Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Češi vstali z mrtvých a řekli si o postup ze skupiny

Na začátku první třetiny byli Češi poměrně aktivní a soustředění. Dobře bruslili a také kombinovali, ovšem jejich střelecká aktivita byla víceméně mdlá. Malou střeleckou aktivitu doplňovala špatná muška. Ve třinácté minutě zápasu převzali otěže Švédi – Friberg po rozehrávce přihrál na Wingerliho a ten se nemýlil. Přibližně o dvě minuty později šel na trestnou lavici Lukáš Klok za krosček a v přesilovce jeho prohřešek potrestal Rakell po kombinaci s Kempem a Nygrenem. Závěr první třetiny se nesl v duchu nervózního českého snažení, Češi si ovšem nedokázali vytvořit soustavnější tlak a nic z toho nebylo. Konec třetiny skončil 2:0 pro Švédy.

Czech Republic - Sweden
Česko - Švédsko 4:2 / Senzační obrat, třetina snů odvrátila blamáž. Zdroj: Blesk.cz

Do druhé třetiny Češi nastoupili opět ve vysokém nasazení, bruslili, sráželi se, ovšem útočná nadstavba jim chyběla. Pokud už z jejich hokejek vzešla nějaká střela na bránu, potom byla naprosto neškodná. V největší šanci se ocitl Špaček po nahrávce Vrány z rohu kluziště, jeho projektil však brankář Reiderborn vytlačil na tyč. Závěr třetiny se potom zvrhl v potyčku, kterou započal frustrovaný Filip Hronek.

Češi zaveleli k obratu a dali 4 góly ve třetině

Do závěrečné třetiny Češi vstoupili v početní výhodě. V ní se jim konečně podařilo reprezentanty Tre Kronor uzamknout v obranném pásmu a po přibližně minutě a pěkné přihrávce Stránského skóroval Vrána. Češi dále pokračovali v tlaku a podařilo se jim vytvořit ještě několik nebezpečných šancí, kdy v té největší Švédsko zachránil obránce Pudas tím, že puk vypíchl v poslední možné chvíli z brankové čáry.

O minutu později si však Češi svou aktivitou vynutili další faul. Na přesilovku se vyrovnalo útočné duo v podání Jana Kováře, Jiřího Sekáče a Dominika Kubalíka a rozjelo nádherný ťukec, po němž Jan Kovář těsně z předbrankového prostoru vstřelil vyrovnávací gól.

A krasojízda Čechů pokračovala. Po buly ve švédském obranném pásmu Kovář postrčil na Lukáše Kloka, který se rozpřáhl a přízemní pumelicí dostal puk až do brány. Poté co se Češi dostali do vedení, ráz hry se výrazně změnil. Oba týmy hrály nadoraz, postupem času však sílil švédský tlak. Češi se nicméně bránili v maximálním nasazení, padali do střel a bruslili a tak se nenechali přetlačit ani po odvolání švédského brankáře. Naopak, v 57. minutě Češi vypíchli puk do útočného pásma, Flek vyhrál bruslařský souboj se švédským obráncem a dokázal ho posunout až do brány. Švédi pokračovali bez brankáře, ale stav 4:2 se do konce zápasu už nezměnil.

  Utajená svatba hokejisty Plekance a tenistky Šafářové! Při zásnubách málem podpálil barák!

Češi tímto zápasem odvrátili hrozící pohromu a mohou dále vyhlížet postup do čtvrtfinále. Zlepšenou formu může náš výběr potvrdit v sobotu, kdy hrajeme s Velkou Británií. Zápas začíná od 11:00 hodin.

Aktuálně v tabulce

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Česko ve čtvrtfinále EURO 2020 prohrálo s výběrem Dánska 2:1 a na turnaji končí. Naopak Dánové po dvou prohrách v základní skupině budou hrát o medaile.

EURO

Zatímco většina lidí se v sobotu chystá na zaslouženou dovolenou, naši fotbalisté se připravují na další z klíčových zápasů EURO. A tentokrát před sebou mají ještě...

EURO

Nizozemsko do zápasu vstoupilo aktivně, ovšem jejich nápor začal rychle ovadat. Později v prvním poločasu se hra vyrovnala, ale moc gólových šancí nebylo, a když...

EURO

Česko v osmifinále EURO 2020 narazí na Nizozemsko, realizační tým, fanoušci, fotbaloví odborníci i samotní hráči jsou přitom plni optimizmu. Na Nizozemsko prý historicky...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama