Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Viktorka angažovala Bílka s Horváthem! A Gula neodchází s prázdnou!

Je to oficiální! Po nedělním konci Adriana Guly nastupuje do pozice hlavního kouče Viktorie Plzeň někdejší vynikající záložník, reprezentant a bývalý trenér Sparty či národního týmu Michal Bílek. Roli asistenta bude plnit plzeňská legenda, která nastartovala neúspěšnější éru v historii klubu, Pavel Horváth. Trenéry ovšem čeká žhavá premiéra. Už za dva dny, tedy ve středu 12. května, zavítají na Letnou, kde se v ligové dohrávce střetnou s pražskou Spartou.

Viktorka angažovala Bílka s Horváthem! A Gula neodchází s prázdnou!
Viktorka angažovala Bílka s Horváthem! A Gula neodchází s prázdnou! (zdroj: instagram @fcviktoria_official)

Tato sezóna se zkrátka nepovedla. Již úplně první zápas sezony ukázal, že Plzeň není úplně v optimálním rozpoložení. S dnes již setupující Opavou prohrávali, a i přestože nakonec zvítězili, jejich výkon byl velmi nejistý. Horší scénář se psal o pár týdnů později, kdy Viktoria zavítala na hřiště nizozemského Alkmaru. Utkání bylo vesměs vyrovnané, v 77. minutě propálil všechny před sebou David Limberský a postup se zdál být na dosah. To by se ovšem nesměl stát osudový moment v 94. minutě, kdy brankář Hruška zbytečně fauloval, a od té doby to s Plzní šlo z kopce. Prohra s Libercem o týden později a nepostup do Evropské ligy načal Gulův konec.

Není ovšem pouze vina trenéra. Hráči jako Hruška nebo Brabec dlouhodobě podávali silně podprůměrné výkony. Slovenský kouč ale příliš smutnit nebude. Po předčasném ukončení smlouvy mu totiž plzeňský klub vyplatí odstupné ve výši pěti milionů korun. Odchází také Gulovi asistenti Marián Zimen, Ladislav Kubalík a Martin Kojnok.

Roli nového hlavního trenéra bude tedy zastávat šestapadesátiletý Michal Bílek, jeho pravou rukou bude krom Pavla Horvátha také bývalý skvělý útočník Marek Bakoš a trenér gólmanů Matúš Kozáčik. Tito dva tu velkou čistku v realizačním týmu přežili.

„Jsem rád, že jsme se s Michalem Bílkem velmi rychle domluvili na všech podmínkách a v pondělí ráno došlo k podpisu smlouvy do roku 2023,“ uvedl generální ředitel Adolf Šádek. „Našim cílem je nyní dodat týmu nový impuls, dobře se nachystat na závěr sezony, a samozřejmě zlepšit herní projev,“ dodal Šádek.

Dnes dopoledne už absolvoval s týmem trénink, na které se jistě bude připravovat na středeční šlágr na Spartě. „Domluvili jsme se rychle, vést Viktorii je pro mě velká výzva. Chceme zvládnout závěr sezony tak, abychom si zajistili účast v pohárech pro příští sezónu,“ prohlásil nový kouč.

Číst
Cristiano Ronaldo se nevešel na seznam nejlepších fotbalistů Erlinga Haalanda

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Erling Haaland jmenoval tři nejlepší fotbalisty na světě. Zatímco Lionel Messi se na jeho seznam dostal, Cristiano Ronaldo na něm chybí.

Fotbal

Video ukazuje jednu z eskapád Mario Balotteliho, hvězdného fotbalového útočníka. Podívejte se na něj!

Box

Bývalý fotbalista, bavič a hrdý brněnský fanoušek, tak by se ve stručnosti dal charakterizovat Petr Švancara. Nyní mu do výpisu "zásluh" přibude také boxerský...

Tenis

Letošní ročník Australian Open skutečně nenudí. Ještě před startem samotného turnaje proběhla kontroverze ohledně účasti Novaka Djokoviče. Ten se po týdenním martyriu musel z...

MMA

Pohádka! Spekulace, že by český UFC zápasník Jiří Procházka mohl dostat titulový zápas se staly skutečností!

MMA

MMA svět oplakává zápasníka, který v minulosti nastoupil také v zápase české organizace Oktagon.

Reklama