoho zajímavých reklamních spotů. Jeho vymazlený monopost se v nich proháněl po pláži na Floridě nebo po sjezdovce v Kitzbühelu, takže Praha se dostala do vybrané společnosti.

Na rozdíl od fanoušků motosportu, kteří byli z návštěvy Red Bullu maximálně nadšeni, se k natáčení vyjádřily i některé nespokojené osoby. Kritikům se nelíbila nízká cena za pronájem Karlova mostu a dále také národnostní a etická stránka věci. Přejezd Formule 1 podle nich škodí historickým památkám (které mají být v následujících měsících a letech opraveny) a celkové národní hrdosti. Co na to říkáte vy?

Číst
Charles Leclerc rozbil vzácný vůz Nikiho Laudy při exhibičním závodu

Reklama. Posunutím pokračujte.
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Motosport

Italské stáji se zatím při víkendové Velké ceně Španělska daří. Poté, co jejich pilot Charles Leclerc ovládl oba tréninky, opanoval monacký pilot také kvalifikace...

Motosport

Pilot stáje Ferrari Charles Leclerc přišel o hodinky za 7 milionů. Okraden byl přímo na ulici.

Motosport

Nechybělo mnoho a Charles Leclerc si mohl připsat druhé vítězství v letošní sezoně F1. Nakonec se tomu tak nestalo, v napínavém finiši jej překonal...

Motosport

Seriál F1 má za sebou další z řady bláznivých kvalifikací. Ačkoli to po trénincích vypadalo na jasnou dominanci jezdců stáje Ferrari, v kvalifikaci ukořistil...

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Mužská tenisová asociace (ATP) a ženská tenisová asociace (WTA) rozhodly, že na letošním Wimbledonu se nebudou rozdávat body do světového žebříčku.

Box

Tyson Fury je známý tím, že si umí užívat. Tentokrát to ovšem přehnal s alkoholem. Ukazuje to video. 

Motosport

Italské stáji se zatím při víkendové Velké ceně Španělska daří. Poté, co jejich pilot Charles Leclerc ovládl oba tréninky, opanoval monacký pilot také kvalifikace...

Fotbal

Je to jen pár dnů, co vedení Manchesteru City uvedlo, že do jejich řad vstoupí během letní pauzy Erling Haaland, který byl v posledním...

Hokej

Česko si po rozpačitém výkonu s Rakouskem a pobytem na hraně postupu do play-off spravilo chuť. 

Hokej

Mistrovství světa v hokeji přineslo sexistickou kauzu. Hlavními aktéry jsou redaktorka slovenské (RTVS) televize Barbora Žiačiková a členka německého štábu Jessica Campbellová.

Reklama