Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Petr Kellner a Sport! Podíl ve Slavii a akvizice londýnské Chelsea!

Dnes ráno celá země přijala zprávu o úmrtí nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, který v sobotu večer tragicky zahynul při havárii vrtulníku na Aljašce. I přestože řada jeho podnikatelských aktivit byla mimo sport, nějakou stopu v něm přeci jen zanechal.

Petr Kellner a Sport! Podíl ve Slavii a akvizice londýnské Chelsea!
Petr Kellner a Sport! Podíl ve Slavii a akvizice londýnské Chelsea! (zdroj: novinky.cz)

Televizní práva

Petr Kellner vlastnil 98,93 % skupiny PPF, pod kterou mimo jiné spadá také O2 TV. Ta má od sezony 2015/16 práva vysílat utkání naší nejvyšší fotbalové soutěže. Mimo to zde můžete sledovat také Ligu mistrů a Evropskou ligu, hokejovou NHL nebo basketbalovou NBA. V roce 2020 se k tomuto sportovnímu impériu připojila také Nova a oba její kanály prostřednictvím koupě CME. Vysílací práva na Fortuna:Ligu má 02 TV Sport i na příští sezonu a předkupní právo až do ročníku 2023/24. Významně se také podílí na projektu VAR.

Zeť Sparťan

Jeho dcerou je dvojnásobná mistryně ČR v parkourovém skákaní Anna Kellnerová, které před třemi lety zakoupil koně Catch me if you can za astronomických 250 milionů korun! O toho jevila zájem také dcera jednoho z nejbohatších mužů planety, Billa Gatese, Kellner byl ovšem rychlejší. Anna Kelnerová je mimo jiné také současnou partnerkou jiného miliardáře, majoritního vlastníka fotbalové Sparty Daniela Křetínského, kterého deník Forbes řadí na třetí příčku nejbohatších Čechů.

Srdcovka

V letech 1994-1997 měl také minoritní podíl ve fotbalové Slavii. O jeho návratu se mluvilo například v roce 2010, když byl vršovický klub ve finančních potížích. Jelikož částečně pocházel i s Liberce, byl velkým fanouškem Bílých Tygrů. „Byl především významným podporovatelem mládežnického hokeje v Liberci. Vyjadřujeme upřímnou soustrast celé rodině a jeho blízkým,“ uvedl na Twitteru severočeský klub.

Neúspěšná akvizice

Jednu dobu se také mluvilo o jeho vstupu do londýnské Chelsea, ten se však nezrealizoval. I tak ale legenda Blues, Petr Čech, na Instagram smutnila: „Smutná zpráva o tragické nehodě jedné z největších a nejúspěšnějších osobností České republiky a velkého fotbalového fanouška, Petra Kellnera, dnes obletěla svět. Bylo mi velkou ctí poznat ho osobně, byl výjimečně inspirativním člověkem. Chtěl bych touto cestou vyjádřit upřímnou soustrast jeho rodině.“

  Gól roku? Schickova střela z poloviny hřiště se nedostala ani mezi první tři

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama