Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Barcelona má nového šéfa! Toho, pod kterým se odehrála nejúspěšnější éra v historii!

Včerejší prezidentské volby ve fotbalové Barceloně jasně ukázaly, že se ve slavném klubu blýská na lepší časy! S 54,28 procenty hlasů se (staro)novým prezidentem klubu stal Joan Laporta, který na Camp Nou šéfoval již mezi roky 2003-2010!

Barcelona má nového šéfa! Toho, pod kterým se odehrála nejúspěšnější éra v historii!
Barcelona má nového šéfa! Toho, pod kterým se odehrála nejúspěšnější éra v historii! (marca.com)

Oblíbenec největší hvězdy Messiho, Joan Laporta, tedy povede katalánský klub již podruhé. A pokud bude jeho druhé štace na ředitelské pozici alespoň z poloviny úspěšná jako ta první, tak bude slavný španělský klub moci znovu pomýšlet na prvenství v Lize mistrů, ve které se jí v posledních 3-4 sezonách příliš nedařilo. Messi dal navíc najevo svou přízeň nově zvolenému prezidentovi tím, že se osobně dostavil na hlasování i s nejstarším synem Thiagem.

Vztah fotbalového génia a staronového šéfa se zdá (a je) zalitý slunce, zato spolupráce Lea a bývalého prezidenta Josepa Maria Bartomeua byl naprosto opačný. Messi byl dokonce ochoten kvůli jeho neschopnému vedení po dlouhých 20 letech opustit milovaný klub. Po srpnových tahanicích ale nakonec ustoupil a slíbil, že ještě minimálně jednu sezónu na Camp Nou odehraje.

Bartomeu pod velkých tlakem koncem října z vedoucí pozice odstoupil a od té doby byla Barca bez šéfa. Minulý týden byl dokonce zatčen katalánskou policií kvůli důvodnému podezření z vedení cílené mediální kampaně proti vlastním lidem, v zájmu ochrany vlastní reputace. Nenávistné články byly mířeny především na hlavní hvězdu Messiho, bývalé záložníka Xaviho, dlouholetého stopera Piquého nebo na bývalého trenéra Guardiolu. (více v tomto článku: https://sportovnidrbna.cz/2021/03/03/byvaly-prezident-barcelony-bartomeu-zatcen-vedl-kampan-proti-vlastnim-lidem/)

Tyto problémy se však zdají být minulostí. Návrat Joana Laporty by mohl přimět Messiho k setrvání a napravit reputaci klubu. Novému prezidentovi se v minulosti nejet podařilo vytáhnout největší talent v historii v klubu do A-týmu, ale stál také za přestupem Ibrahimoviče, Eto’a nebo Alvese.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Jako jediný český zástupce se fotbalová Slavia probojoval do jarní části evropských pohárů. Po kontroverzním druhém utkání na půdě skotského Rangers postoupila do čtvrtfinále,...

Hokej

Boston získal do svého týmu velmi zvučnou posilu! Z Buffala k Bruins míří útočník Taylor Hall. O něj mělo zájem hned několik klubů NHL,...

Basket

Koncept supertýmu, který má ve své sestavě dva až tři špičkové hráče, je, zdá se, přežitek. V NBA se zformoval tým, který má ve...

Reklama