Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

Bottas na odchodu z Mercedesu? Podle britského deníku s ním inženýři nejsou spokojeni

Pod Valterim Bottasem se kýve židle, ta závodní. Podle britského deníku Daily Mail inženýři Mercedesu nebyli spokojeni s výsledkem Valtterim Bottasem na Velké ceně Portugalska a dali podnět řediteli stáje, aby byl vyměněn.

Valtteri-bottas
Valtteri Bottas prý nepodává dostatečné výsledky. /Zdroj: Dan Istitene - Formula 1/Formula 1 via Getty Images)

Valtteri Bottas měl závod velmi dobře rozjetý, dlouhou dobu se držel na prvním místě, dále potom na druhém místě za svým týmovým kolegou Hamiltonem. Nakonec ovšem nevydržel ani na druhém místě, když ho dokázal předjet ještě Max Verstappen. Je sice pravda, že Bottas během závodu řešil několik problémů – v prvních kolech, při jízdě za Safety Car mu šel z motoru kouř, v první třetině závodu si navíc stěžoval na ztrátu výkonu, ovšem právě inženýři jsou jistě v obraze, do jaké míry je toto pro Bottase a jeho výkon problém.

Valtteri Bottas na otázku, zdali je ve hře jeho odchod z Mercedesu, odpověděl, že má se svým zaměstnavatelem smlouvu do konce sezóny a že Mercedes není stáj, která by si v předčasných odchodech libovala (čímž narážel na konkurenční stáj Red Bullu, která se v roce 2019 nezdráhala vyměnit Pierra Gaslyho za Alexandera Albona.

Valtteri Bottas ve stáji Mercedesu jezdí už pátou sezónu, za tu dobu však dokázal vyhrát pouze 9 Velkých cen. Jenom pro porovnání, jeho týmový kolega Lewis Hamilton jich za tu dobu vyhrál 44.

Na britských ostrovech se dále spekuluje o možném nástupci Bottase. Jako nejpravděpodobnější se jeví, že by se místo něj do kokpitu posadil třiadvacetiletý talentovaný Brit George Russell. Odvážnější fanoušci pak dokonce spekulují o možném spojení Verstappena a Russella, to je ovšem trošku divočejší předpověď.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Motosport

Internetem kolují záběry z nedělní kolize závodů Formule 1 mezi Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem. Ze záběrů je jasně patrné, že kdyby nebylo ochranného...

Motosport

Pokud jste po neodjeté Velké ceně Belgie měli pocit, že nás ve Formuli 1 nemůže už nic překvapit, Velká cena Itálie vám vzala vítr...

Motosport

Ve Formuli 1 doutná přestupová "bomba", podle nejnovějších zpráv by totiž Mercedes, i kvůli odchodu Kimiho Räikkönena do závodnického důchodu, pro příští sezónu měl...

Motosport

Velká cena Nizozemska byla poměrně jednotvárná. Vítězství si pohlídal domácí závodník Max Verstappen, který do závodu startoval z první pozice. 

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama