Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Omluvenky, omluvenky, omluvenky! Češi z KHL, kteří se na MS neobjeví!

Hokejové mistrovství světa se blíží, a ač bude pravděpodobně bez diváků, hokejoví nadšenci se už nemohou dočkat. Loni bylo mistrovství kvůli pandemii zrušeno, letos se rozhodlo, že bude odehráno za přísných podmínek. Velkou změnou bylo také místo konání. Původně se měl hokejový svátek konat v Bělorusku, kvůli tamním nepokojům byl nakonec přemístěn do Lotyšska. MS začíná přesně za měsíc a už teď je jasné, že v českém výběru bude chybět těchto osm hokejistů z KHL. Pojďme se na ně podívat.

Omluvenky, omluvenky, omluvenky! Češi z KHL, kteří se na MS neobjeví!
Omluvenky, omluvenky, omluvenky! Češi z KHL, kteří se na MS neobjeví! (zdroj: hokej.cz)

Dmitrij Jaškin

Začínáme asi největší ztrátou pro nároďák. Jaškin se s 38 brankami stal nejlepším střelcem základní části. Navrch přidal i 22 asistencí. V Rize se ale osmadvacetiletý forvard neobjeví z důvodu zranění.

Jiří Sekáč

Stejně starý Jiří Sekáč vinou zranění odehrál v play-off jen šest zápasů a teď ho čeká operace kotníku. Nejen, že se nezůčastní MS, jeho Omsk, ve kterém působí společně s krajanem Šimonem Hrubcem, se dostal do finále KHL, do kterého také nenastoupí.

Jakub Krejčík

Devětadvacetiletý bek se mistrovství také nezúčastní, což je velká škoda, jelikož právě on má zkušenosti ze čtyř obdobných turnajů. Poslední sezonů odehrál v dresu finského Jokeritu, který hraje Kontinentální hokejovou ligu.

Lukáš Sedlák

Bývalý forvard Columbusu a nynější útočník Čeljabinsku letos zaregistroval solidních 38 bodů v základní části za 16 branek a 22 nahrávek. První zápas na světovém šampionátu si však zatím nezapíše.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Tomáš Hyka

Osmadvacetiletý centr působí v Čeljabinsku společně s Lukášem Sedlákem, letos zaregistroval 49 kanadských bodů (14+35). Bývalý útočník Las Vegas by reprezentaci určitě pomohl, třetí start na mistrovství ale letos nepřidá.

Jakub Jeřábek

Zkušený zadák v současnosti hájící barvy Podolsku se na letošním šampionátu také neobjeví. Bývalý obránce Montrealu, Washingtonu a St. Louis odehrál i několik zápasů v zámoří, v posledních letech ale působí v Rusku. Letos nasbíral 18 bodů a objevil se i ve dvou zápasech národního týmu.

Dominik Furch

Třicetiletý brankář strávil poslední ročník v Minsku, se kterým se dostal do play-off. Na mistrovství v Lotyšsku se ale neobjeví, tudíž trenéři doufají v příjezd Šimona Hrubce.

Andrej Nestrašil

Do Rigy neodcestuje ani útočník Magnitogorsku Andrej Nestrašil, jelikož má v tu dobu svatbu v USA. Škoda. V Kontinentální hokejové lize se mu povedl ročník, navíc má zkušenosti z mistrovství světa 2018.

Reklama. Posunutím pokračujte.
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Hokej

Začátek turnaje, který historie nepamatuje. Šampionát v ledním hokeji ještě neběží ani týden a již má na kontě více překvapivých výsledků, než kolik se...

Hokej

Možností, jak poskládat mančaft pro letošní šampionát v Rize, je stále spoustu. Už teď je ale jasné, že nepojedou takové hvězdy jako Pastrňák, Krejčí,...

Hokej

Po čtvrtečním mírném zklámání, kdy se Jakub Voráček pro tentokrát omluvil ze světového šampionátu, přišly skvělé zprávy ze zámoří. Účast na letošním mistrovství v...

Hokej

Do letošního ročníku zámořské NHL zasáhlo již 5 českých gólmanů, avšak ani jeden s největší pravděpodobností nepojede na letošní šampionát. To znamená, že si...

Reklama
Reklama

Nové

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Olympiáda

Česká tenistka Markéta Vondroušová slaví senzační hru. V osmifinále porazila domácí hráčku Naomi Osakovou. 

Fotbal

Wayne Rooney opět rozčeřil vody anglického veřejného života, tentokrát však trošku jiným způsobem, než jsme zvyklí. 

Olympiáda

Česká republika se dočkala na olympijských hrách první medaile! Obstaral ji Lukáš Rohan v rámci kanoistiky. Jak si vedou další Češi v Tokiu?

Reklama