Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král byl agentem StB!

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

tomáš-král
Tomáš Král se objevil ve spisech StB. / Zdroj: Blesk

Podle deníku Sport se Tomáš Král stal informátorem StB na vojně. Král s donášením souhlasil a během necelého roku se díky jeho aktivitě uskutečnilo celkem 22 informativních schůzek, během nichž Král poodhaloval soukromí svých nadřízených a kolegů. Během jedné ze schůzek dokonce agentům namaloval plánek bytu svého nadřízeného.

Král měl na svědomí také vyřazení svého kamaráda-vojína ze štábu na základě jeho informací, že udržuje kontakty s kapitalistickými zeměmi.

Tomáš Král donášel zdarma

Jak dále píše deník Sport, Král všechny informace podával bez nároku na finanční odměnu. Finanční odměnu dostal pouze jedenkrát, činila 300 korun. U této odměny je ve spisech StB uvedeno: „Cílem jejího udělení je také jeho stimulace pro další období, kdy v souvislosti s prověrkou objektu Lotr na něj budou kladeny vyšší nároky. Původně odměnu nechtěl přijmout. Její udělení však mělo pozitivní vliv na další spolupráci“.

Šéf českého hokeje se k informacím oficiálně vyjádřil. Z jeho slov mimo jiné vyplývá, že o evidenci ve složkách StB nevěděl.

Celou reakci Tomáše Krále ke kauze můžete dohledat na stránkách deníku Sport.

Ke kauze Tomáš Král vs. StB se pomalu začínají vyjadřovat první sportovní osobnosti. Tak například Jaromír Jágr zcela popřel význam této informace s tím, že „psát se může cokoliv“. A ani Vladimíru Martincovi či Pavlovi Richterovi tato skutečnost zjevně nijak zvlášť nevadí. Už jsme si na vládu StB zvyknuli?

Číst
Syn ruského oligarchy je novým trenérem Petrohradu
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Erling Haaland jmenoval tři nejlepší fotbalisty na světě. Zatímco Lionel Messi se na jeho seznam dostal, Cristiano Ronaldo na něm chybí.

Fotbal

Video ukazuje jednu z eskapád Mario Balotteliho, hvězdného fotbalového útočníka. Podívejte se na něj!

Box

Bývalý fotbalista, bavič a hrdý brněnský fanoušek, tak by se ve stručnosti dal charakterizovat Petr Švancara. Nyní mu do výpisu "zásluh" přibude také boxerský...

Tenis

Letošní ročník Australian Open skutečně nenudí. Ještě před startem samotného turnaje proběhla kontroverze ohledně účasti Novaka Djokoviče. Ten se po týdenním martyriu musel z...

MMA

Pohádka! Spekulace, že by český UFC zápasník Jiří Procházka mohl dostat titulový zápas se staly skutečností!

MMA

MMA svět oplakává zápasníka, který v minulosti nastoupil také v zápase české organizace Oktagon.

Reklama