Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Barcelona má nového šéfa! Toho, pod kterým se odehrála nejúspěšnější éra v historii!

Včerejší prezidentské volby ve fotbalové Barceloně jasně ukázaly, že se ve slavném klubu blýská na lepší časy! S 54,28 procenty hlasů se (staro)novým prezidentem klubu stal Joan Laporta, který na Camp Nou šéfoval již mezi roky 2003-2010!

Barcelona má nového šéfa! Toho, pod kterým se odehrála nejúspěšnější éra v historii!
Barcelona má nového šéfa! Toho, pod kterým se odehrála nejúspěšnější éra v historii! (marca.com)

Oblíbenec největší hvězdy Messiho, Joan Laporta, tedy povede katalánský klub již podruhé. A pokud bude jeho druhé štace na ředitelské pozici alespoň z poloviny úspěšná jako ta první, tak bude slavný španělský klub moci znovu pomýšlet na prvenství v Lize mistrů, ve které se jí v posledních 3-4 sezonách příliš nedařilo. Messi dal navíc najevo svou přízeň nově zvolenému prezidentovi tím, že se osobně dostavil na hlasování i s nejstarším synem Thiagem.

Vztah fotbalového génia a staronového šéfa se zdá (a je) zalitý slunce, zato spolupráce Lea a bývalého prezidenta Josepa Maria Bartomeua byl naprosto opačný. Messi byl dokonce ochoten kvůli jeho neschopnému vedení po dlouhých 20 letech opustit milovaný klub. Po srpnových tahanicích ale nakonec ustoupil a slíbil, že ještě minimálně jednu sezónu na Camp Nou odehraje.

Bartomeu pod velkých tlakem koncem října z vedoucí pozice odstoupil a od té doby byla Barca bez šéfa. Minulý týden byl dokonce zatčen katalánskou policií kvůli důvodnému podezření z vedení cílené mediální kampaně proti vlastním lidem, v zájmu ochrany vlastní reputace. Nenávistné články byly mířeny především na hlavní hvězdu Messiho, bývalé záložníka Xaviho, dlouholetého stopera Piquého nebo na bývalého trenéra Guardiolu. (více v tomto článku: https://sportovnidrbna.cz/2021/03/03/byvaly-prezident-barcelony-bartomeu-zatcen-vedl-kampan-proti-vlastnim-lidem/)

Tyto problémy se však zdají být minulostí. Návrat Joana Laporty by mohl přimět Messiho k setrvání a napravit reputaci klubu. Novému prezidentovi se v minulosti nejet podařilo vytáhnout největší talent v historii v klubu do A-týmu, ale stál také za přestupem Ibrahimoviče, Eto’a nebo Alvese.

  Gól roku? Schickova střela z poloviny hřiště se nedostala ani mezi první tři
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Argentinskému útočníkovi Lionelovi Messimu před pár dny vypršel kontrakt v Barceloně a stal se volným hráčem. Teoreticky by tak mohl podepsat smlouvu s jakýmkoliv...

Fotbal

Je všeobecně známo, že Messimu v Barceloně vypršela smlouva. Jeden z nejdražších útočníků světa se tak stal volným hráčem a nyní se řeší jeho budoucnost. Messi...

Fotbal

Šokující víkendová porážka na domácí půdě a tragická forma z posledních zápasů stále Barcelonu naději na zisk titulu z domácí soutěže. Co však může...

Fotbal

Je to již několik týdnů, co dvanáct předních evropských klubů oznámilo vznik nové Superligy. Prakticky tentýž časový úsek je to také od toho, kdy...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama