Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Český obránce Jan Rutta odchází z Tampy Bay do Pittsburghu

Český hokejový obránce Jan Rutta v NHL mění dres. Místo bílo-modrého dresu Tampy Bay Lightning bude v příštím roce oblékat černo-žluté barvy Pittsburghu Penguins.

jan-rutta
Jan Rutta končí v Tampa Bay a přesouvá se do Pittsburghu. / Zdroj: Hokej.cz

Jan Rutta do Pittsburghu přichází jako nechráněný volný hráč. Podepsal zde tříletý kontrakt s celkovou hodnotou 8,25 milionu dolarů.

Rutta má na kontě dva Stanley Cupy, které získal s Tampou Bay Lightning v letech 2020 a 2021. Letošní útok na hattrick se nepovedl, když floridský tým ve finále podlehl Coloradu.

Jan Rutta a jeho strmá NHL kariéra

Jednatřicetiletý odchovanec Písku do NHL odešel z extraligového Chomutova v roce 2017 do Chicaga, kde se ihned stal hráčem prvního týmu. Do Tampy Bay se dostal v roce 2019 výměnou za kanadského obránce Slatera Koekkoeka.

Jan Rutta má v NHL za sebou 238 utkání s celkovou bilancí 61 kanadských bodů (12+49).

Číst
Salák léčí problémy se zády u šamana a vzbuzuje údiv u širokého publika
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Serena Williamsová se po 14 měsících trápení konečně dopracovala výhry, místo dalšího útoku ne mety nejvyšší však naznačila možný konec.

Hokej

Jaromír Jágr je aktivní v různých internetových diskuzích. Nedávno reagoval na smělý příspěvek jednoho z draftovaných hráčů a nyní si "došlápl" na fanouška s...

Fotbal

Fotbalový útočník Mohamed Buya Turay se nedostavil na svou svatbu. Musel plnit povinnosti spojené s jeho angažmá v Malmö.

Basket

Pětiletá basketbalová nadvláda Tomáše Satoranského končí. Basketbalistou roku se stal Jan Veselý.

Hokej

Alexandr Salák strhl poprask na sociálních sítích kvůli způsobu, jakým léčí své problémy se zády. K problému přizval šamana.

Fotbal

Lionel Messi v poslední době nepodává takové výkony, na něž jsme byli zvyklí za dob, kdy hájil dres Barcelony, přesto se mu však povedl...

Reklama