Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Stopka za kokain! Pardubickému Mandátovi hrozí 2 až 4 roky!

Pardubický útočník Jan Mandát byl donucen se 13. prosince loňského roku podrobit testu na kokain. Druhá analýza jeho vzorku potvrdila přítomnost dopingových látek.

Stopka za kokain! Pardubickému Mandátovi hrozí 2 až 4 roky!
Stopka za kokain! Pardubickému Mandátovi hrozí 2 až 4 roky! (hcdukla.cz)

Pětadvacetiletý hokejista, jenž v letošní sezóně debutoval za národní mužstvo, je tedy pozitivní na kokain. Zastavenou činnost má již od ledna a teď mu hrozí minimálně dvouletý trest. Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík dnes České tiskové kanceláři potvrdil, že Mandátův trest by mohl být až čtyři roky dlouhý. Vyši trestu by mohl ovlivnit i fakt, že člen širšího reprezentačního výběru výsledky první analýzi zpochybnil. Prý žádné látky neužíval…

„Udělili jsme trest, který může být ještě snížen na základě hráčovy obhajoby, ale je zřejmé, že pod dva roky už se dostat nemůže,“ potvrdil Ujčík. Délka zastavení činnosti je proto zatím neznámá. „Teď to však nemohu nijak více komentovat. Je třeba, aby bylo vše v souladu se všemi postupy a náležitostmi. Celá věc musí být vypracována písemně, tím je to vázané, aby hráč obdržel naše rozhodnutí, mohl si vše pročíst a připravit si obhajobu. Máme na to deset dnů,“ doplnil bývalý hokejista Vítkovic.

„V tuhle chvíli jsme na tom stejně jako sám hráč, čekáme na oficiální dokumentaci a vyrozumění,“ uvedl tiskový mluvčí Dynama Lukáš Zitka. Je pravděpodobné, že se pardubický útočník bude odvolávát. Je ale potřeba, aby předložil relevantní důkazy.

Mandát bude pro Pardubice ztrátou, jelikož se talentovanému forvardovi, nejen podařilo dostat do národního mužstva, ale také nasbírat 14 bodů (9 branek a 5 asistencí) ve třiceti utkáních základní části.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Číst
Češi jdou do akce! Jak zápas sledovat?
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Je to potvrzené! Dnes již bývalý útočník pardubického Dynama Jan Mandát si dva roky nezahraje jakoukoliv hokejovou soutěž řízenou IIHF. Disciplinární komise, v čele...

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Mužská tenisová asociace (ATP) a ženská tenisová asociace (WTA) rozhodly, že na letošním Wimbledonu se nebudou rozdávat body do světového žebříčku.

Box

Tyson Fury je známý tím, že si umí užívat. Tentokrát to ovšem přehnal s alkoholem. Ukazuje to video. 

Motosport

Italské stáji se zatím při víkendové Velké ceně Španělska daří. Poté, co jejich pilot Charles Leclerc ovládl oba tréninky, opanoval monacký pilot také kvalifikace...

Fotbal

Je to jen pár dnů, co vedení Manchesteru City uvedlo, že do jejich řad vstoupí během letní pauzy Erling Haaland, který byl v posledním...

Hokej

Česko si po rozpačitém výkonu s Rakouskem a pobytem na hraně postupu do play-off spravilo chuť. 

Hokej

Mistrovství světa v hokeji přineslo sexistickou kauzu. Hlavními aktéry jsou redaktorka slovenské (RTVS) televize Barbora Žiačiková a členka německého štábu Jessica Campbellová.

Reklama