Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Česko si na MS poprvé poslechlo svou hymnu, výhru bohužel zvládlo až v prodloužení

Česko do zápasu s Běloruskem šlo ve značně rozházené sestavě a s tím, že zápas musí vyhrát, jinak citelně ohrozí své šance na postup do play-off.

cesko-vs-belorusko
Česko vyhrálo nad Běloruskem, ale až v prodloužení. / Zdroj: Zimbio

První třetina byla poměrně opatrná, skutečných šancí na gól bylo jenom pár, navíc na obou stranách barikády. Bělorusové v žádném případě nebylo horší, jak napovídaly předzápasové kurzy.

Také druhá třetina začala opatrně, Bělorusko v ní však brzo převzalo otěže a jejich snaha vyvrcholila gólem ve 26. minutě zápasu. Pod gól se podepsal kontroverzní útočník New Jersey Devils Sharangovich.

Po výstražném gólu Češi ještě více zabrali, ale nebylo to ono. Z Českého týmu byla cítit obrovská nervozita, puky přeskakovaly hokejky a celkově bylo cítit, jak zápas naše hráče fyzicky bolí. To potvrdila i absence oslav gólu Jana Kováře, který ve 30. minutě zápasu vyrovnával na 1:1.

O čtyři minuty později dostalo Česko výhodu přesilové hry po sekání Kostitsyna a početní výhodu využil Filip Zadina po přihrávce Filipa Hronka. Pro Zadinu se jednal o první gól za Českou reprezentaci. Tento gól Češi už slavili, ovšem jenom zlehka.

Třetí třetina se dlouho přelévala ze strany na stranu, výraznějších šancí bylo opět poskrovnu, ovšem ty skutečně nebezpečné stály spíše na straně Čechů. Češi se ovšem prosadit nedovedli a tak to necelých 9 minut před koncem vzali na sebe Bělorusové, konkrétně Yeryomenko, po kombinaci s Lopachukem a Shinkevichem.

Do konce základní hrací doby se už nic zásadního nestalo, za stavu 2:2 se tedy prodlužovalo.

Do prodloužení vstoupili lépe Bělorusové, kteří měli hned dvě obrovské šance, kdy v té druhé se dostali dokonce k samostatné střele přímo z prostoru mezi kruhy. Hrubec ovšem náš výběr podržel skvělým zákrokem a o pár sekund později, po kombinaci s Hanzlem a právě Hrubcem zakončoval Dominik Kubalík.

Pro Čechy je výhra nad Běloruskem, byť v prodloužení, velice cenným artiklem. Jedná se o první dva body na jejich kontě.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Následující dva dny mají Češi volno. Do akce se vrací 27.5. v 19:15 hodin. Jejich vyzyvatelem bude Švédsko.

  Utajená svatba hokejisty Plekance a tenistky Šafářové! Při zásnubách málem podpálil barák!

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Olympiáda

Běloruská atletka Cimanouská, která byla nucena opustit konání olympijských her nakonec přistála zdárně ve Varšavě. V Polsku by pak měla získat také politická azyl,...

EURO

Česko ve čtvrtfinále EURO 2020 prohrálo s výběrem Dánska 2:1 a na turnaji končí. Naopak Dánové po dvou prohrách v základní skupině budou hrát o medaile.

EURO

Zatímco většina lidí se v sobotu chystá na zaslouženou dovolenou, naši fotbalisté se připravují na další z klíčových zápasů EURO. A tentokrát před sebou mají ještě...

EURO

Nizozemsko do zápasu vstoupilo aktivně, ovšem jejich nápor začal rychle ovadat. Později v prvním poločasu se hra vyrovnala, ale moc gólových šancí nebylo, a když...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama