Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Benjamin Mendy byl propuštěn na kauci

Jistě nejen v Anglii velmi sledovaný případ obránce Manchesteru City Benjamina Mendyho, který je obviněn z několika znásilnění a sexuálního napadení, má zajímavé pokračování. Francouzský obránce byl propuštěn z vězení na kauci. Kompletní podmínky propuštění nebyl zveřejněny.

Obránce Manchesteru City Benjamin Mendy čelí obvinění z několika případů znásilnění a sexuálního napadení. Zdroj: marca.com
Obránce Manchesteru City Benjamin Mendy čelí obvinění z několika případů znásilnění a sexuálního napadení. Zdroj: marca.com

Obvinění a vzetí do vazby

Benjamin Mendy byl obviněn ze čtyř případů znásilnění a jednoho sexuálního napadení během loňského léta. V srpnu byl vzat do vazby a během následujících týdnů se seznam obvinění rozrostl o další tři případy znásilnění. Mendy žádal o propuštění na kauci již v loňském roce, ale na začátku září soud jeho prosbě nevyhověl. Nyní již však ano. Při neveřejném slyšení o tom rozhodl soudce Patrick Thompson. Kompletní podmínky propuštění na kauci nebyly zveřejněny, přesto se do médií dostaly některé dodatky. Například to, že Mendy musí zůstat v místě svého trvalého bydliště a do dnešní půlnoci je povinen odevzdat cestovní pas. Samozřejmostí pak je, že nesmí kontaktovat možné oběti.

Mendy strávil většinu dobu ve vězení v liverpoolském zařízení typu B. Pouhý den před Štědrým dnem byl však převezen do nejpřísněji hlídaného typu vězení v Anglii. Důvodem prý bylo, že Mendymu hrozilo reálné riziko napadení od jiných spoluvězňů. Je všeobecně známo, že mezi vězni nejsou příliš oblíbení delikventi, kteří mají na triku obvinění ze sexuálně motivovaného trestného činu. Společně s Mendym byl ve stejnou dobu převezen také jeho krajan Louise Saha, který je obvinění ze stejného přečinu jako Benjamin Mendy. Tomu se přesunem do nové věznice jistě příliš neulevilo. Vánoce a Nový rok strávil totiž v zařízení v Manchesteru, kde měl personál sice větší možnosti k zajištění jeho bezpečnosti, zároveň se však jednalo o vězení, kde se nachází dost trestanců fandící konkurenčnímu Manchesteru United. Ožehavá situace pro Mendyho byla však vyřešena jeho propuštěním na kauci.

Bývalý mistr světa a vítěz Premier League

Benjamin Mendy je mistr světa z roku 2018. S Manchesterem City navíc dokázal třikrát ovládnout prestižní Premier League. Před příchodem do Citizens hrál Mendy za francouzské Monaco, se kterým dokázal ovládnout i francouzskou nejvyšší soutěž. Jeho přechod do Anglie doprovázel rekord, kterým se mohl pochlubit. V roce 2017 za něj City zaplatili přes jeden a půl miliardy korun a stal se tak v té době nejdražším obráncem. Do vyřešení celého případu ho jeho současný zaměstnavatel suspendoval.

Číst
Nejlépe placení trenéři v anglické Premier League

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Fotbal

V anglické Premier League se po delší době zase děly věci. Trenér Vieira po zápase skopnul slavícího fanouška k zemi.

Fotbal

Je to jen pár dnů, co bylo oficiálně oznámeno, že norský kanonýr Erling Haaland se od července stane hráčem Manchesteru City. Kromě anglického celku...

Fotbal

Anglická Premier League je nejlépe placenou soutěží na světě. Platí to však nejen pro hráče, ale také pro manažery jednotlivých klubů. V tomto článku...

Fotbal

V anglické Premier League se kromě boje o titul odehrává také boj o udržení v nejvyšší lize. Hned tři kluby se po letošní sezoně budou muset...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Největší britská televizní a rozhlasová stanice BBC označila tým Manchester United za "odpad". Následně se trapas snažila vysvětlit.

Hokej

Česko zvládlo čtvrteční zápas s Německem a probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji. Večerní zápasy potom rozhodly také o jeho soupeři.

Hokej

Česko slaví obrovský úspěch. Probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji, mají tedy jistotu, že si zahrají o medaile.

Hokej

Bývalý kouč české hokejové reprezentace Filip Pešán bude od nové sezóny trénovat švýcarské Lausanne.

Hokej

Česká hokejová legenda Jaromír Jágr měl ve středu v dopoledních hodinách nehodu. Nehoda vypadala velmi vážně.

MS v hokeji

Česko prohrálo poslední zápas ve skupině, ve kterém se postavili domácímu Finsku. Finům se nelíbilo nasazení Českého výběru. Češi podle nich zápas úplně vypustili.

Reklama