Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

VC Monaka vyhrál Verstappen, totální katastrofa pro Mercedes!

Protože Velká cena Monaka vede úzkými uličkami Monte Carla, ve kterých se velmi špatně předjíždí, o konečném postavení většinou rozhoduje už postavení na startovním roštu. To se stalo i v tomto ročníku.

Max Verstappen - Monaco
Max Verstappen vyhrál VC Monaka systém start - cíl. / Zdroj: Sport aktuálně

Kvalifikaci překvapivě vyhrál domácí závodník Ferrari Charles Leclerc, ovšem ve snaze pojistit si pole position to pár sekund před koncem přepálil, nevešel se do šikany a ulomil zavěšení pravé přední nápravy a přední přítlačné křídlo. Kvalifikace tím skončila, což uvrhlo na nevýhodnou pozici například Lewise Hamiltona.

Tým Ferrari do závodu nestihl připravit monopost Charlese Leclerca. Nejprve to vypadalo, že jezdec odstartuje z boxů, nicméně nakonec neodstartoval vůbec a první místo v kvalifikaci tak přišlo vniveč.

Po vyřazení Leclerca ze startovního roštu se na první místo dostal Max Verstappen, nicméně pole position zůstala prázdná. Na druhém místě startoval Valtteri Botas. Okamžitě po startu závodu se Max Verstappen stáhl do vnitřní stopy a svému rivalovi z Mercedesu tak znemožnil předjetí v rámci první zatáčky. Chvíli to ještě vypadalo, že Valterri Botas bude zlobit, ovšem za pár kol se náskok Verstappena ustálil a pozornost se tak přesunula na zbytek závodního pole. Ani tam se však kromě černo-bílé vlajky pro Mazepina a Norrise nic moc neděje.

Obrovský zlom nastává ve 31 kole, kdy do boxů přijíždí Valterri Botas. Mechanikům nejde povolit šroub na pravém předním kole a vyměnit pneumatiku. Ve snaze problém vyřešit mechanici přibíhají s náhradním rychloupínákem. Ani to ovšem ničemu nepomůže a po asi minutě v boxech Valterri Botas z monopostu vystupuje a končí se závodem. Na druhé místo závodu se tak dostává Carlos Sainz, třetí je potom Lando Norris.

Ve 34. kole se do boxu dostává Max Verstappen, o dvě kola později potom také jeho týmový kolega Pérez. Verstappen si při výjezdu dokáže udržet první místo, Pérez se pak vměstná před Vettela, Gaslyho a Hamiltona, tedy na čtvrté místo závodu.

V 65. kole dojíždí Pérez Norrise na třetím místě, ovšem na útok si až do konce závodu netroufl. Zvítězilo tak známé pořekadlo, lepší vrabec v hrsti, nežli holub na střeše. Pérez nakonec dojel na čtvrtém místě, Verstappen na místě prvním. Celkově si stáj Red Bull v Monaku připsala 37 bodů (25 + 12) a dostala se tak před Mercedes.

Pro Mercedes byl závod v Monaku hororový. Botas nedojel a Hamilton na sedmém místě získal šest bodů a jeden bod navíc za nejrychlejší kolo. Naopak velký úspěch slavila stáj Ferrari, ačkoliv příchuť z druhého místa Carlose Sainze Jr. Byla hořko-sladká. Charles Leclerc totiž vyhrál pole position a kdo ví, jak by konečné pořadí vypadalo, kdyby do závodu mohl odstartovat.

Reklama. Posunutím pokračujte.
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Motosport

Internetem kolují záběry z nedělní kolize závodů Formule 1 mezi Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem. Ze záběrů je jasně patrné, že kdyby nebylo ochranného...

Motosport

Pokud jste po neodjeté Velké ceně Belgie měli pocit, že nás ve Formuli 1 nemůže už nic překvapit, Velká cena Itálie vám vzala vítr...

Motosport

Královská třída motorsportu příští rok prožije neuvěřitelná "škatulata". Vzhledem k velkým změnám v jednotlivých stájích i vzhledem k odchodu ledového muže Kimiho Räikkönena se...

Motosport

Ve Formuli 1 doutná přestupová "bomba", podle nejnovějších zpráv by totiž Mercedes, i kvůli odchodu Kimiho Räikkönena do závodnického důchodu, pro příští sezónu měl...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama