Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

ČACHRY VE VEDENÍ VIKTORIE! POLOVINA KLUBU JE TEĎ ŠÁDKOVA!

Donedávna jediný akcionář plzeňské Viktorie Tomáš Paclík, který zbohatl především díky jeho podnikatelským aktivitám v energetice, formálně přepsal polovinu svého podílu nynějšímu generálnímu řediteli Viktorky Adolfu Šádkovi. Proč tento krok podnikl? A jaké to bude mít pro klub následky do budoucna?

Viktoria má nového majitele! Paclíka střídá Šádek!
Viktoria má nového majitele! Paclíka střídá Šádek! (zdroj: fcviktoria.cz)

Ve středu 17. února byl Tomáš Paclík, boss plzeňské Viktorie, v notářské kanceláři na Praze 2, aby jeho společnost Viktoria Plzeň 1911, pod kterou spadá právě západočeský klub, navýšila základní kapitál a připsala nové akcie. Za dva miliony korun přenechal 50% svého akciového jmění současnému generálnímu manažerovi Adolfu Šádkovi. Oba pánové tak nyní vlastní Viktorii rovným dílem. Šádek podle všeho hledá pro fotbalovou Plzeň nového investora, který by pomohl udržet červenomodré na špičce. Nejspíše se tedy jedná o neveřejnou součást transakce.

 

Co to znamená pro klub?

Zaprvé se Tomáš Paclík vzdal kontroly nad klubem, který ovládal dlouhých jedenáct let. Dosud byl jediným akcionářem, jenže nyní drží stejný podíl jako Šádek, takže s cennými papíry klubu už nemůže nakládat, jak se mu zachce. Nemá například právo dát klub do zástavy, protože na tomto kroku by se museli spolu s generálním ředitelem a nyní už i spolumajitelem shodnout.

Navýšení základního kapitálu ze dvou na čtyři miliony korun je ale pouhá formalita, jelikož hodnota modročerveného klubu je mnohonásobně vyšší. Tudíž to s ní nemá vůbec nic společného.

 

Proč to udělal?

Důvody jsou zřejmé. V posledních dvou sezonách se klub nebyl schopen probojovat do skupinové fáze ani jedné z evropských soutěží, tudíž tyto peníze v klubové kase chybí. Takováto situace není za poslední roky vůbec obvyklá. A jelikož už si klub není schopen na sebe vydělat, shání Paclík nového investora. Viktorka potřebuje nějakou finanční injekci, která ji udrží na vrcholu našeho fotbalu, protože za poslední dva roky vznikla mezi Slavií a právě Plzní mezera, minimálně tedy po sportovní stránce. Klub si tedy chce udržet konkurenceschopnost a vrátit se do evropských pohárů.

Reklama. Posunutím pokračujte.

  Jack Grealish se snaží dostat do klubu, který nenávidí
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Pražská fotbalová Slavia se i navzdory potupnému vyřazení z Evropské ligy řítí za poháry a rekordy. Před pár dny si díky domácí výhře nad Plzní...

Fotbal

Vedení plzeňské Viktorie zatím neodvolalo slovenského kouče Adriana Guľu, který převzal klub před rokem. Nůž na krku má ale i nadále. Sportovní ředitel Viktorky...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama