Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král byl agentem StB!

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

tomáš-král
Tomáš Král se objevil ve spisech StB. / Zdroj: Blesk

Podle deníku Sport se Tomáš Král stal informátorem StB na vojně. Král s donášením souhlasil a během necelého roku se díky jeho aktivitě uskutečnilo celkem 22 informativních schůzek, během nichž Král poodhaloval soukromí svých nadřízených a kolegů. Během jedné ze schůzek dokonce agentům namaloval plánek bytu svého nadřízeného.

Král měl na svědomí také vyřazení svého kamaráda-vojína ze štábu na základě jeho informací, že udržuje kontakty s kapitalistickými zeměmi.

Tomáš Král donášel zdarma

Jak dále píše deník Sport, Král všechny informace podával bez nároku na finanční odměnu. Finanční odměnu dostal pouze jedenkrát, činila 300 korun. U této odměny je ve spisech StB uvedeno: “Cílem jejího udělení je také jeho stimulace pro další období, kdy v souvislosti s prověrkou objektu Lotr na něj budou kladeny vyšší nároky. Původně odměnu nechtěl přijmout. Její udělení však mělo pozitivní vliv na další spolupráci”.

Šéf českého hokeje se k informacím oficiálně vyjádřil. Z jeho slov mimo jiné vyplývá, že o evidenci ve složkách StB nevěděl.

Celou reakci Tomáše Krále ke kauze můžete dohledat na stránkách deníku Sport.

Ke kauze Tomáš Král vs. StB se pomalu začínají vyjadřovat první sportovní osobnosti. Tak například Jaromír Jágr zcela popřel význam této informace s tím, že “psát se může cokoliv”. A ani Vladimíru Martincovi či Pavlovi Richterovi tato skutečnost zjevně nijak zvlášť nevadí. Už jsme si na vládu StB zvyknuli?

  Start NHL: Všechny zápasy exkluzivně na TV Tipsport!
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Hokej

Přípravné období v NHL vrcholí. Nový ročník se rozjede už ve středu 13. října. Vsaďte si u Tipsportu a sledujte zámořskou soutěž v exkluzivních...

Fotbal

V zápase druhé nejvyšší brazilské fotbalové ligy mezi Botafogem a CRB se udál likvidační zákrok, který nemá obdob. Video nyní koluje internetem. Co na...

EURO

Trenér anglické fotbalové reprezentace Gareth Southgate uvedl, že někteří hráči se nenechávají očkovat proti koronaviru, protože věří konspiračním teoriím kolujícím po sociálních sítích. 

Hokej

Evander Kane, útočník San José je proslulý různými excesy. V minulosti nadělal dluhy v kasinech, sexuálně prý obtěžoval ženy a sázel na vlastní zápasy....

Fotbal

O tomhle vztahu se spekuluje už dlouhou dobu, nyní je - jak se zdá - vše potvrzeno. Dcera Pepa Guardioly se již delší dobu...

Box

Do akce míří ručně malované obrázky boxera Muhhamada Aliho, který zemřel v roce 2016. 

Reklama