Connect with us

Ahoj, co hledáte?

MS v hokeji

Česko zvládlo zápas o všechno a teď se bude čekat na výkon Švédska

Do první třetiny vstoupilo aktivněji Dánsko, které dobře bruslilo, rychle napadalo a vytvořilo si i několik zajímavých šancí. Ve čtvrté minutě hry Dánsko svou aktivitou donutilo Lukáše Kloka k faulu a početní výhodu po několika sekundách poměrně snadno využilo. Skóroval N. Jensen po rychlé kombinaci s Lauridsenem a Olsenem.

cesko-vs-dansko
Zdroj: Prague morning

Po inkasovaném gólu Česko zvýšilo aktivitu a vytvořilo si několik šancí, žádný gól z toho však nepadl. Dánsko hrálo velmi soustředěně a disciplinovaně. Minutu před koncem první třetiny nám Dánsko nedovoleným zákrokem darovalo početní výhodu, ale její první polovinu Česko nedokázalo proměnit a třetina tak skončila za stavu 1:0 pro Dánsko.

Druhou třetinu Češi i díky zbývající početní výhodě začali aktivněji. Na střely Češi tuto třetinu vyhráli poměrem 13:2, ovšem ke gólu tato zvýšená aktivita bohužel nevedla. Na konci druhé třetiny se Češi navíc dostali do oslabení, jehož větší část si přenesli do závěrečného dějství.

Do třetí třetiny Dánsko vstoupilo v početní výhodě. V ní si také vytvořilo obrovskou šanci, ale tu neproměnilo. Několik následujících minut Dánsko tlačilo, zvýšenou aktivitu však nedokázalo přetavit v gól. Po pár minutách se dánský nápor začal vytrácet a otěže hry převzali Češi. Ti byli o poznání efektivnější – v šesté minutě třetí třetiny se trefil Dominik Kubalík po kombinaci s Chytilem a Vránou.

Češi pokračovali v náporu i za stavu 1:1, ovšem ani Dánové nezůstali pozadu a vytvořili si několik šancí. V 16. minutě třetí třetiny se dostal do samostatného nájezdu Jakub Vrána, jeho střele však chyběla potřebná razance a tak se pokračovalo za rovnovážného stavu. Ačkoliv na obou stranách byla cítit zvýšená snaha o dosažení rozhodujícího gólu, základní hrací doba skončila za rovnovážného stavu 1:1.

Zápas se dostal do prodloužení

V prodloužení Češi na dlouhou dobu uzamkli svého protivníka ve své třetině, což umocnila ještě i přesilová hra. Češi dokonce chvíli před závěrem nastavení vsítili gól, ale dánský realizační tým si vzal trenérskou výzvu kvůli ofsajdu Kubalíka, kterou rozhodčí uznali. Zápas se tak dostal do nájezdů.

Číst
Nevídané! Čeští hokejisté byli vykázáni z letadla kvůli ruské výpravě

Od druhého kola nájezdů byli Dánové pozadu. Dánský trenér se v průběhu nájezdů rozhodl vyměnit brankáře, na což okamžitě zareagoval i český realizační tým, takže místo Hrubce na led vyjel Roman Will. Ale zatímco Dánům odvážný čin nevyšel, český tým tento tah využil. Česko tedy vyhrálo 2:1 na nájezdy.

Nyní bude záležet na výsledku zápasu mezi Ruskem a Švédskem. Pokud Rusko vyhraje, Češi mají jistý postup do čtvrtfinále. Pokud vyhraje Švédsko, Češi se do čtvrtfinále dostanou pouze pokud porazí Slovensko.

Aktualizováno

Reklama. Posunutím pokračujte.

Rusko vyhrálo a Češi mají postup jistý. V úterý v 15:15 hod. hrajeme se Slovenskem a nemusíme vyhrát – preview s predikcí Slovensko – Česko.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Hokej

MS v hokeji do 21 let, které se letos konalo v Kanadě, bylo předčasně ukončeno. Čeští mladíci se však do své domoviny vrátí se...

EURO

Česko ve čtvrtfinále EURO 2020 prohrálo s výběrem Dánska 2:1 a na turnaji končí. Naopak Dánové po dvou prohrách v základní skupině budou hrát o medaile.

EURO

Zatímco většina lidí se v sobotu chystá na zaslouženou dovolenou, naši fotbalisté se připravují na další z klíčových zápasů EURO. A tentokrát před sebou mají ještě...

EURO

Nizozemsko do zápasu vstoupilo aktivně, ovšem jejich nápor začal rychle ovadat. Později v prvním poločasu se hra vyrovnala, ale moc gólových šancí nebylo, a když...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Kapitán a lídr gabonské reprezentace Pierre-Emerick Aubameyang se vrací z Afrického poháru národů zpět do Arsenalu. Vinu na tom nesou potíže se srdcem, které...

Ostatní

Po více než šesti týdnech se vrátili z Antarktické expedice na Mt.Vinson a jižní pól domů do České republiky čeští polárníci Petr Horký a...

Fotbal

Cristiano Ronaldo uvedl, že jeho fotbalovými vzory byli brazilské legendy Ronaldinho a Ronaldo Nazario. Zároveň však nezapomněl zavtipkovat o tom, že vyhrál více individuálních...

Fotbal

Dva nejdražší hráči současnosti budou s největší pravděpodobností v nejbližší době měnit dres. Zatímco u Kyliana Mbappého to bude nejspíše zadarmo, jelikož mu končí...

Fotbal

Kazuyoshi Miura, nejstarší profesionální fotbalista na světě, podepsal další roční kontrakt. 

Fotbal

Newcastle se podle dostupných zpráv snaží v zimním přestupovém okně přivést obránce Diego Carlose. A k němu se váže jedna z nejbizarnějších rozhodcovských historek na světě.

Reklama