Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Stopka za kokain! Pardubickému Mandátovi hrozí 2 až 4 roky!

Pardubický útočník Jan Mandát byl donucen se 13. prosince loňského roku podrobit testu na kokain. Druhá analýza jeho vzorku potvrdila přítomnost dopingových látek.

Stopka za kokain! Pardubickému Mandátovi hrozí 2 až 4 roky!
Stopka za kokain! Pardubickému Mandátovi hrozí 2 až 4 roky! (hcdukla.cz)

Pětadvacetiletý hokejista, jenž v letošní sezóně debutoval za národní mužstvo, je tedy pozitivní na kokain. Zastavenou činnost má již od ledna a teď mu hrozí minimálně dvouletý trest. Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík dnes České tiskové kanceláři potvrdil, že Mandátův trest by mohl být až čtyři roky dlouhý. Vyši trestu by mohl ovlivnit i fakt, že člen širšího reprezentačního výběru výsledky první analýzi zpochybnil. Prý žádné látky neužíval…

„Udělili jsme trest, který může být ještě snížen na základě hráčovy obhajoby, ale je zřejmé, že pod dva roky už se dostat nemůže,“ potvrdil Ujčík. Délka zastavení činnosti je proto zatím neznámá. „Teď to však nemohu nijak více komentovat. Je třeba, aby bylo vše v souladu se všemi postupy a náležitostmi. Celá věc musí být vypracována písemně, tím je to vázané, aby hráč obdržel naše rozhodnutí, mohl si vše pročíst a připravit si obhajobu. Máme na to deset dnů,“ doplnil bývalý hokejista Vítkovic.

„V tuhle chvíli jsme na tom stejně jako sám hráč, čekáme na oficiální dokumentaci a vyrozumění,“ uvedl tiskový mluvčí Dynama Lukáš Zitka. Je pravděpodobné, že se pardubický útočník bude odvolávát. Je ale potřeba, aby předložil relevantní důkazy.

Mandát bude pro Pardubice ztrátou, jelikož se talentovanému forvardovi, nejen podařilo dostat do národního mužstva, ale také nasbírat 14 bodů (9 branek a 5 asistencí) ve třiceti utkáních základní části.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Hokej

Je to potvrzené! Dnes již bývalý útočník pardubického Dynama Jan Mandát si dva roky nezahraje jakoukoliv hokejovou soutěž řízenou IIHF. Disciplinární komise, v čele...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama