Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

Druhou VC Moto GP ovládl Quartara

Pro vítězství ve druhém závodě sezony v nejsilnější motocyklové kubatuře si včera večer dojel Fabio Quartara. V napínavém závodě si první podium vyjel Jorge Martín s Ducati.

Jezdci během VC Dauhá. Zdroj: techradar.com
Jezdci během VC Dauhá. Zdroj: techradar.com

Průběh závodu a čtvrtý triumf Quartary

Stejně jako u prvního závodu MS silničních motocyklů bylo hostitelem druhého závodu sezony katarské Losailu. Pozměněn byl pouze název, který byl nyní Velká cena Dauhá. Specifikum tohoto závodu je, že se 5,38 km dlouhá trať rozprostírá nedaleko Perského zálivu a pravidelným účastníkem závodu je silný vítr, který může rozfoukat zrnka písku po trati, kvůli čemuž bývá závod mnohdy velmi nebezpečný. Zatímco slabší třídy motocyklů odjely své závody ještě za světla, nejsilnější kubatura vyjela na trať až pod umělým osvětlením.

Čtěte také: MotoGP 2021 – preview před sezonou

Do závodu vyrazil z pole position Jorge Martín a dlouho to vypadalo, že by úspěch z kvalifikace mohl přetavit i ve vítězství v závodě. O tom, jak vyrovnaný závod se v Dauhá jel, svědčí nejlépe to, že v cíli mezi prvními třemi jezdci byl rozdíl pouze 1,5 vteřiny. Martín dlouho táhl peloton jezdců, ale v závěru jej předjel jak Zarco tak Quartara. I přesto se však Martín mohl radovat z prvního podia v Moto GP ve své kariéře. Závod nakonec tedy patřil francouzským jezdcům, kteří obsadili obě nejvyšší pozice. Motocyklové MS nyní čeká pauza a za dva týdny se jezdci představí v Portugalsku.

Reklama. Posunutím pokračujte.
Číst
Charles Leclerc rozbil vzácný vůz Nikiho Laudy při exhibičním závodu
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Motosport

Marc Márquez byl před závodem velkým favoritem na výhru Velké ceny Německa, i navzdory zranění paže, které ho až do dnešních dní limitovalo. Předzápasové...

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Mužská tenisová asociace (ATP) a ženská tenisová asociace (WTA) rozhodly, že na letošním Wimbledonu se nebudou rozdávat body do světového žebříčku.

Box

Tyson Fury je známý tím, že si umí užívat. Tentokrát to ovšem přehnal s alkoholem. Ukazuje to video. 

Motosport

Italské stáji se zatím při víkendové Velké ceně Španělska daří. Poté, co jejich pilot Charles Leclerc ovládl oba tréninky, opanoval monacký pilot také kvalifikace...

Fotbal

Je to jen pár dnů, co vedení Manchesteru City uvedlo, že do jejich řad vstoupí během letní pauzy Erling Haaland, který byl v posledním...

Hokej

Česko si po rozpačitém výkonu s Rakouskem a pobytem na hraně postupu do play-off spravilo chuť. 

Hokej

Mistrovství světa v hokeji přineslo sexistickou kauzu. Hlavními aktéry jsou redaktorka slovenské (RTVS) televize Barbora Žiačiková a členka německého štábu Jessica Campbellová.

Reklama