Connect with us

Ahoj, co hledáte?

MMA

Jiří Procházka při čekání na titulový zápas založil charitativní projekt

Jiří Procházka je nyní skloňovaný ve všech českých médiích a to dokonce i těch, které se jinak sportu moc nevěnují. Český MMA bijec totiž čeká na titulový zápas proti Gloveru Teixeirovi a může se tak stát první českým bojovníkem, který na tuto metu dosáhne.

jiři-procházka
Jiří Procházka navlékne fotbalový dres. / Zdroj: iDnes

Ani pře takto důležitým zápasem však Jiří Procházka nezahálí. Nedávno totiž odtajnil vlastní charitativní projekt. V jeho rámci by chtěl podporovat vytipovaná potřebná místa i nadějné MMA talenty. Vychová nového Jiřího Procházku?

Nadace Jiřího Procházky byla představená během tiskové konference už před několika týdny. Populární český bijec na ní uvedl: „Měl jsem potřebu vracet nazpátek za vše, co se v kariéře díky Bohu a tvrdé práci daří. Bylo to takové přirozené vyústění. Dává mi to největší smysl. Ať už ve spojení s bojem a tvrdým mlácením lidí. Je to krásný protipól, který má morální pozdvižení“.

Procházka pomohl Ukrajině

Nadace dostala jméno „BJP Foundation“ podle Procházkovi nové přezdívky. Tato nadace už nyní nezahálí, v jejím rámci totiž byl odehraný koncert jehož výtěžek šel na pomoc Ukrajině.

O výchovu nových MMA talentů by se měla starat sekce BJP Institut: „Bude se zaměřovat na talenty. Na lidi, kteří jsou šikovní, talentovaní, chtějí makat, ale nemají to zázemí. Ať už kondiční, psychické, regenerační či zdravotní. Všechny tyhle aspekty, jsou důležité pro dobrý výkon“, uvedl na jeho konto zakladatel.

Reklama. Posunutím pokračujte.

A jak se BJP připravuje na samotný zápas?

„Pracuji na všech věcech. I co se týče wrestlingu, nejen obrany, ale také útoku a práce na zemi. Ze své vize chci plně dominovat ve všech zápasech UFC. Chci to vše ukázat, těšte se na zápas“. My se teda těšíme, co vy?

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

MMA

Populární český MMA zápasník Jiří Procházka natočil dokument, ve kterém popisuje svou cestu od pouličních rvaček až na vrchol tohoto sportu. 

MMA

Populární český UFC zápasník Jiří Procházka už zná datum svého titulového zápasu. 

MMA

Australská MMA zápasnice Ebanie Bridgesová způsobila poprask na vážení před zápasem. Dostavila se k němu ve spodním prádle.

MMA

Přibližně rok čekal jeden z nejpopulárnějších českých MMA zápasníků na návrat do klece. Chvílemi už to vypadalo beznadějně, ale teď to vypadá na happy...

Reklama
Reklama

Nové

Hokej

Lotyšský gólman Elvis Merzlikins si během rozhovoru pro server sportacentrs.com postěžoval na kvalitu hotelu, v němž jsou s jeho týmem ubytovaní.

Motosport

Pilot Formule 1 Charles Leclerc nemůže prolomit prokletí, které se ho drží v jeho rodné zemi. 

Atletika

Zuzana Hejnová, dvojnásobná mistryně světa a bronzová medailistka z Olympijských her ukončila kariéru.

Fotbal

Je to jen pár dnů, co bylo oficiálně oznámeno, že norský kanonýr Erling Haaland se od července stane hráčem Manchesteru City. Kromě anglického celku...

Hokej

Jiří Hrdina na sociální síti Twitter rozpoutal debatu na téma "gólová znělka českého hokejového týmu", respektive "hodí se taková znělka pro oslavu národního výběru"?

Fotbal

Brémy, za které nastupuje také český brankář Jiří Pavlenka, se vracejí do nejvyšší německé fotbalové ligy. Fanoušci to náležitě oslavili.

Reklama