Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Viktoria má nového majitele! Paclíka střídá Šádek!

Po veleúspěšných jedenácti letech odchází dosavadní majitel klubu Tomáš Paclík, důvodem jsou prý zdravotní i osobní problémy. Jediným vlastníkem akcií Viktoria Plzeň 1911, pod kterou spadá klub, se tedy stává generální ředitel Adolf Šádek.

Viktoria má nového majitele! Paclíka střídá Šádek!
Viktoria má nového majitele! Paclíka střídá Šádek! (zdroj: fcviktoria.cz)

„Ze zdravotních a osobních důvodů jsem se rozhodl výrazně omezit podnikatelské aktivity, z nichž tou nejviditelnější byl samozřejmě fotbal a vlastnictví Viktorie Plzeň. Jedenáct let jsme klub společně s Adolfem Šádkem budovali a byli jsme po celou dobu jeho řízení partnery. Při rozhodování o budoucnosti klubu byl tedy právě on pro mě jedinou variantou, která zaručuje kontinuitu,“ prohlásil dnes dlouholetý boss Tomáš Paclík.

Dnes již bývalému majiteli patřilo 100 % akcií Viktoria Plzeň 1911, po kterou spadá klub. Začátkem letošního roku se o polovinu „rozdělil“ s Adolfem Šádkem. Spekulovalo se o zhoršující se finanční situaci v klubu a většina lidí si myslela, že Šádek bude shánět nového investora. Opak se stal realitou. Šádkovi dnes patří celý klub a Paclík se ze zdravotních a osobních důvodů stáhl do ústraní. Chce prý výrazně omezit své podnikatelské aktivity a řízení Viktorie pro něj byla velkou zátěží.

„Při mém příchodu do Plzně jsem si nedovedl představit, jak významných úspěchů se nám společně podaří dosáhnout. Na klub, město i všechny partnery či fanoušky budu vždy vzpomínat v tom nejlepším,“ dodal. A že těch úspěchů bylo. Trojnásobná účast v Lize mistrů, 5 ligových titulů, pravidelná účast v Evropské lize, výhra 5:0 s Neapolí, 1:0 s Atleticem Madrid, památná remíza 2:2 na San Siru, výhra s tehdejším semifinalistou LM AS Římem, přemožení Olympique Lyon, Kodaně, Sportingu Lisabon nebo CSKA Moskva. Je opravdu, na co vzpomínat.

Nový majitel Adolf Šádek byl rád navázal na práci svého předchůdce a vrátil Plzeň do zpět evropských pohárů a do boje o titul. V posledních dvou sezonách šla Viktoria fotbalově a finančně dolů, což si nový boss uvědomuje.

„Klub je pro mě naprostou prioritou, mám k němu srdečný vztah a jeho budoucnost mi není lhostejná. Po zralé úvaze jsem se tedy rozhodl jej převzít,“ prohlásil nový majitel.

  Jack Grealish se snaží dostat do klubu, který nenávidí

„Primárním cílem zůstává, aby klub fungoval co nejlépe i v době, která je kvůli covidu nejen pro oblast sportu velmi složitá. Panu Tomáši Paclíkovi bych chtěl za celý klub poděkovat a popřát mu jen to nejlepší v osobním životě. V Doosan Areně bude i nadále čestným a vítaným hostem.“

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Pražská fotbalová Slavia se i navzdory potupnému vyřazení z Evropské ligy řítí za poháry a rekordy. Před pár dny si díky domácí výhře nad Plzní...

Fotbal

V zákulisí se začalo spekulovat o letním přesunu viktoriánského kapitána Jakuba Brabce k rivalovi do Sparty! Bývalý obránce belgického Genku je sparťanským odchovance a...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama