Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

San Siro půjde nejspíše k zemi. Nahradí ho stadion Katedrála

Je to již téměř sto let, co byl postaven jeden z nejikoničtějších stadionů na světě. Nyní, zdá se, je u konce historie stadionu Giuseppeho Meazzy, známého spíše pod označením San Siro. Před pár dny byl veřejnosti představen projekt na novou arénu pro fotbalové AC a Inter Milán.

Vizualizace nového stadionu milánského AC a Interu. Stavba bude stát 18 miliard korun a nahradí starý stadion San Siro. Zdroj: idnes.cz
Vizualizace nového stadionu milánského AC a Interu. Stavba bude stát 18 miliard korun a nahradí starý stadion San Siro. Zdroj: idnes.cz

Udržitelnost a název ,,Katedrála“

Dominantním znakem nového stadionu by měla být především udržitelnost. Stadion bude vyrůstat na ploše přesahující sto tisíc metrů čtverečních. Bude se jednat o travnatou plochu a přístup pro fanoušky bude možný pouze pěšky. Zároveň se tím tedy vyřeší problém s dopravou, který trápí většinu míst, která jsou hojně navštěvována. Při představování projektu byl zveřejněn také pravděpodobný název stavby, a to ,,Katedrála“.

Nový stadion se bude moci pochlubit kapacitou 65 000 míst, což je sice méně než má současné San Siro, ovšem i tak se bude stále jednat o jeden z největších stadionů v Itálii. Na celém projektu pak pracuje architektonická společnost Populous, která má ve svém portfoliu již tak významné stavby, jako je třeba anglické Wembley, Emirates Stadium či v nedávní době novou arénu pro tottenhamské kohouty. Po představení projektu, jehož finální verze bude příští rok, se vyjádřil k novému stadionu také prezident AC Milán Paolo Scaroni:

„Nové San Siro bude nejkrásnější stadion na světě. Bude to atraktivní aréna, přístupná a udržitelná, jež pomůže k růstu obou klubů a jejich globální konkurenceschopnosti.“

Osud stařičkého San Sira

Celý projekt v podstatě počítá s tím, že drtivá většina ze současného San Sira půjde k zemi. Zachovány mají být pouze určité části, které se stanou zároveň součástí nového komplexu. Je to možná trochu smutný konec stadionu, jehož historie sahá až téměř sto let zpátky. Demolice by dle odhadů měla přijít na téměř jednu miliardu. Stavba nového stánku pro AC a Inter Milán pak předpokládá rozpočet kolem dvaceti miliard.

Stále je však ve hře varianta, že symbol Milána zůstane zachován. San Siro totiž patří milánské radnici. Oba kluby chtějí samozřejmě vlastní stadion, který by je zbavil povinnosti platit nájem. S výhledem na nepříznivý osud San Sira však již před časem přišel starosta Milána Beppe Sala s nabídkou pro AC a Inter. Je ochotný klubům stadion prodat za předpokladu, že společnými silami San Siro zrenovují a vyhnou se tak jeho demolici. Zástupci milánských klubů se však vzácně shodují, že tuto nabídku s největší pravděpodobností nevyužijí.

Číst
Soud smetl ze stolu žalobu na Ronalda za údajné znásilnění

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Fotbal

Inter Milán ve středu prohrál na hřišti Boloni 1:2. Milánský celek kvůli této prohře může přijít o titul. 

EURO

Největší hrdina uplynulého EURO 2020 Christian Eriksen, který během úvodního zápasu Dánska prodělal zástavu srdce, má problém. 

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama