Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

Do Formule 1 se v příští sezóně vrátí thajský pilot Alexander Albon

Královská třída motorsportu příští rok prožije neuvěřitelná “škatulata”. Vzhledem k velkým změnám v jednotlivých stájích i vzhledem k odchodu ledového muže Kimiho Räikkönena se pak do Formule 1 vrátí také thajský pilot Alexander Albon.

alexander-albon
Alexander Albon se vrací do Formule 1. / Zdroj: GPF1

Alexander Albon podepsal smlouvu s stájí Williams. Tam se udělalo místo díky odchodu talentovaného britského pilota George Russella do Mercedesu.

Pětadvacetiletý pilot, který na okruhu používá číslo 23, se na okruhu Formule 1 naposledy ukázal v minulém roce, kdy po sezóně a půl odešel ze stáje Red Bull.

Alexander Albon má na kontě dvě pódia

Alexander Albon má na kontě 38 Velkých cen, z toho dvakrát se dostal na podium. V obou případech se jednalo o druhé místo, v obou případech se jednalo o loňskou Velkou cenu – první úspěch přišel v Toskánsku, druhý potom v Bahrajnu.

Alexander Albon ve Formuli 1 debutoval v roce 2019, kdy se stal pilotem nyní již neexistujícího týmu Toro Rosso (nyní Red Bull Racing).

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Motosport

Internetem kolují záběry z nedělní kolize závodů Formule 1 mezi Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem. Ze záběrů je jasně patrné, že kdyby nebylo ochranného...

Motosport

Velká cena Francie byla napínavější, než jsme si před závody představovali. Z pole position do závodu odstartoval Max Verstappen, ten ovšem v zahřívacím kole...

Motosport

Max Mosley, bývalý prezident FIA, člověk, za kterým se táhla také jedna velká aféra. Tento velký člověk pro F1 zemřel ve věku 81 let.

Motosport

Protože Velká cena Monaka vede úzkými uličkami Monte Carla, ve kterých se velmi špatně předjíždí, o konečném postavení většinou rozhoduje už postavení na startovním...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Fotbal

Messiho nová kapitola se nevyvíjí dobře. Během premiéry v dresu PSG fanoušci začali tvrdit, že jejich oblíbený tým nikdy nehrál hůře. A v domácí...

Reklama