Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Ostatní

Spor o bikiny! Norské beach házenkářky se odmítly “vystavovat” a nastoupily v zakázaném dresu

Norské beach házenkářky se vzepřely pravidlům a do bitvy o bronz na Mistrovství Evropy šli místo v bikinách v dlouhých přiléhavých šortkách.

norske-hazenkarky
Norské házenkářky odmítají hrát v malých bikinách. / Zdroj: Planetconcerns

V mezinárodních pravidlech pro plážovou házenou stojí, že hráčky mají být v přiléhavé podprsence a spodním dílu úboru, který by na boku neměl měřit více než 10 centimetrů“. Když Norky začaly řešit, že jim ultra krátké kalhotky nevyhovují, měly se dočkat nátlaku.

Norská reprezentantka Katina Haltviková uvedla: „Nejprve nám řekli, že pokud budeme hrát v šortkách, budeme muset zaplatit 50 eur, což jsme byly ochotné přijmout. Poté však přišlo varování, že bychom mohly být vyloučeny, tak se muselo jít do bikin“.

Evropská házenkářská federace se hájí, bikiny prý nezakázala

Evropská házenkářská federace po vzedmuté vlně nevole hájí tím, že Norkám pouze upřesnila seznam hrozících trestů vycházejících z pravidel hry, ale že diskvalifikace prý nikdy nebyla v plánu.

Šéf norské házenkářské federace Kare Geir Lio uvedl, že o úpravu dresů žádali už před několika lety na mezinárodním kongresu. Na něm jim potom bylo přislíbeno, že se o tom bude jednat, ale do dnešního dne se nic nestalo.

S norskými reprezentantkami souzní i hromada fanoušků. Ti dresy nutné pro beach házenou označují jako sexistické. Za své hráčky se nakonec postavila také manažerka norského reprezentace, který uvedla, že kvůli nutnosti nosit maličké bikiny přišla o spoustu hráček. Některé házenkářky prý malé dresy omezují v pohybech, jiné se pak cítí nepohodlně v době menstruace, nebo třeba kvůli náboženství.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Hokej

Místo na bruslích už se bude po zimáku pobybovat jen v civilní obuvy. Bývalý reprezentační útočník Jiří Novotný se v sedmatřiceti letech rozhodl ukončit...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama