Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Nejhezčí fotbalový svatostánek je Pancho Arena v Maďarsku, stadion Puskas Akademia

Pancho Arena, domácí stadion prvoligového Puskas Akademia FC je jedním z nejunikátnějších a nejkrásnějších svatostánků na světě. Shoduje se na tom většina fotbalových fanoušků.

stadion-nejkrasnejsi-na-svete
Tento stadion patří mezi nejkrásnější na světě. / Zdroj: Twitter

Stadion má kapacitu 3816 míst a byl navržený známým maďarským architektem Imre Makovetzem. Jeho cílem bylo už od začátku přinést fotbalovým fanouškům zcela neopakovatelný zážitek. A to se také povedlo.

Při stavbě byly klíčové základní materiály jako je břidlice a dřevo. Jenom břidlicová střecha se stavěla dlouhých 7 měsíců.

Stadion vypadá jako svatostánek

Jak můžete vidět na fotografiích níže, mistrovské dílo tvoří vějířovité klenby rozprostírající se jako větve stromů. Vzhled dotvářejí sloupy z lepeného dřeva zakořeněného do betonových pilířů.

O tom, že se vzhled stadionu líbí i většině fanoušků svědčí také server Stadiumdb.com, který u recenze této arény napsal: „Dřevem obložený zakřivený interiér tribuny dává divákům pocit, že navštěvují nedělní bohoslužbu, nikoliv fotbalový zápas.“

Reklama. Posunutím pokračujte.

Jak se stadion líbí vám?

Reklama. Posunutím pokračujte.
Číst
Nejlépe placení trenéři v anglické Premier League
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Hokej

Lotyšský gólman Elvis Merzlikins si během rozhovoru pro server sportacentrs.com postěžoval na kvalitu hotelu, v němž jsou s jeho týmem ubytovaní.

Motosport

Pilot Formule 1 Charles Leclerc nemůže prolomit prokletí, které se ho drží v jeho rodné zemi. 

Atletika

Zuzana Hejnová, dvojnásobná mistryně světa a bronzová medailistka z Olympijských her ukončila kariéru.

Fotbal

Je to jen pár dnů, co bylo oficiálně oznámeno, že norský kanonýr Erling Haaland se od července stane hráčem Manchesteru City. Kromě anglického celku...

Hokej

Jiří Hrdina na sociální síti Twitter rozpoutal debatu na téma "gólová znělka českého hokejového týmu", respektive "hodí se taková znělka pro oslavu národního výběru"?

Fotbal

Brémy, za které nastupuje také český brankář Jiří Pavlenka, se vracejí do nejvyšší německé fotbalové ligy. Fanoušci to náležitě oslavili.

Reklama