Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Dva roky stopka + vyhazov! Mandát pyká za kokain!

Je to potvrzené! Dnes již bývalý útočník pardubického Dynama Jan Mandát si dva roky nezahraje jakoukoliv hokejovou soutěž řízenou IIHF. Disciplinární komise, v čele s Viktorem Ujčíkem, mu pozastavila činnost do 12. ledna 2023. Měl ovšem i trochu štěstí v neštěstí. Pokud by se totiž komisi podařilo prokázat, že Mandát užíval doping za účelem zvýšení jeho sportovního výkonu, jeho pauza od hokeje mohla být až čtyřletá.

Dva roky stopka + vyhazov! Mandát pyká za kokain!
Dva roky stopka + vyhazov! Mandát pyká za kokain! (zdroj: aktualne.cz)

„Poškodil klub, spoluhráče, český hokej a nejvíc sebe,“ uvedl k vyhazovu na klubovém webu člen představenstva Dušan Salfický. Majitel Dynama Petr Dědek se zase k situaci vyjádřil takto: „Je to obrovský zklamání, obrovský! Je to i velké poškození jména klubu a zklamání spoluhráčů, fanoušků i všech lidí, kteří se o pardubický hokej starají a mají ho rádi.“

Vzestup

Kariérně se pětadvacetiletý útočník za posledních 12 měsíců výrazně posunul. Z defenzivně laděného útočníka se stal střelec, který loni zařídil 17 gólů a na podzim dostal i první pozvánku do národního týmu. V prosinci navíc s Pardubicemi podepsal novou tříletou smlouvu.

Strmý pád

Týden před jeho premiérou v reprezentaci byl ovšem donucen podstoupit test na doping. Od kontroly po zápase s Libercem jde ale jeho kariéra prudce z kopce. Pozitivní byl totiž i druhý vzorek, který byl záměrně vyhodnocován v Německu. Disciplinární komise ELH mu napařila dvouletý zákaz činnosti vztahující se na všechny souteže pod hlavičkou IIHF. Do tří týdnů se ještě může odvolat Arbitrážní komisi Národní sportovní agentury. A nejspíš to i udělá: „Pořád věřím, že všechno může dopadnout ještě jinak, než to zatím teď je a trest může být menší. S advokátkou a agentem pro to děláme teď nejvíc, co jde,“ prohlásil bývalý forvard Dynama.

Vyhazov na hodinu

Ano, bývalý. Pardubice mu s okamžitou platností jednostranně vypověděli smlouvu za její porušení, z nového kontraktu na tři roky se tak stal jen cár papíru. Teoreticky mohla být Mandátova smlouva pozastavena, zmražena. Trest od discplinární komise pro něj totiž neznamená konec kariéry. Dynamo chce ale tímto nekompromisním řešením ukázat, že doby, kdy byly tyto problémy spíše zametány pod koberec, jsou zkrátka pryč. Jakmile někdo poruší pravidla týkající se životosprávy, může si rovnou balit kufry.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Co ho ale čeká dál?

Tím, že se jeho trest vztahuje pouze na soutěže řízené IIHF (Mezinárodní hokejová federace), může jít zkusit štěstí do zámoří. Samozřejmě tedy do nižší soutěže, jako je například ECHL. Finančně půjde dolů, ale bude dál hrát profesionální hokej. Navíc stále ješte existuje možnost, že mu bude trest výrazně snížen…

Číst
Česko zná nominaci na MS v hokeji 2022! Kdo balí kufry a jede?

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Pardubický útočník Jan Mandát byl donucen se 13. prosince loňského roku podrobit testu na kokain. Druhá analýza jeho vzorku potvrdila přítomnost dopingových látek.

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Mužská tenisová asociace (ATP) a ženská tenisová asociace (WTA) rozhodly, že na letošním Wimbledonu se nebudou rozdávat body do světového žebříčku.

Box

Tyson Fury je známý tím, že si umí užívat. Tentokrát to ovšem přehnal s alkoholem. Ukazuje to video. 

Motosport

Italské stáji se zatím při víkendové Velké ceně Španělska daří. Poté, co jejich pilot Charles Leclerc ovládl oba tréninky, opanoval monacký pilot také kvalifikace...

Fotbal

Je to jen pár dnů, co vedení Manchesteru City uvedlo, že do jejich řad vstoupí během letní pauzy Erling Haaland, který byl v posledním...

Hokej

Česko si po rozpačitém výkonu s Rakouskem a pobytem na hraně postupu do play-off spravilo chuť. 

Hokej

Mistrovství světa v hokeji přineslo sexistickou kauzu. Hlavními aktéry jsou redaktorka slovenské (RTVS) televize Barbora Žiačiková a členka německého štábu Jessica Campbellová.

Reklama