Connect with us

Ahoj, co hledáte?

MMA

Oktagon 24 výsledky

Oktagon 24: Kozma vs. Apollo přinesl mnoho zajímavých zápasů a bylo se skutečně na co dívat. Ačkoli pár hodin před začátkem byl celkový počet zápasů snížený na devět, diváci, kteří již byli v hale přítomní rozhodně ničeho litovat nemuseli. A jak to celé dopadlo?

Matěj Peňáz – Carlos Garcia – Vítěz MATĚJ PEŇÁZ

První zápas večera obstarali Portugalec Carlos Garcia a Matěj Peňáz. Jasným favoritem v tomto souboji byl právě domácí bojovník. A zápas doslova skončil dříve, než vůbec začal. Po čtyřiceti vteřinách ukončuje Matěj Peňáz svého protivníka Carlose Garciu a připisuje si tak další výhru v Oktagonu. Celkem již třetí výhru a dokonce i třetí ukončení před limitem, ba co víc, dokonce třetí ukončení v prvním kole! Posune se pro příště z prvního prelims zápasu někam výše? To uvidíme v následujících Oktagonech.

Matěj Peňáz po zápase také přiznal, že je rád, že už jsou v hale diváci, kteří jej mohli hnát dopředu. Na otázku promotéra, koho by rád v kleci proti sobě viděl odpověděl, že je mu jedno, koho mu Oktagon do klece postaví. On sám nikoho vyzívat nechce.

Robin Fošum – Abdoul Sow – Vítěz ROBIN FOŠUM

Ještě před zápasem jsme viděli skvělý nástup Abdoula Sowa, který si vyloženě užívá nejen fanoušky v hale ale také celou atmosféru. Fošum proti tomu zvolil mnohem střídmější nástup. První kolo začalo velmi zostra a oba bojovníci šli do zápasu na 110 %. Ačkoli se Sowovi povedlo Fošuma lehce otevřít, bylo to prakticky to jediné, na co se během zápasu zmohl. Pak už úřadoval Fošum, který Abdoudla Sowa knockouatoval a jako favorit zápas vyhrál. Knouckout to byl skutečně tvrdý, Sowa dokonce odnesli na nosítkách. Věříme ale, že bude v pořádku.

Fošum v rozhovoru po zápase přiznal, že hned dvakrát byl „nahulený“ a prakticky o sobě nevěděl. Sám přiznal, že jeho knockout byl skutečně ostrý a tvrdý. Na otázku, koho by raději v kleci viděl proti sobě, Fošum řekl, že by si přál především nějakého cizince než domácího bojovníka.

Oktagon 24: Kozma vs. Apollo

Knockoutovaný Sow | zdroj: sportnet.sme.sk

Jozef Jaloviar – Joric Montagnac – Vítěz JORIC MONTAGNAC

Prozatím vidíme nejdelší zápas dosavadního večera. První kolo máme za sebou. Zatímco Jaloviar se snažil dostat svého soupeře na zem, Montagnacovi se povedlo vždy vstát. Jeho boxerský styl Jaloviarovi příliš nesvědčí, dokonce byl od rozhodčího upozorňován několikrát na neaktivitu. I další kolo bylo velmi ale velmi pasivní. I přesto se povedlo Montagnacovi Jaloviara otevřít. Ten je ale zatím v průběhu zápasu hodně pasivní a zbytek zápasu pro něj bude hodně obtížný, protože takedowny, na které sázel, mu vůbec nevycházejí. Ve třetím kole pokračoval Jaloviar ve své pasivitě, což mu rozhodně nepomohlo. Montagnac jej na konci třetího kola málem i knockoutoval. Bodoví rozhodčí rozhodli jednoznačně, Joric Montagnac vítězí, což je velké překvapení, protože rozhodně nepatřil mezi favority zápasu.

Viděli jsme zatím nejdelší zápas galavečera, rozhodně ale nepatřil mezi ty nejhezčí. Pasivita Jozefa Jaloviara byla obrovská a to zkrátka na vítězství nestačí. Montagnac si zde díky svému boxerskému stylu došel pro jednoznačné vítězství.

Christian Jungwirth – Miroslav Brož – Vítěz MIROSLAV BROŽ

První kolo je neuvěřitelně aktivní z obou dvou stran. Oba fighteři rozdávají i schytávají množství tvrdých úderů. Miroslav Brož je lehce otevřený, není to ale nic vážného. Oba dva borci si projevili také obrovské množství respektu mezi sebou. Navíc je vidět, že oba fightery tento zápas nesmírně baví. Neuvěřitelné bylo také druhé kolo, kdy opět oba fighteři vložili množství energie do úderů. Celý souboj se zatím odehrává výhradně v postoji, což diváky rozhodně baví. Brož dostal také úder do slabin, rychle se ale oklepal a zápas mohl pokračovat. Nyní jsme viděli absolutně dech beroucí třetí kolo, kde bylo k vidění opravdu mnoho tvrdých úderů a zápas zkrátka bavil snad úplně každého diváka nejen v hale i u obrazovek. Rozhodovat tak budou bodoví rozhodčí, kteří nakonec vítězství vložili do rukou Miroslava Brože, což je pro něj obrovské překvapení!

Bylo zajímavé, že při vyhlašování výsledků už Brož gratuloval Jungwirthovi k vítězství, ale nakonec bodové přesvědčil právě Brož! Jungwirth je hodně, hodně zklamaný, už nyní se ale můžeme těšit na další úžasný zápas v kleci. Brož zahájil rozhovor velmi uvolněně a je vidět, že má z vítězství obrovskou radost! Aby také ne, však také jako mírný outsider vyhrál tento zápas! Brož se bude ze zápasu zotavovat asi velice dlouho, ale výhru si opravdu užívá!

Oktagon 24: Kozma vs. Apollo

Překvapený Brož po výhře | zdroj: sportnet.sme.sk

David Hošek – Oleg Nagorny – Vítěz DAVID HOŠEK

První kolo posledního zápasu prelims karty bylo doslova v jednom klinči. Oba bojovníci se drželi dlouho u pletiva, což jim muselo sebrat spoustu sil. Neviděli jsme žádné extra údery, až na posledních pět vteřin, kdy se Hošek dostal na zemi nad ukrajinského bojovníka a zasypal jej třemi ranami. Druhé kolo již ale začal Hošek mnohem aktivněji, po tvrdém úderu šel Nagorny na zem, kde si už Hošek dělal prakticky co chtěl. Zasadil několik tvrdých úderů i loktů, Nagorny neměl možnost jak se z této situace dostat a nakonec nezbývalo rozhodčímu nic jiného, než zápas ukončit. Favorit zápasu David Hošek tak vítězí na TKO.

Hošek v rozhovoru přiznal, že nemá úplně radost. Nagorny mu prý dal zabrat více, než vůbec čekal. Hošek přiznal, že některé údery jej překvapili, hlavně přiznal, že mu zápas sebral strašně moc sil. Zkrátka si zápas představoval úplně jinak, takže z Davida radost úplně netryská, ačkoli dokázal vyhrát na TKO.

Filip Macek – Luca Iovine – Vítěz FILIP MACEK

A máme za sebou první kolo hlavní karty. Ačkoli je Macek favoritem, do zápasu vstoupil aktivněji Ital. Rozdal několik tvrdých úderů, ale Macek se nedal. Na zemi předvedl skvělou gilotinu, avšak nedokázal ji dokončit. Zápas se tak přenesl zpět do postoje, kde také skončilo první kolo. Druhé kolo bylo opět velmi aktivní a Iovine dokonce trefil Macka loktem na hlavě, čímž jej hodně otevřel. Na zemi zůstalo relativně hodně krve, Macek je hodně otřesený a třetí kolo bude strašně těžké. Pokud chce ale Filip Macek vyhrát, bude muset ideálně Itala knockoutovat. A prakticky nemožné se stalo skutečností! Ačkoli jej Iovine znovu otevřel a znovu měl co dělat, aby se udržel, podařilo se Filipu Mackovi vyhrát zápas na submisi. A Iovine je opravdu hodně, hodně zklamaný. Navíc, Filip Macek si tak zajistil titulový zápas v bantamové váze.

Luca Iovine v rozhovoru poděkoval svému týmu i rodině. Omluvil se za prohru, protože zápas měl opravdu skvěle „rozehraný“ a ztratil jej v samotném závěru. Macek sám přiznává, že zápas byl enormně těžký a místy se smiřoval s tím, že tento zápas už nedopadne. Opak byl nakonec ale pravdou. Jakmile se Macek zotaví z tohoto zápasu, tržná rána na hlavě totiž vypadá na delší hojení, může se těšit právě na titulový zápas!

Eric Spicely – Marcin Naruszczka – Vítěz MARCIN NARUSZCZKA

Další zápas hlavní karty začal více aktivně Naruszczka, avšak Spicely jeho tempo rychle vyrovnal. Celé kolo se odehrávalo výhradně ve stoje, takže žádný takedown ani nic podobného. Bude to hodně tvrdý zápas, alespoň soudě dle prvního kola. I druhé kolo bylo velmi tvrdé, ale Marcin Naruszczka byl aktivnější a především tvrdší! Poté, co zadní prošla až na Spicelyho, Narszczka na nic nečekal a ukončuje zápas! A co víc! Díky tomuto vítězství je jasné, kdo bude dalším soupeřem Karlose „Terminátora“ Vémoly! Bude jím právě vítěz dnešního zápasu Marcin Naruczcka, osmatřiceti letý polský bojovník.

Tito dva bojovníci se také poprvé potkali v oktagonu bezprostředně po zápase. Je vidět, že si Naruszczka na Vémolu věří. Uvidíme, co jejich vzájemný zápas nakonec přinese. Už nyní je ale jisté, že to bude souboj o mistrovský pás!

Oktagon 24: Kozma vs. Apollo

Naruszczka vs. Vémola již brzy! | zdroj: isport.blesk.cz

Viktor Pešta – Riccardo Nosiglia – Vítěz VIKTOR PEŠTA

První kolo začalo poměrně opatrně. Ani jeden z fighterů nechtěl udělat chybu a podle toho se celé kolo vyvíjelo. Zápas zatím probíhá výhradně ve stoje, na zem se nepřenesl ani jednou. Ve druhém kole už ale nebylo co řešit! Viktor Pešta dostal svého soupeře rychle na zem a tam už zápas také ukončil. Viktor Pešta tedy vítězí na technické KO!

Pešta je po zápase relativně spokojený, sám přiznal, že první kolo bylo opatrné zcela záměrně. Což se mu nakonec povedlo, protože Nosiglia nebyl nikdy ve druhém kole, rozhodně na něj ale nebude vzpomínat v dobré. Samotného Peštu překvapilo, že Ital tento zápas „zabalil“ tak brzy, čekal větší defenzivu. Příští zápas v kleci by rád proti sobě viděl Mikhaila Ragozina! A nyní již titulová bitva mezi Davidem Kozmou a Leandrem „Apollo“ Silvou!

David Kozma vs. Leandro Silva – Vítěz DAVID KOZMA

Před samotným zápasem samozřejmě přichází nástup. Ten si Leandro „Apollo“ Silva opravdu užívá a vypadá velice uvolněně. Velmi uvolněně ale vypadá také „růžový panter“ David Kozma. Čeká nás opravdu skvělý titulový zápas! Ještě připomeneme, že Kozma dosud nebyl v Oktagonu poražený! Začíná nám první kolo zápasu.

Do něj vstoupili oba dva bojovníci poměrně pasivně. Zhruba v půlce kola se ale oba dostali do varu a zápas skutečně začal. Ačkoli se fight odehrával převážně v postoji, Kozmovi se povedlo Apolla dostat dvakrát na zem, kde je Kozma mnohem silnější. Ve druhém kole schytal Kozma tvrdý loket, který jej lehce otevřel na nose. Nebude to ale nic vážného, takže do třetího kola by si neměl odnést „trvalé následky“ Fight se opět odehrával převážně v postoji. Ve třetím kole již teklo krve mnohem více. Nejen z Kozmova nosu, Apollo jej také otevřel na hlavě. David Kozma si to ale nenechal líbit a Silvu taktéž otevřel na hlavě. Ačkoli Silva dostal Kozmu na zem, paradoxně byl aktivnější právě Kozma. Zápas se tedy dostává do titulového čtvrtého kola!

Čtvrté kolo bylo plné zvratů ale i krve. Za prvé se jedná o první čtvrté kolo pro Leandra Silvu v kariéře. David od něj hned inkasoval tvrdou ránu, po které se dostal na zem a doslova přežil vlastní smrt. Vypadalo to na konec, povedlo se mu ale uniknout i submisi a tak nás čeká nás tedy i páté kolo, kde už nebude se na co šetřit. Máme za sebou i páté kolo a rozhodovat tedy budou bodoví rozhodčí! Zápas to byl naprosto neuvěřitelný, plný tvrdých úderů a v závěru už bylo vidět vyčerpání na obou fighterech. Bodoví rozhodčí rozhodli, že titul zůstává v rukou Davida Kozmy, který tento pás obhájil již po čtvrté!

Oktagon 24: Kozma vs. Apollo

David Kozma obhájil pás | zdroj: isport.blesk.cz

Kozma přiznává, že zápas to byl těžký, Apollo jej několikrát nepříjemně trefil, což mohlo zcela ovlivnit celý vývoj zápasu. Kozma si je vědomý toho, že dokázal porazit velmi těžkého soupeře. Šampionem welterové váhy je tak stále David Kozma! V rámci pozápasového rozhovoru všechny překvapil Apollo, který nešel k ostrým slovům proti Vémolovy daleko a rád by měl příležitost s ním zápasit v kleci! Toto jsou silná slova na závěr titulové bitvy a je otázka, zda promotér Ondřej Novotný zareaguje a Vémolu spolu s Apollem do jedné klece postaví. Samozřejmě ale nezapomněl poděkovat a pogratulovat Davidu Kozmovi.

Co nás čeká a nemine?

V rámci tohoto galavečera jsem se dozvěděli hned několik zajímavých jmen pro budoucí zápasy. Filip Macek bude bojovat v nadcházejících Oktagonech o titul bantamové váhy. Dozvěděli jsme se také soupeře pro Karlose „Terminatora“ Vémoly, stal se jím Marcin Naruszczka. A samozřejmě jsme se dozvěděli jméno šampiona welterové váhy, kterým zůstal David Kozma! A abychom nezapomněli, také nás čeká 19.6 Oktagon 25!

 

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Legendární tenista Roger Federer se v rámci utkání Laver Cupu rozloučil se svou bohatou kariérou. Bohužel pro něj mu rozlučku zkazila porážka. S Rafaelem...

Fotbal

Skvěle! Lvíčata ve svém úvodním barážovém zápase neponechala nic náhodě a porazila Island na jeho hřišti 2:1. Do odvety tak půjdou čeští mladíci s...

Fotbal

Patrik Schick zaznamenal další individuální úspěch. Poprvé ovládl anketu Zlatý míč udělovanou pro nejlepšího českého fotbalistu sezóny. S velkým náskokem anketu ovládl před Tomášem...

Fotbal

Po odchodu Grahama Pottera do Chelsea musel Brighton najít nového hlavního trenéra. Tím se stane třiačtyřicetiletý Ital Roberto De Zerbi, který naposledy působil v...

Fotbal

Viktoria Plzeň si došla pro překvapivě hladké vítězství nad Slavií 3:0. Nutno podotknout, že jí k tomu výrazně pomohlo vyloučení Santose ve druhé minutě...

Fotbal

Ani s Baníkem Ostrava neprotrhla Sparta nelichotivou sérii pěti remíz v řadě. I když měl letenský klub v zápase značnou převahu, Baníku na gól...

Reklama