Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Juniorský šampionát se vinou koronaviru ruší

Špatná zpráva přichází pro všechny fanoušky ledního hokeje. Tradiční šampionát juniorů, letos hrající se v Kanadě, je po sérii pozitivních testů na koronavirus zrušen. Z programu Mistrovství světa se stihly odehrát pouze čtyři hrací dny.

Tři týmy musely vinou koronaviru do karantény. Šampionát juniorů byl posléze zrušen úplně. Zdroj: nhl.com
Tři týmy musely vinou koronaviru do karantény. Šampionát juniorů byl posléze zrušen úplně. Zdroj: nhl.com

Tři týmy v karanténě

Vypadalo to, že šampionát juniorů proběhne bez potíží. Začátek turnaje tomu rozhodně nasvědčoval. Ovšem pohoda trvalo pouhé dva dny. V úterý proběhla médii zpráva, že se objevil první pozitivní nález koronaviru v americké výpravě. Tým musel ihned zamířit do karantény a jeho souboj se Švýcarskem byl kontumován. Pouze o čtyřiadvacet hodin později se stejný scénář odehrál také u české výpravy. Svěřenci Karla Mlejnka museli zamířit do izolace a jejich zápas s Finskem byl kontumován ve prospěch Skandinávců. Testy poté odhalili dalšího pozitivního hráče v týmu Ruska, spekuluje se, že se jedná o nejmladšího člena sborné Matveje Mičkova. Po sérii těchto zpráv se rozhodl direktoriát společně s manažery všech týmů juniorský šampionát zrušit. Pouhé čtyři dny po startu.

Do té doby se však rozhodně bylo na co koukat. Ve skvělém světle se předvedli například Finové, ti vyhráli všechny tři své zápasy, byť tedy ten poslední kontumačně proti českému výběru. Předvedla se i kanadská výprava, která měla ve svém středu nejmladšího hráče šampionátu Connora Bedarda. Právě ten se ukázal v zápase proti Rakousku, kde zaznamenal čtyři branky. Hattrick na juniorském Mistrovství světa zaznamenal naposledy Wayne Gretzky. Vidět byl i údajně nakažený Matvej Mičkov, jenž během turnaje zaznamenal tři góly. České reprezentaci se příliš nedařilo a zaznamenala pouze jeden bod, když v prodloužení podlehla Německu.

„Společně s týmy jsme do této akce vstoupili s plnou důvěrou v protokoly COVID-19, které zavedly IIHF, odbory v provincii Alberta a kanadská agentura pro veřejné zdraví. Dlužili jsme zúčastněným týmům, abychom udělali maximum pro vytvoření podmínek nezbytných pro fungování této akce. Bohužel to nestačilo. Nyní si musíme vzít čas a soustředit se na to, abychom všechny hráče a zaměstnance týmů dostali bezpečně domů,“ uvedl prezident IIHF Luc Tardif.

Podivnosti na hotelu v Red Deeru

Některá zámořská média informovala během turnaje o zvláštnostech na hotelu v Red Deeru, kde byly ubytované některé výpravy. Měla se tam prý konat svatba a hráči se tak mohli dostat do kontaktu s osobami, které nedodržovali předepsané protikoronavirové protokoly. Členové výprav se však brání, že šampionát trávili pouze na předepsaných místech a k rizikovému kontaktu nemělo dojít.

Již před startem juniorského šampionátu ohlásila IIHF, že v letošním ročníku z elitní skupiny nikdo nesestoupí. Příští ročník tak bude elitní skupina obsahovat hned jedenáct celků, nováčkem bude výběr Běloruska. O tom, jaký herní model bude na turnaji použit, se bude ještě rozhodovat.

Reklama. Posunutím pokračujte.
Číst
Úroveň hotelu na MS je příšerná, uvedl lotyšský gólman Merzlikins
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Je tomu již více než patnáct let, co do zámořské NHL vlétli Alexander Ovečkin a Sidney Crosby. Rivalita mezi těmito hráči budila vášně a...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Největší britská televizní a rozhlasová stanice BBC označila tým Manchester United za "odpad". Následně se trapas snažila vysvětlit.

Hokej

Česko zvládlo čtvrteční zápas s Německem a probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji. Večerní zápasy potom rozhodly také o jeho soupeři.

Hokej

Česko slaví obrovský úspěch. Probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji, mají tedy jistotu, že si zahrají o medaile.

Hokej

Bývalý kouč české hokejové reprezentace Filip Pešán bude od nové sezóny trénovat švýcarské Lausanne.

Hokej

Česká hokejová legenda Jaromír Jágr měl ve středu v dopoledních hodinách nehodu. Nehoda vypadala velmi vážně.

MS v hokeji

Česko prohrálo poslední zápas ve skupině, ve kterém se postavili domácímu Finsku. Finům se nelíbilo nasazení Českého výběru. Češi podle nich zápas úplně vypustili.

Reklama