Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Přestupní období končí. Slavia vydělala, Král jde do Anglie

Přestupní období většiny evropských soutěží pomalu končí a týmy tak mohou rekapitulovat, komu se jak na přestupním trhu dařilo. Ohledně prodeje hráčů byla z českých klubů nejaktivnější Slavia. Za zmínku stojí také hostování Alexe Krále do West Hamu, kde už působí Tomáš Souček a Vladimír Coufal.

Do kasy Slavie přiteče za přestupy hráčů 400 milionů korun. Zdroj: sport.ihned.cz
Do kasy Slavie přiteče za přestupy hráčů 400 milionů korun. Zdroj: sport.ihned.cz

Výprodej ve Slavii

Zdá se, že miliony, se kterými vedení pražského celku počítalo v případě postupu do skupinové fáze Ligy mistrů, budou českému šampionovi chybět. Jinak si totiž nelze vysvětlit prodej dvou talentovaný a do budoucna velmi perspektivních hráčů, jakými jsou Abdallah Sima a David Zima. Prvně jmenovaný odchází po ročním působení v Edenu do anglického Brightonu za sumu kolem 250 milionů korun. Jedná se pravděpodobně o nejhodnotnější přestup v historii české ligy, jelikož senegalský fotbalista přestoupil do Slavie přes rokem z Táborska za pouhá tři miliony. Nyní ho pražský celek prodává za téměř osmdesátinásobek. Byť se hovoří o tom, že přestupní částka mohla být ještě vyšší.

Sima totiž na podzim loňského roku předváděl neuvěřitelné výkony a dlouhodobě se držel na pozici nejlépe hodnoceného hráče naší nejvyšší soutěže. Během působení ve Slavii vstřelil jedenáct ligových branek a vydatně přispěl také k postupu přes Leicester v Evropské lize. Na jaře však i vinou zranění již nezářil tak jasně a před týdnem dokonce trenér Trpišovský prohlásil, že není vhodná doba na jeho prodej. Situace se však změnila a Sima odchází. Brighton, který posledních pět let hraje anglickou Premier League, nechá svou novou posilu rozehrát v druholigovém Stoke.

Zima odchází do Turína

Další velký obchod ve Slavii má na svědomí David Zima. Dvacetiletý obránce opouští dres českého šampiona za hezkých 150 milionů a stěhuje se do Turína. V italském velkoměstě bude hájit barvy tamního FC Turín. Ten v posledních dvou letech balancoval nad hranou sestupu a i s novým přírůstkem do sestavy doufá, že naváže na své dřívější výkony, kdy se díky sedmé příčce v tabulce probojoval do kvalifikace o Evropskou ligu.

Pro Zimu hraje také fakt, že FC Turín vyznává odvážný herní styl na tři obránce, kde by právě na něm měla spočívat velká zodpovědnost. Pro rozvoj hráče jeho potenciálu rozhodně dobrá vyhlídka. Suma, kterou tento přestup obohatí slávistickou pokladu, je pětinásobkem toho, co za mladého obránce před půldruhým rokem zaplatila Slavia Olomouci. Třicetimilionový přestup se tehdy odehrál i navzdory tomu, že Zima měl tou dobou odehráno jen 157 ligových minut. V dresu českého mistra však rozvinul svůj potenciál a může se těšit na své první zahraniční angažmá.

  Messiho domácí premiéra dopadla hrozně. Musel ze hřiště a viditelně ho to štvalo

Alex Král na hostování do West Hamu

Česká kolonie v anglickém West Hamu se opět rozroste. Tomáše Součka a Vladimíra Coufala doplní další bývalý slávista Alex Král. Ten v posledních dvou sezonách působil ve Spartaku Moskva. Nyní jde však na roční hostování do momentálně nejproduktivnějšího celku anglické Premier League. Ve smlouvě je navíc opce na případný přestup po skončení hostování.

Defenzivní schopnosti Alexe Krále by měli pomoci především Součkovi s Ricem, kteří zastávají v týmu pozici defenzivních záložníků. Vzhledem k tomu, jak je program anglické ligy náročný a West Ham se letos navíc objeví také v evropských pohárech, měl by Král dostat příležitost ukázat své schopnosti, jelikož rotace hráčů v sestavě bude nutná.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Na první pohled to vypadá skvěle. Česko má hned trojnásobné zastoupení v základních skupinách evropských pohárů. Při bližším pohledu to již však tak radostné...

Fotbal

Britská královna Alžběta II. prozradila, jakému fotbalovému týmu fandí. A překvapila tím i svoje zaměstnance.

Fotbal

Odchovanec Manchesteru United Jesse Lingard přiznal, že měl velké problémy s alkoholem. Podle jeho slov nechybělo hodně a nebylo cesty zpět.

Fotbal

Veřejné vyzývání k očkování proti Covid-19 se sice nenosí, protože v epidemií rozpolcené společnosti se vždycky najdou nějací odpůrci, trenér Brightonu se do toho...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Fotbal

Messiho nová kapitola se nevyvíjí dobře. Během premiéry v dresu PSG fanoušci začali tvrdit, že jejich oblíbený tým nikdy nehrál hůře. A v domácí...

Reklama