Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král byl agentem StB!

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

tomáš-král
Tomáš Král se objevil ve spisech StB. / Zdroj: Blesk

Podle deníku Sport se Tomáš Král stal informátorem StB na vojně. Král s donášením souhlasil a během necelého roku se díky jeho aktivitě uskutečnilo celkem 22 informativních schůzek, během nichž Král poodhaloval soukromí svých nadřízených a kolegů. Během jedné ze schůzek dokonce agentům namaloval plánek bytu svého nadřízeného.

Král měl na svědomí také vyřazení svého kamaráda-vojína ze štábu na základě jeho informací, že udržuje kontakty s kapitalistickými zeměmi.

Tomáš Král donášel zdarma

Jak dále píše deník Sport, Král všechny informace podával bez nároku na finanční odměnu. Finanční odměnu dostal pouze jedenkrát, činila 300 korun. U této odměny je ve spisech StB uvedeno: „Cílem jejího udělení je také jeho stimulace pro další období, kdy v souvislosti s prověrkou objektu Lotr na něj budou kladeny vyšší nároky. Původně odměnu nechtěl přijmout. Její udělení však mělo pozitivní vliv na další spolupráci“.

Šéf českého hokeje se k informacím oficiálně vyjádřil. Z jeho slov mimo jiné vyplývá, že o evidenci ve složkách StB nevěděl.

Celou reakci Tomáše Krále ke kauze můžete dohledat na stránkách deníku Sport.

Ke kauze Tomáš Král vs. StB se pomalu začínají vyjadřovat první sportovní osobnosti. Tak například Jaromír Jágr zcela popřel význam této informace s tím, že „psát se může cokoliv“. A ani Vladimíru Martincovi či Pavlovi Richterovi tato skutečnost zjevně nijak zvlášť nevadí. Už jsme si na vládu StB zvyknuli?

Číst
Trotz do Jets? Pivovar ho láká na pivo zdarma
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Tenis

Daniil Medvědev, aktuálně první tenista ATP při zápasu v německém Halle předvedl takový zkrat, že se za něj styděla i jeho manželka.

Reklama