Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

VC Monaka vyhrál Verstappen, totální katastrofa pro Mercedes!

Protože Velká cena Monaka vede úzkými uličkami Monte Carla, ve kterých se velmi špatně předjíždí, o konečném postavení většinou rozhoduje už postavení na startovním roštu. To se stalo i v tomto ročníku.

Max Verstappen - Monaco
Max Verstappen vyhrál VC Monaka systém start - cíl. / Zdroj: Sport aktuálně

Kvalifikaci překvapivě vyhrál domácí závodník Ferrari Charles Leclerc, ovšem ve snaze pojistit si pole position to pár sekund před koncem přepálil, nevešel se do šikany a ulomil zavěšení pravé přední nápravy a přední přítlačné křídlo. Kvalifikace tím skončila, což uvrhlo na nevýhodnou pozici například Lewise Hamiltona.

Tým Ferrari do závodu nestihl připravit monopost Charlese Leclerca. Nejprve to vypadalo, že jezdec odstartuje z boxů, nicméně nakonec neodstartoval vůbec a první místo v kvalifikaci tak přišlo vniveč.

Po vyřazení Leclerca ze startovního roštu se na první místo dostal Max Verstappen, nicméně pole position zůstala prázdná. Na druhém místě startoval Valtteri Botas. Okamžitě po startu závodu se Max Verstappen stáhl do vnitřní stopy a svému rivalovi z Mercedesu tak znemožnil předjetí v rámci první zatáčky. Chvíli to ještě vypadalo, že Valterri Botas bude zlobit, ovšem za pár kol se náskok Verstappena ustálil a pozornost se tak přesunula na zbytek závodního pole. Ani tam se však kromě černo-bílé vlajky pro Mazepina a Norrise nic moc neděje.

Obrovský zlom nastává ve 31 kole, kdy do boxů přijíždí Valterri Botas. Mechanikům nejde povolit šroub na pravém předním kole a vyměnit pneumatiku. Ve snaze problém vyřešit mechanici přibíhají s náhradním rychloupínákem. Ani to ovšem ničemu nepomůže a po asi minutě v boxech Valterri Botas z monopostu vystupuje a končí se závodem. Na druhé místo závodu se tak dostává Carlos Sainz, třetí je potom Lando Norris.

Ve 34. kole se do boxu dostává Max Verstappen, o dvě kola později potom také jeho týmový kolega Pérez. Verstappen si při výjezdu dokáže udržet první místo, Pérez se pak vměstná před Vettela, Gaslyho a Hamiltona, tedy na čtvrté místo závodu.

Číst
Za bolest zad Lewise Hamiltona mohlo extrémní nastavení vozu

V 65. kole dojíždí Pérez Norrise na třetím místě, ovšem na útok si až do konce závodu netroufl. Zvítězilo tak známé pořekadlo, lepší vrabec v hrsti, nežli holub na střeše. Pérez nakonec dojel na čtvrtém místě, Verstappen na místě prvním. Celkově si stáj Red Bull v Monaku připsala 37 bodů (25 + 12) a dostala se tak před Mercedes.

Pro Mercedes byl závod v Monaku hororový. Botas nedojel a Hamilton na sedmém místě získal šest bodů a jeden bod navíc za nejrychlejší kolo. Naopak velký úspěch slavila stáj Ferrari, ačkoliv příchuť z druhého místa Carlose Sainze Jr. Byla hořko-sladká. Charles Leclerc totiž vyhrál pole position a kdo ví, jak by konečné pořadí vypadalo, kdyby do závodu mohl odstartovat.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Motosport

Záložní jezdec Red Bullu Jüri Vips má velký problém. Kvůli podezření z rasismu byl suspendován.

Motosport

Jezdci se z městské trati v Baku přesouvají na otevřené prostranství, konkrétně na chyby benevolentnější okruh v kanadském Montréalu. Jaká je historie tohoto podniku...

Motosport

Stáj Mercedes uvedla, že bolest zad Lewise Hamiltona v závodu v Baku byla zapříčiněna extrémním nastavením vozu.

Motosport

Ať už jste fanoušky italské stáje Ferrari nebo ne, pohled na odstupivšího Charlese Leclerca z Velké ceny Ázerbájdžánu musel dojmout každého. Monopost Ferrari, ze...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama