Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Češi nezvládli ani druhý zápas v řadě a zaznamenali tak nejhorší vstup do MS za posledních 20 let

Výběr České republiky i přes všeobecně pozitivní očekávání nezvládl ani druhý zápas ve skupině a dvě prohry v řadě znamenají nejhorší vstup do Mistrovství světa v hokeji po 20 letech. Ještě horší však je, že předvedený výkon byl naprosto tristní.

cesko-vs-svycarsko
Česko prohrálo druhý zápas v řadě. / Zdroj: iihf.com

Česko do zápasu vstoupilo aktivně, prezentovalo se velmi dobrým bruslením i kombinací, kterou si vysloužilo také dvě přesilovkové hry. Tu druhou za podrážení Herzogem přitom proměnil Filip Chytil po pěkné kombinaci s Kovářem a Vránou. V této chvíli to vypadalo na snadnou výhru našeho týmu, jenže Češi se ještě před koncem třetiny provinili proti pravidlům hry a v oslavení dostali ránu v podobě vyrovnávacího gólu. Tento gól jako by veškerou dosavadní aktivitu výběru Filipa Pešána úplně zastavil.

V páté minutě druhé třetině se potom Švýcarsko dostalo do vedení, opět po přesilovkovém gólu, tentokrát z hokejky Meiera. V 19. minutě pak na 1:3 zvyšoval švýcarský útočník Scherwey, do konce druhé třetiny se už nic zásadního nestalo.

Výměna brankáře nepomohla

Ve snaze probudit český tým do třetí třetiny poslali trenéři místo Šimona Hrubce druhého brankáře Romana Willa. Ten celkem sebejistě přestál přesilovou hru za nedovolené bránění Davida Skleničky, ovšem na konci druhé přesilovky, která následovala pár minut po té první, už kapituloval.

Pouze kosmeticky pak skóre upravil Smejkal, kterému ke gólu pomohla kombinace Chytila a Skleničky, a na druhé straně Hofmann, po další přesilovce, tentokrát za nedovolené bránění kapitána Kováře.

Hledat v tomto zápase nejlepšího hráče našeho výběru je velice těžké a raději se o to dnes ani nepokusím. Naopak největší zklamání se hledá velmi dobře, určitě se jedná o herní projev Kováře, který byl kromě úvodního gólu v nejlepším případě neviditelný. Dalším zklamáním pro mě byl výkon Šimona Hrubce, který nechytil nic navíc. A nakonec celé naší obrany, protože si nechala dát hned 4 přesilovkové góly!

Zítra má český výběr volno, do akce se vrací v pondělí, zápasem s Běloruskem. Tento zápas musí Češi bezpodmínečně vyhrát. Chcete-li naše borce podpořit, nalaďte si televizi. Zápas začíná v 19:15 hodin.

  Utajená svatba hokejisty Plekance a tenistky Šafářové! Při zásnubách málem podpálil barák!

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Česko ve čtvrtfinále EURO 2020 prohrálo s výběrem Dánska 2:1 a na turnaji končí. Naopak Dánové po dvou prohrách v základní skupině budou hrát o medaile.

EURO

Zatímco většina lidí se v sobotu chystá na zaslouženou dovolenou, naši fotbalisté se připravují na další z klíčových zápasů EURO. A tentokrát před sebou mají ještě...

EURO

Nizozemsko do zápasu vstoupilo aktivně, ovšem jejich nápor začal rychle ovadat. Později v prvním poločasu se hra vyrovnala, ale moc gólových šancí nebylo, a když...

EURO

Česko v osmifinále EURO 2020 narazí na Nizozemsko, realizační tým, fanoušci, fotbaloví odborníci i samotní hráči jsou přitom plni optimizmu. Na Nizozemsko prý historicky...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama