Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Sázkaři krvácí. Hokejové MS je plné překvapení

Začátek turnaje, který historie nepamatuje. Šampionát v ledním hokeji ještě neběží ani týden a již má na kontě více překvapivých výsledků, než kolik se událo v předchozích letech za dobu trvání celého šampionátu. Pro nezaujatého fanouška je to jistě dobře a atraktivita turnaje tím v jejich očích stoupá, opačný problém však mají sázkaři, kterým šokující výsledky kazí tikety jak na běžícím pásu.

Sázkaři na letošním MS zatím prodělávají. Zdroj: hokej.cz
Sázkaři na letošním MS zatím prodělávají. Zdroj: hokej.cz

Naprosto nepředvídatelné výsledky

Švédští hokejisté vstoupili do turnaje prohrou s Dány a Bělorusy. Naši hokejisté si po úvodní prohře s Ruskem připsali další porážku proti Švýcarsku a běloruské hokejisty porazili až na nájezdy. Finové zase podlehli na nájezdy Kazachstánu a kapitolou samu pro sebe je poté Kanada, které na turnaji ještě nezískala ani bod a připsala si tři porážky, postupně s Lotyšskem, USA a Německem. Z těchto výsledků je jasně patrné, že být v kůži sázkaře, který se několik měsíců těší na tento hokejový svátek a poté sleduje takovéto výsledky, je opravdu velmi těžké.

Co za takovými výsledky však stojí ? Je tomu skutečně tak, že nastala vzpoura hokejových trpaslíků, kteří nyní budou porážet velikány ? Ne tak docela. Ačkoliv jsou výsledky menších hokejových zemí jistě lichotivé a skalpy Kanady nebo Švédska budou mít vždy svojí hodnotu, je třeba zdůraznit, že hokejové mocnosti ve většině případů nepřijeli na MS zrovna v ideální sestavě. Je tím míněna samozřejmě obrovská absence hráčů z NHL. Zatímco předloni dorazilo na šampionát na Slovensku 120 hráčů hrajících v NHL, letos je tento počet o pět desítek borců nižší. A je samozřejmě, že tímto budou trpět daleko více hokejoví velikáni než například Lotyšsko nebo Švýcarsko.

Vyhlídka samoty není příjemná

Za touto situací stojí jistě mnoho faktorů, tím největším je však pochopitelně covidová situace. Po dlouhé izolaci během ročníku zámořské NHL, je pochopitelné, že vyhlídka na další samotku a prázdné stadiony v lotyšské Rize, je pro spoustu hráčů neakceptovatelná. Nejvíce je to pak znát například právě u zmiňované Kanady, jejichž sestava skutečně není tak zářivá jako v posledních letech. Totéž pak mohou říci i Švédsko nebo Finsko.

Je tak potom obrovskou výhodou, když se kádr může spolehnout na své hvězdy, které hrají v Evropě. Jako příklad můžeme uvést výběry Běloruska nebo Lotyšska, tedy zemí, které mají své týmy v prestižní KHL a kde se shromažďuje reprezentační jádro. Hráči jsou pak na sebe zvyklí, jelikož spolu hrají celou sezonu a svou sehranost a pohodu potom přenesou i na reprezentační úroveň. V tomto světle pak alespoň částečně dávají smysl výsledky, kterých jsme zatím svědky.

  Utajená svatba hokejisty Plekance a tenistky Šafářové! Při zásnubách málem podpálil barák!

Zároveň je však třeba si uvědomit, že turnaj je stále na svém začátku a překvapivé výsledky nemusejí mít vážnější důsledky pro zbytek turnaje. Systém šampionátu je totiž velmi benevolentní a tak ani Kanada, která prohrála úvodní tři utkání, není bez šance na postup do čtvrtfinále. Navíc čím více bude turnaj postupovat, tím více budou hráčům ubývat síly a prosté nadšení a zápal již proti kvalitativně lepším soupeřům stačit nebudou.

Sázení outsiderů na MS v hokeji – ideální příležitost, jak trefovat vysoké kurzy

Sázkové kanceláře si mnou ruce

Abychom si mohli naplno demonstrovat frustraci sázkařů ze startu letošního šampionátu, budeme se muset uchýlit k číslům. Tak například na výhru naší reprezentace proti výběru Švýcarska šlo téměř 24 milionů korun. A to jsou data pouze z jedné sázkové kanceláře Tipsport, byť největší u nás. Podle údajů pak šlo přes 98% sázek na výhru favoritů Kanady nebo Švédska. Optimismus českých fanoušků stvrdilo více než 90% sázek, které šli na výhru českých hokejistů proti Bělorusku. Tento zápas sice naše reprezentace zvládla, bohužel však až na nájezdy.

Hokejový šampionát patří tradičně mezi nejvýdělečnější sportovní události pro sázkové kanceláře. Za necelý týden trvání šampionátu již čeští sázkaři prosázeli více než 200 milionů korun. Zatímco v letech 2015-2018 bylo u Tipsportu během hokejového MS vsazeno celkem zhruba půl miliarda, ročník 2019 se zapsal do historie jako zatím rekordní. Během MS na Slovensku si Tipsport připsal sázky v celkové výši 960 milionů korun. Uvidíme, jestli tento rekord letos padne, našlápnuto je k tomu totiž zatím velmi dobře.

Reklama. Posunutím pokračujte.
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Hokej

Po čtvrtečním mírném zklámání, kdy se Jakub Voráček pro tentokrát omluvil ze světového šampionátu, přišly skvělé zprávy ze zámoří. Účast na letošním mistrovství v...

Hokej

Do letošního ročníku zámořské NHL zasáhlo již 5 českých gólmanů, avšak ani jeden s největší pravděpodobností nepojede na letošní šampionát. To znamená, že si...

Hokej

Hokejové mistrovství světa se blíží, a ač bude pravděpodobně bez diváků, hokejoví nadšenci se už nemohou dočkat. Loni bylo mistrovství kvůli pandemii zrušeno, letos...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama