Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

Historicky první sprint Formule 1 vyhrál Verstappen

Do historicky prvního sprintu Formule 1, který se jel v rámci Velké ceny Velké Británie, vstupoval na prvním místě Lewis Hamilton, na druhém místě Max Verstappen a na třetím místě Valtteri Bottas.

max-verstappen-red-bull-racing
Zdroj: F1 Racing

Po startu závodu Max Verstappen okamžitě zaútočil na domácího pilota Hamiltona a okamžitě ho předjel. Domácí pilot se nehodlal vzdát a dalších několik kol mu dýchal na záda. V pátém kole měl k předjetí mladého nizozemského jezdce zdaleka nejblíže, ovšem Verstappen odolal. Od pátého kola si potom pomalu vypracovával náskok, který na konci závodu činil už pěkných 2,5 sekundy. Verstappen tedy první místo do zítřejšího závodu celkem v pohodě uhájil.

Podobné to bylo na třetím místě, kde je Valterri Bottas na měkké sadě pneumatik. Bottas jel v průběhu celého závodu na třetím místě. Do zítřejšího závodu tedy odstartují v pořadí Verstappen, Hamilton, Bottas.

Z celého závodu nejzajímavější byl útok Alonsa. Ten do závodu startoval z 11. místa, taktéž na měkkých pneumatikách. Poměrně riskantní tah se přitom Alonsovi vyplatil. V jednu chvíli jel dokonce na pátém místě. Později se sice kvůli sjetým pneumatikám o něco propadl, konečná sedmá pozice se však dá považovat za více než úspěch.

Další klíčový okamžik se odehrál v pátém kole, kdy svůj monopost poslal do hodin Pérez. Pérez skončil v kačírku a až do posledního kola v závodu pokračoval, nakonec byl ovšem těsně před koncem závodu kvůli technickým problémům stažen.

Celkově se jednalo o poměrně napínavou kvalifikaci, či chcete-li kvalifikační závod. Zdali je ovšem přínosný pro závodění budeme moci vyhodnotit až později.

Výsledky sprintu zde.

  Jatka v Maďarsku vyhrál Ocon, Hamilton doháněl špatné rozhodnutí na startu
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Motosport

Velkou cenu Velké Británie definovala kolize v prvním kole závodu. Lewis Hamilton v ní zavadil o zadní kolo svého největšího soka Maxe Verstappena a...

Motosport

Jezdec Formule 1 Lando Norris byl během nepokojů provázejících finále EURO 2020 přepaden.

Motosport

Velká cena Austrálie musela být kvůli nepříznivé pandemické situaci a s tím spojenými opatřeními zrušena.

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama