Connect with us

Ahoj, co hledáte?

MS v hokeji

Česko zvládlo zápas o všechno a teď se bude čekat na výkon Švédska

Do první třetiny vstoupilo aktivněji Dánsko, které dobře bruslilo, rychle napadalo a vytvořilo si i několik zajímavých šancí. Ve čtvrté minutě hry Dánsko svou aktivitou donutilo Lukáše Kloka k faulu a početní výhodu po několika sekundách poměrně snadno využilo. Skóroval N. Jensen po rychlé kombinaci s Lauridsenem a Olsenem.

cesko-vs-dansko
Zdroj: Prague morning

Po inkasovaném gólu Česko zvýšilo aktivitu a vytvořilo si několik šancí, žádný gól z toho však nepadl. Dánsko hrálo velmi soustředěně a disciplinovaně. Minutu před koncem první třetiny nám Dánsko nedovoleným zákrokem darovalo početní výhodu, ale její první polovinu Česko nedokázalo proměnit a třetina tak skončila za stavu 1:0 pro Dánsko.

Druhou třetinu Češi i díky zbývající početní výhodě začali aktivněji. Na střely Češi tuto třetinu vyhráli poměrem 13:2, ovšem ke gólu tato zvýšená aktivita bohužel nevedla. Na konci druhé třetiny se Češi navíc dostali do oslabení, jehož větší část si přenesli do závěrečného dějství.

Do třetí třetiny Dánsko vstoupilo v početní výhodě. V ní si také vytvořilo obrovskou šanci, ale tu neproměnilo. Několik následujících minut Dánsko tlačilo, zvýšenou aktivitu však nedokázalo přetavit v gól. Po pár minutách se dánský nápor začal vytrácet a otěže hry převzali Češi. Ti byli o poznání efektivnější – v šesté minutě třetí třetiny se trefil Dominik Kubalík po kombinaci s Chytilem a Vránou.

Češi pokračovali v náporu i za stavu 1:1, ovšem ani Dánové nezůstali pozadu a vytvořili si několik šancí. V 16. minutě třetí třetiny se dostal do samostatného nájezdu Jakub Vrána, jeho střele však chyběla potřebná razance a tak se pokračovalo za rovnovážného stavu. Ačkoliv na obou stranách byla cítit zvýšená snaha o dosažení rozhodujícího gólu, základní hrací doba skončila za rovnovážného stavu 1:1.

Zápas se dostal do prodloužení

V prodloužení Češi na dlouhou dobu uzamkli svého protivníka ve své třetině, což umocnila ještě i přesilová hra. Češi dokonce chvíli před závěrem nastavení vsítili gól, ale dánský realizační tým si vzal trenérskou výzvu kvůli ofsajdu Kubalíka, kterou rozhodčí uznali. Zápas se tak dostal do nájezdů.

Od druhého kola nájezdů byli Dánové pozadu. Dánský trenér se v průběhu nájezdů rozhodl vyměnit brankáře, na což okamžitě zareagoval i český realizační tým, takže místo Hrubce na led vyjel Roman Will. Ale zatímco Dánům odvážný čin nevyšel, český tým tento tah využil. Česko tedy vyhrálo 2:1 na nájezdy.

Nyní bude záležet na výsledku zápasu mezi Ruskem a Švédskem. Pokud Rusko vyhraje, Češi mají jistý postup do čtvrtfinále. Pokud vyhraje Švédsko, Češi se do čtvrtfinále dostanou pouze pokud porazí Slovensko.

Aktualizováno

Reklama. Posunutím pokračujte.

Rusko vyhrálo a Češi mají postup jistý. V úterý v 15:15 hod. hrajeme se Slovenskem a nemusíme vyhrát – preview s predikcí Slovensko – Česko.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Česko ve čtvrtfinále EURO 2020 prohrálo s výběrem Dánska 2:1 a na turnaji končí. Naopak Dánové po dvou prohrách v základní skupině budou hrát o medaile.

EURO

Zatímco většina lidí se v sobotu chystá na zaslouženou dovolenou, naši fotbalisté se připravují na další z klíčových zápasů EURO. A tentokrát před sebou mají ještě...

EURO

Nizozemsko do zápasu vstoupilo aktivně, ovšem jejich nápor začal rychle ovadat. Později v prvním poločasu se hra vyrovnala, ale moc gólových šancí nebylo, a když...

EURO

Česko v osmifinále EURO 2020 narazí na Nizozemsko, realizační tým, fanoušci, fotbaloví odborníci i samotní hráči jsou přitom plni optimizmu. Na Nizozemsko prý historicky...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama