Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Petr Kellner a Sport! Podíl ve Slavii a akvizice londýnské Chelsea!

Dnes ráno celá země přijala zprávu o úmrtí nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, který v sobotu večer tragicky zahynul při havárii vrtulníku na Aljašce. I přestože řada jeho podnikatelských aktivit byla mimo sport, nějakou stopu v něm přeci jen zanechal.

Petr Kellner a Sport! Podíl ve Slavii a akvizice londýnské Chelsea!
Petr Kellner a Sport! Podíl ve Slavii a akvizice londýnské Chelsea! (zdroj: novinky.cz)

Televizní práva

Petr Kellner vlastnil 98,93 % skupiny PPF, pod kterou mimo jiné spadá také O2 TV. Ta má od sezony 2015/16 práva vysílat utkání naší nejvyšší fotbalové soutěže. Mimo to zde můžete sledovat také Ligu mistrů a Evropskou ligu, hokejovou NHL nebo basketbalovou NBA. V roce 2020 se k tomuto sportovnímu impériu připojila také Nova a oba její kanály prostřednictvím koupě CME. Vysílací práva na Fortuna:Ligu má 02 TV Sport i na příští sezonu a předkupní právo až do ročníku 2023/24. Významně se také podílí na projektu VAR.

Zeť Sparťan

Jeho dcerou je dvojnásobná mistryně ČR v parkourovém skákaní Anna Kellnerová, které před třemi lety zakoupil koně Catch me if you can za astronomických 250 milionů korun! O toho jevila zájem také dcera jednoho z nejbohatších mužů planety, Billa Gatese, Kellner byl ovšem rychlejší. Anna Kelnerová je mimo jiné také současnou partnerkou jiného miliardáře, majoritního vlastníka fotbalové Sparty Daniela Křetínského, kterého deník Forbes řadí na třetí příčku nejbohatších Čechů.

Srdcovka

V letech 1994-1997 měl také minoritní podíl ve fotbalové Slavii. O jeho návratu se mluvilo například v roce 2010, když byl vršovický klub ve finančních potížích. Jelikož částečně pocházel i s Liberce, byl velkým fanouškem Bílých Tygrů. „Byl především významným podporovatelem mládežnického hokeje v Liberci. Vyjadřujeme upřímnou soustrast celé rodině a jeho blízkým,“ uvedl na Twitteru severočeský klub.

Neúspěšná akvizice

Jednu dobu se také mluvilo o jeho vstupu do londýnské Chelsea, ten se však nezrealizoval. I tak ale legenda Blues, Petr Čech, na Instagram smutnila: „Smutná zpráva o tragické nehodě jedné z největších a nejúspěšnějších osobností České republiky a velkého fotbalového fanouška, Petra Kellnera, dnes obletěla svět. Bylo mi velkou ctí poznat ho osobně, byl výjimečně inspirativním člověkem. Chtěl bych touto cestou vyjádřit upřímnou soustrast jeho rodině.“

Reklama. Posunutím pokračujte.

Číst
Kontroverzní majitel FC Příbram Starka leží v umělém spánku v nemocnici
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Mužská tenisová asociace (ATP) a ženská tenisová asociace (WTA) rozhodly, že na letošním Wimbledonu se nebudou rozdávat body do světového žebříčku.

Box

Tyson Fury je známý tím, že si umí užívat. Tentokrát to ovšem přehnal s alkoholem. Ukazuje to video. 

Motosport

Italské stáji se zatím při víkendové Velké ceně Španělska daří. Poté, co jejich pilot Charles Leclerc ovládl oba tréninky, opanoval monacký pilot také kvalifikace...

Fotbal

Je to jen pár dnů, co vedení Manchesteru City uvedlo, že do jejich řad vstoupí během letní pauzy Erling Haaland, který byl v posledním...

Hokej

Česko si po rozpačitém výkonu s Rakouskem a pobytem na hraně postupu do play-off spravilo chuť. 

Hokej

Mistrovství světa v hokeji přineslo sexistickou kauzu. Hlavními aktéry jsou redaktorka slovenské (RTVS) televize Barbora Žiačiková a členka německého štábu Jessica Campbellová.

Reklama