Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

Česko podlehlo Anglii nejtěsnějším možným rozdílem

V druhé minutě zápasu se dostal do trháku Sterling, který dloubáčkem přehodil brankáře Vaclíka, míč však trefil pouze tyč. Na několik dalších minut se hra naštěstí uklidnila, Češi kombinovali před pokutovým územím soupeře, k výraznější šanci se však nedostali.

skysports-declan-rice-england_4802182
Zdroj: Sky Sports

Ve 12. minutě jsme ovšem už tak šťastní nebyli. Jack Grealish z levé strany odcentroval do vápna, kde už byl připravený Raheem Sterling, který hlavičkou dával míč do prázdné brány.

Na začátku 28. minuty si Tomáš Holeš posunul míč kousek vedle obránce a zpoza velkého vápna vyslal dalekonosnou střelu, ta však svůj cíl nenašla, ačkoliv vypadala velice nebezpečně.

Pětatřicátá minuta přinesla další ohrožení brány, tentokrát z kopačky Tomáše Součka, k němuž se dostal ohrožený míč. Jeho střela ovšem mířila lehce mimo bránu.

Do další šance se dostali také Angličané, když se kousek od brány do míče opřel Harry Kane. Tomáš Vaclík byl ovšem připraven a střelu v pohodě vyrazil. Do konce poločasu se již nic nestalo.

Druhý poločas byl potom až překvapivě nudný. Anglie si úzkostlivě střežila pokutové území, sama se pak dopředu nijak nehnala. Střel na bránu bylo minimum, Anglie na naši bránu dokonce vůbec nevystřelila. Výsledek 1:0 tak zůstal.

Česko i navzdory prohře postoupilo do vyřazovací fáze skrze tabulku třetích týmů.