Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

ČACHRY VE VEDENÍ VIKTORIE! POLOVINA KLUBU JE TEĎ ŠÁDKOVA!

Donedávna jediný akcionář plzeňské Viktorie Tomáš Paclík, který zbohatl především díky jeho podnikatelským aktivitám v energetice, formálně přepsal polovinu svého podílu nynějšímu generálnímu řediteli Viktorky Adolfu Šádkovi. Proč tento krok podnikl? A jaké to bude mít pro klub následky do budoucna?

Viktoria má nového majitele! Paclíka střídá Šádek!
Viktoria má nového majitele! Paclíka střídá Šádek! (zdroj: fcviktoria.cz)

Ve středu 17. února byl Tomáš Paclík, boss plzeňské Viktorie, v notářské kanceláři na Praze 2, aby jeho společnost Viktoria Plzeň 1911, pod kterou spadá právě západočeský klub, navýšila základní kapitál a připsala nové akcie. Za dva miliony korun přenechal 50% svého akciového jmění současnému generálnímu manažerovi Adolfu Šádkovi. Oba pánové tak nyní vlastní Viktorii rovným dílem. Šádek podle všeho hledá pro fotbalovou Plzeň nového investora, který by pomohl udržet červenomodré na špičce. Nejspíše se tedy jedná o neveřejnou součást transakce.

 

Co to znamená pro klub?

Zaprvé se Tomáš Paclík vzdal kontroly nad klubem, který ovládal dlouhých jedenáct let. Dosud byl jediným akcionářem, jenže nyní drží stejný podíl jako Šádek, takže s cennými papíry klubu už nemůže nakládat, jak se mu zachce. Nemá například právo dát klub do zástavy, protože na tomto kroku by se museli spolu s generálním ředitelem a nyní už i spolumajitelem shodnout.

Navýšení základního kapitálu ze dvou na čtyři miliony korun je ale pouhá formalita, jelikož hodnota modročerveného klubu je mnohonásobně vyšší. Tudíž to s ní nemá vůbec nic společného.

 

Reklama. Posunutím pokračujte.

Proč to udělal?

Důvody jsou zřejmé. V posledních dvou sezonách se klub nebyl schopen probojovat do skupinové fáze ani jedné z evropských soutěží, tudíž tyto peníze v klubové kase chybí. Takováto situace není za poslední roky vůbec obvyklá. A jelikož už si klub není schopen na sebe vydělat, shání Paclík nového investora. Viktorka potřebuje nějakou finanční injekci, která ji udrží na vrcholu našeho fotbalu, protože za poslední dva roky vznikla mezi Slavií a právě Plzní mezera, minimálně tedy po sportovní stránce. Klub si tedy chce udržet konkurenceschopnost a vrátit se do evropských pohárů.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Jako jediný český zástupce se fotbalová Slavia probojoval do jarní části evropských pohárů. Po kontroverzním druhém utkání na půdě skotského Rangers postoupila do čtvrtfinále,...

Hokej

Boston získal do svého týmu velmi zvučnou posilu! Z Buffala k Bruins míří útočník Taylor Hall. O něj mělo zájem hned několik klubů NHL,...

Basket

Koncept supertýmu, který má ve své sestavě dva až tři špičkové hráče, je, zdá se, přežitek. V NBA se zformoval tým, který má ve...

Reklama