Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Viktorka angažovala Bílka s Horváthem! A Gula neodchází s prázdnou!

Je to oficiální! Po nedělním konci Adriana Guly nastupuje do pozice hlavního kouče Viktorie Plzeň někdejší vynikající záložník, reprezentant a bývalý trenér Sparty či národního týmu Michal Bílek. Roli asistenta bude plnit plzeňská legenda, která nastartovala neúspěšnější éru v historii klubu, Pavel Horváth. Trenéry ovšem čeká žhavá premiéra. Už za dva dny, tedy ve středu 12. května, zavítají na Letnou, kde se v ligové dohrávce střetnou s pražskou Spartou.

Viktorka angažovala Bílka s Horváthem! A Gula neodchází s prázdnou!
Viktorka angažovala Bílka s Horváthem! A Gula neodchází s prázdnou! (zdroj: instagram @fcviktoria_official)

Tato sezóna se zkrátka nepovedla. Již úplně první zápas sezony ukázal, že Plzeň není úplně v optimálním rozpoložení. S dnes již setupující Opavou prohrávali, a i přestože nakonec zvítězili, jejich výkon byl velmi nejistý. Horší scénář se psal o pár týdnů později, kdy Viktoria zavítala na hřiště nizozemského Alkmaru. Utkání bylo vesměs vyrovnané, v 77. minutě propálil všechny před sebou David Limberský a postup se zdál být na dosah. To by se ovšem nesměl stát osudový moment v 94. minutě, kdy brankář Hruška zbytečně fauloval, a od té doby to s Plzní šlo z kopce. Prohra s Libercem o týden později a nepostup do Evropské ligy načal Gulův konec.

Není ovšem pouze vina trenéra. Hráči jako Hruška nebo Brabec dlouhodobě podávali silně podprůměrné výkony. Slovenský kouč ale příliš smutnit nebude. Po předčasném ukončení smlouvy mu totiž plzeňský klub vyplatí odstupné ve výši pěti milionů korun. Odchází také Gulovi asistenti Marián Zimen, Ladislav Kubalík a Martin Kojnok.

Roli nového hlavního trenéra bude tedy zastávat šestapadesátiletý Michal Bílek, jeho pravou rukou bude krom Pavla Horvátha také bývalý skvělý útočník Marek Bakoš a trenér gólmanů Matúš Kozáčik. Tito dva tu velkou čistku v realizačním týmu přežili.

„Jsem rád, že jsme se s Michalem Bílkem velmi rychle domluvili na všech podmínkách a v pondělí ráno došlo k podpisu smlouvy do roku 2023,“ uvedl generální ředitel Adolf Šádek. „Našim cílem je nyní dodat týmu nový impuls, dobře se nachystat na závěr sezony, a samozřejmě zlepšit herní projev,“ dodal Šádek.

Dnes dopoledne už absolvoval s týmem trénink, na které se jistě bude připravovat na středeční šlágr na Spartě. „Domluvili jsme se rychle, vést Viktorii je pro mě velká výzva. Chceme zvládnout závěr sezony tak, abychom si zajistili účast v pohárech pro příští sezónu,“ prohlásil nový kouč.

Číst
Ovečkin si zahrál fotbal za Dynamo Moskva a dal i gól!

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Tenis

Daniil Medvědev, aktuálně první tenista ATP při zápasu v německém Halle předvedl takový zkrat, že se za něj styděla i jeho manželka.

Reklama