Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Viktoria má nového majitele! Paclíka střídá Šádek!

Po veleúspěšných jedenácti letech odchází dosavadní majitel klubu Tomáš Paclík, důvodem jsou prý zdravotní i osobní problémy. Jediným vlastníkem akcií Viktoria Plzeň 1911, pod kterou spadá klub, se tedy stává generální ředitel Adolf Šádek.

Viktoria má nového majitele! Paclíka střídá Šádek!
Viktoria má nového majitele! Paclíka střídá Šádek! (zdroj: fcviktoria.cz)

„Ze zdravotních a osobních důvodů jsem se rozhodl výrazně omezit podnikatelské aktivity, z nichž tou nejviditelnější byl samozřejmě fotbal a vlastnictví Viktorie Plzeň. Jedenáct let jsme klub společně s Adolfem Šádkem budovali a byli jsme po celou dobu jeho řízení partnery. Při rozhodování o budoucnosti klubu byl tedy právě on pro mě jedinou variantou, která zaručuje kontinuitu,“ prohlásil dnes dlouholetý boss Tomáš Paclík.

Dnes již bývalému majiteli patřilo 100 % akcií Viktoria Plzeň 1911, po kterou spadá klub. Začátkem letošního roku se o polovinu „rozdělil“ s Adolfem Šádkem. Spekulovalo se o zhoršující se finanční situaci v klubu a většina lidí si myslela, že Šádek bude shánět nového investora. Opak se stal realitou. Šádkovi dnes patří celý klub a Paclík se ze zdravotních a osobních důvodů stáhl do ústraní. Chce prý výrazně omezit své podnikatelské aktivity a řízení Viktorie pro něj byla velkou zátěží.

„Při mém příchodu do Plzně jsem si nedovedl představit, jak významných úspěchů se nám společně podaří dosáhnout. Na klub, město i všechny partnery či fanoušky budu vždy vzpomínat v tom nejlepším,“ dodal. A že těch úspěchů bylo. Trojnásobná účast v Lize mistrů, 5 ligových titulů, pravidelná účast v Evropské lize, výhra 5:0 s Neapolí, 1:0 s Atleticem Madrid, památná remíza 2:2 na San Siru, výhra s tehdejším semifinalistou LM AS Římem, přemožení Olympique Lyon, Kodaně, Sportingu Lisabon nebo CSKA Moskva. Je opravdu, na co vzpomínat.

Nový majitel Adolf Šádek byl rád navázal na práci svého předchůdce a vrátil Plzeň do zpět evropských pohárů a do boje o titul. V posledních dvou sezonách šla Viktoria fotbalově a finančně dolů, což si nový boss uvědomuje.

„Klub je pro mě naprostou prioritou, mám k němu srdečný vztah a jeho budoucnost mi není lhostejná. Po zralé úvaze jsem se tedy rozhodl jej převzít,“ prohlásil nový majitel.

„Primárním cílem zůstává, aby klub fungoval co nejlépe i v době, která je kvůli covidu nejen pro oblast sportu velmi složitá. Panu Tomáši Paclíkovi bych chtěl za celý klub poděkovat a popřát mu jen to nejlepší v osobním životě. V Doosan Areně bude i nadále čestným a vítaným hostem.“

Reklama. Posunutím pokračujte.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Jako jediný český zástupce se fotbalová Slavia probojoval do jarní části evropských pohárů. Po kontroverzním druhém utkání na půdě skotského Rangers postoupila do čtvrtfinále,...

Hokej

Boston získal do svého týmu velmi zvučnou posilu! Z Buffala k Bruins míří útočník Taylor Hall. O něj mělo zájem hned několik klubů NHL,...

Basket

Koncept supertýmu, který má ve své sestavě dva až tři špičkové hráče, je, zdá se, přežitek. V NBA se zformoval tým, který má ve...

Reklama