Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

Druhou VC Moto GP ovládl Quartara

Pro vítězství ve druhém závodě sezony v nejsilnější motocyklové kubatuře si včera večer dojel Fabio Quartara. V napínavém závodě si první podium vyjel Jorge Martín s Ducati.

Jezdci během VC Dauhá. Zdroj: techradar.com
Jezdci během VC Dauhá. Zdroj: techradar.com

Průběh závodu a čtvrtý triumf Quartary

Stejně jako u prvního závodu MS silničních motocyklů bylo hostitelem druhého závodu sezony katarské Losailu. Pozměněn byl pouze název, který byl nyní Velká cena Dauhá. Specifikum tohoto závodu je, že se 5,38 km dlouhá trať rozprostírá nedaleko Perského zálivu a pravidelným účastníkem závodu je silný vítr, který může rozfoukat zrnka písku po trati, kvůli čemuž bývá závod mnohdy velmi nebezpečný. Zatímco slabší třídy motocyklů odjely své závody ještě za světla, nejsilnější kubatura vyjela na trať až pod umělým osvětlením.

Čtěte také: MotoGP 2021 – preview před sezonou

Do závodu vyrazil z pole position Jorge Martín a dlouho to vypadalo, že by úspěch z kvalifikace mohl přetavit i ve vítězství v závodě. O tom, jak vyrovnaný závod se v Dauhá jel, svědčí nejlépe to, že v cíli mezi prvními třemi jezdci byl rozdíl pouze 1,5 vteřiny. Martín dlouho táhl peloton jezdců, ale v závěru jej předjel jak Zarco tak Quartara. I přesto se však Martín mohl radovat z prvního podia v Moto GP ve své kariéře. Závod nakonec tedy patřil francouzským jezdcům, kteří obsadili obě nejvyšší pozice. Motocyklové MS nyní čeká pauza a za dva týdny se jezdci představí v Portugalsku.

  Jatka v Maďarsku vyhrál Ocon, Hamilton doháněl špatné rozhodnutí na startu
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Motosport

Marc Márquez byl před závodem velkým favoritem na výhru Velké ceny Německa, i navzdory zranění paže, které ho až do dnešních dní limitovalo. Předzápasové...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama