Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Nevídané! Čeští hokejisté byli vykázáni z letadla kvůli ruské výpravě

MS v hokeji do 21 let, které se letos konalo v Kanadě, bylo předčasně ukončeno. Čeští mladíci se však do své domoviny vrátí se zpožděním, protože byli vykázáni z letadla.

cesti-hokejiste-u21
Čeští hokejisté měli stejné mikiny jako Rusové. / Zdroj: iBlesk

Podle manažera týmu Otakara Černého za vykázání z letadla stojí nepatřičné chování ruské výpravy, s níž personál letiště českou výpravu zaměnil.

Vedle Čechů a Rusů měli inkriminovaným spojem letět ještě hokejisté Finska, kteří jako jediní nakonec skutečně odcestovali.

Otakar Černý k incidentu uvedl: „Byla to hodně zvláštní situace. Přijeli jsme na letiště v Calgary zhruba tři hodiny předem. Naši hráči si šli nakoupit suvenýry z Kanady a část hráčů telefonovala domů svým rodinám. Naopak ruské hráče jsme viděli sedět v baru. Všechny naše kluky jsem dopředu upozornil, ať mají po celou dobu pobytu na letišti nasazené roušky a dodržují rozestupy.“

A pokračoval: „Poté jsme nasedli do letadla a nutno podotknout, už v tu chvíli jsme si všimli, že někteří členové ruské výpravy hygienická pravidla evidentně nedodržují a roli v tom hrál zřejmě i alkohol. Jeden z členů ruského realizačního týmu dokonce kouřil v tunelu před vstupem do letadla. Někteří spolucestující si poté stěžovali na chování Rusů a posádka z toho důvodu nechala vyklidit celé letadlo“.

Za všechno mohly šedivé mikiny

Hlavním problémem podle Černého byla skutečnost, že letušky za viníky označily hráče v šedivých mikinách Nike. Tyto mikiny však na začátku šampionátu nafasovali všichni hráči. Mikiny se od sebe liší pouze nápisem Czech Republic a Russia, tento detail však nikdo nezkoumal.

Zástupci Air Canada se české výpravě po odletu omluvili, to ovšem nic nemění na faktu, že Češi se ze šampionátu vrátí se značným zpožděním.

Číst
Stanley Cup nesmí do Ruska a Běloruska, usneslo se vedení NHL
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Výběr České republiky v zápase o bronzovou medaili porazil tým USA a vrátil se zpět mezi hokejovou špičku. 

Hokej

Česko nezvládlo semifinálový zápas s Kanadou a v neděli si zahraje pouze o bronzové medaile.

Hokej

Česko zvládlo čtvrteční zápas s Německem a probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji. Večerní zápasy potom rozhodly také o jeho soupeři.

Hokej

Česko slaví obrovský úspěch. Probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji, mají tedy jistotu, že si zahrají o medaile.

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama