Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

Výhru na Velké ceně Štýrska bral “domácí” Verstappen

Na prvním místě do závodu startoval Max Verstappen, na druhém místě potom jeho největší rival Lewis Hamilton. Třetí místo patřilo McLarenu a Lando Norrisovi, čtvrté opět jezdci Red Bullu Sergio Perézovi a na pátém místě potom Valtteri Bottas, který se sice kvalifikoval na druhém místě, ale vinou přísné penalizace se na startovním roštu propadl o tři místa.

max-verstappen
Zdroj: Eurosport

Max Verstappen si pohlídal vjezd do úvodní zatáčky a držel si náskok, někteří další jezdci však takové štěstí neměli. Mezi zatáčkou číslo jedna a dvě se Pierre Gasly otřel o monopost LeClerca, u obou došlo k defektu pneumatik a oba následně museli do pit-stopu, což je stálo spoustu cenných vteřin. Gasly v závodu nakonec nepokračoval, LeClerc měl potom obrovské zpoždění.

V 10. kole začal zlobit vůz Lando Norrise, načež ho hladce předjel jezdec Red Bullu Sergio Peréz a jezdec Mercedesu Valtteriho Bottase. Pořadí na prvních pěti místech tedy bylo: Ver – Ham – Per – Bot – Nor.

Ve 30. kole se jezdci začali střídat v pit-stopech. Pérez přitom ztratil jednu pozici kvůli problému s výměnou zadní pneumatiky.

Na prvních místech se v závodě už moc nestalo, všichni jezdci si drželi své místo. Lewis Hamilton kolo před koncem zajel do boxů a na nové sadě pneumatik si dojel pro nejrychlejší kolo, celkově však skončil druhý, právě za „domácím“ Maxem Verstappenem.

Čtěte také: kompletní výsledky VC Štýrska

  Jatka v Maďarsku vyhrál Ocon, Hamilton doháněl špatné rozhodnutí na startu
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Motosport

Velkou cenu Velké Británie definovala kolize v prvním kole závodu. Lewis Hamilton v ní zavadil o zadní kolo svého největšího soka Maxe Verstappena a...

Motosport

Do historicky prvního sprintu Formule 1, který se jel v rámci Velké ceny Velké Británie, vstupoval na prvním místě Lewis Hamilton, na druhém místě...

Motosport

Jezdec Formule 1 Lando Norris byl během nepokojů provázejících finále EURO 2020 přepaden.

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama